Posesor de leamuzina cu vreo 2 cai ,,, :) adica Legacy 2.5 GT , 2005 :)
Subaru club Romania

Posesor de leamuzina cu vreo 2 cai ,,, :) adica Legacy 2.5 GT , 2005 :)

Ii dai cu pudra de talc pe interiorul anvelopei, mai pui si niste silicagel prin ventil ... si scapi de umezeala ;)

celalalt

Baietii.Nici cu uscator de aer nu scapi de umezeala.Ce aveti?Pt ca tu introduci aerul chiar si uscat in anvelopa.Asta de plictiseala face condens.Si tot asa.Dar aici e vorba de cantitati infime de apa,care de la un semafor la altul nu fac baltoaca...

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Poate ca pune azot lichid...  ::)
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

BOXER

  • *
  • 2352
  • +
Azi am vazut la o vulcanizare cum se pune azot in anvelope. :)
A fost eliminat aerul din anvelopa iar aceasta s-a deformat pana cand a devenit patrata.
Daca aveti timpul necesar, trimiteti un mail producatorilor mari si intrebati-i daca anvelopele sunt gandite pentru a fi deformate in felul acesta.
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

Singura varianta ok ar fi cea cu 2 valve...
Decat sa pun azot, dupa vidarea anvelopei, prefer sa merg cu aer in ea. Daca la o anvelopa proaspata poate deformarea ei la vidare nu ii afecteaza structura, la una cu ceva ani vechime mi se pare chiar prostie pura


soho

  • 246
De nervi ca nu am avut unde sa-mi spal febletea ,,, macar citeva poze am facut ,, :(((

moguai

  • 2814
fain tractor :D
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

soho

  • 246
Ms mult ,,,,

soho

  • 246
Buna Tuturor !!!
Nu are nevoie nimeni de tractoru meu :) , asi vrea sal dau pe maini bune !
Adica cu alte cuvinte imi scot Suby la vizare ....
 Sau un eventual schimb pe ceva innaltttttttttt :(

moguai

  • 2814
poate vrea cineva schimb cu un forester....
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

soho

  • 246
Poate ,,, Trebuie sa ma mut la tara mai devreme decit miam imaginat ,,,, si nu vreau sami bat joc de investitia facuta ,,,


moguai

  • 2814
cat dai pe impozit si rca in moldova? :)
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

soho

  • 246
cat dai pe impozit si rca in moldova? :)


Depinde de curs valutar  ,,, dar estimativ este 500 euro , tot - inspectie , rca , impozit , carte verde ,
pu cine nu ma crede ii dau niste calculatoare Online pu a putea face calcul singurel !
« Last Edit: April 30, 2014, 17:10:15 PM by soho »

moguai

  • 2814
la noi, am impresia ca doar impozitul e undeva la 400 eur anual.rca probabil inca 250.
iar la asta cred ca`i trebuie si taxa de prima inmatriculare.
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

soho

  • 246
la noi, am impresia ca doar impozitul e undeva la 400 eur anual.rca probabil inca 250.
iar la asta cred ca`i trebuie si taxa de prima inmatriculare.


Bine inteles ca trebu taxa de prima inmatriculare , dar nu vad rostu a mai plati o taxa cind masina este inmatriculata , se poate circula absolut legal oriounde si oricind , Nu este BG sau UK ,, unde ai surprize , Eu fiind jurist de meserie miam luat niste masuri de precautie .

celalalt

Cu problema cu stalpul ai rezolvat o bine macar?Ca parca iti cautai trapa si inca ceva la un moment dat.Sau confund?

soho

  • 246
Cu problema cu stalpul ai rezolvat o bine macar?Ca parca iti cautai trapa si inca ceva la un moment dat.Sau confund?


Eu zic ca am  reparato ff bine , ca pu mine.... eu fiind f f f mofturos la detalii , leam scos peri albi la aia de la servise .
In ceea ce priveste trapa merge , doar intro singura pozitie , adica doar se culiseaza spre spate , dar am facut comanda de trapa la Moscova , dar dat fiind faptu ca sunt problemele care sunt , cred ca va mai dura problema in cauza.

La noi impozitul ptr 2.5 este sub 900 ron, daca'l platesti cu reducere, pana in martie.
RCA am platit ~700 ron, insa ptr cei sub 30 ani sigur e mult peste, poate chiar triplu.

Taxa de inmatriculare la noi sare de 2k euro si nusht cati ar fi dispusi sa dea banii, dar sa nu o inmatriculeze pe numele lor.

Pretul de vanzare care ar fi?