Service SMT
Subaru club Romania

Service SMT

camcas

Răspuns: Service SMT
« Reply #200 on: July 03, 2014, 06:27:02 AM »
Evit cat de mult pot.
De exemplu piese de origine am luat la comanda de la alt magazin de piese auto. Putin mai ieftine si vin mai repede. Trebuie sa ma intelegeti ca nu vreau sa dau cu piciorul la garantie, post garantie si culantza. 

Dsign

Răspuns: Service SMT
« Reply #201 on: July 03, 2014, 08:47:05 AM »
E si culantza asta cu dus si intors... Ma refer la piese, revizii, etc

Dsign

Răspuns: Service SMT
« Reply #202 on: July 03, 2014, 14:51:16 PM »
Lamaia poti sa ti-o pastrezi oricum SMT lasa un gust acru, penibil sa vina o reprezentantza, chiar si fosta, sa se converseze pe forumuri.
Sunt destui care au renuntat la marca asta din considerente de service.

Multumesc pt compliment.
Nu stiam ca "reprezentanta" nu are voie sa se converseze cu clientii pe forumul dedicat

Pe de alta parte am convenit la prima mea postare aici ca nu reprezint in mod oficial interesele "reprzentantei"  pe acest forum.
Cativa colegi de forum au inteles de ce postez aici.

Daca tu consideri ca e penibil ca o persoana oarecare sa posteze pe acest forum, inseamna ca ii consideri penibili pe toti, inclusiv pe tine.



malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Service SMT
« Reply #203 on: July 03, 2014, 19:56:26 PM »
admini facem si noi o verificare ... deja sunt 2 sesizari .... omu cu 1000 de fete loveste din nou ?!
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

KET

  • 3921
Răspuns: Service SMT
« Reply #204 on: July 03, 2014, 20:41:35 PM »
Dsign, el e penibil "by default". E al cincilea id pe care o sa-si ia ban. Nu-l baga in seama, este refularea frustrarii unei persoane cu multiple personalitati si un portbagaj de niva plin de caramizi. Deja la el nu se mai aplica celebrul vers de la Parazitii, el o dezvolta de a patrusuteoptzecisitreia  ;)

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Service SMT
« Reply #205 on: July 03, 2014, 21:38:14 PM »
Si chiar daca ar fii asa... nu inteleg dece nu se termina razboiu asta stupid gen a mea e mai mare , a mea e mai rapida etc ...
La noi nu exista comunitate ... Vezi in state cand se duce un nene ca noi la reprezentanta si IMPRUMUTA  o scula MOCA ! Sa nu mai zic intre asa zisi tuneri ... In loc sa se ajute sa se dezvolte impreuna, sa invete mai multe ... Ei continua sa arunce cu balegar si caramizi unu in altu !
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Răspuns:
« Reply #206 on: July 03, 2014, 22:28:49 PM »
Shit bricks!
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

Răspuns: Service SMT
« Reply #207 on: July 03, 2014, 22:30:34 PM »
admini facem si noi o verificare ... deja sunt 2 sesizari .... omu cu 1000 de fete loveste din nou ?!

Nimic relevant deocamdata...

khnemu

  • 94
  • Eat, Sleep, SUBARU.
    • Servicii Training IT & Consultanta
Răspuns: Service SMT
« Reply #208 on: July 04, 2014, 08:12:50 AM »
Hai sa ma bag si eu in seama. Din experienta mea cu SMT pot afirma cu certitudine urmatoarele:
Au si elemente "stricate" pe acolo dar nu am avut surprize pe zona de mecanica. Mai mult, cand mi-au schimbat motorul ma asteptam sa imi schimbe diverse insa nu s-a intamplat nimic de genul. Problema lor nu este calitatea serviciilor ci preturile penibile la piese pe care le practica si care tin clientii departe. In loc sa fie accesibili, avand in vedere ca nici nu au o baza mare de clienti, ei mentin adaosuri mult prea mari.
Multumesc si sa auzim de bine.
Khnemu
---------------------------------
Subaru - my first love

Dsign

Răspuns: Service SMT
« Reply #209 on: July 04, 2014, 08:46:10 AM »
@khnemu, ai dreptate insa nu pot face nimic in sensul asta.

Fii sigur ca nu esti primul care semnaleaza problema preturilor. Poti fi si mai sigur ca de la mine pleaca informatia asta catre colegii de mai sus cel putin o data pe zi.

Legat de "omul cu 1000 de fete" : voi va stiti mai bine intre voi...
Daca deranjez pe cineva pe aici, trebuie doar sa spuneti, ma deloghez si gata.

moguai

  • 2814
Răspuns:
« Reply #210 on: July 04, 2014, 09:27:06 AM »
Nu deranjezi, din contra e f ok ca esti aici.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Aldos

  • 276
Răspuns: Service SMT
« Reply #211 on: July 09, 2014, 11:00:47 AM »
Am avut ceva de a face cu zona de tinichigerie a SMT si pot sa spun ca in general se face treaba buna si acolo, desi uneori e ca la loterie.

De exeplu, am avut o lucrare destul de complexa cu inlocuire aripa spate, asta necesitand taiat si sudat aripa + toata partea din spate inlocuita in urma unui accident.
A iesit destul de bine zic eu (cu toate ca daca scoti chederul de la usa spate se vad tablele care nu au mai fost stranse cum trebuie si ar fi trebuit dat macar un punct de sudura - dar voi merge din nou la ei in curand si poate remediez problema).
In schimb cand am avut o gaura in usa spate care aproape se perforase pana la interior, a trebuit sa las masina inca o zi pt ca reparatia fusese facuta doar la exterior (cand am deschis usa, se vedea pe interior tabla umflata).
S-a rezolvat insa si asta.
« Last Edit: July 14, 2014, 13:04:38 PM by Aldos »

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Service SMT
« Reply #212 on: July 22, 2014, 13:45:59 PM »
Am avut ceva de a face cu zona de tinichigerie a SMT si pot sa spun ca in general se face treaba buna si acolo, desi uneori e ca la loterie.
[...] dar voi merge din nou la ei in curand si poate remediez problema).
In schimb cand am avut o gaura in usa spate care aproape se perforase pana la interior, a trebuit sa las masina inca o zi pt ca reparatia fusese facuta doar la exterior (cand am deschis usa, se vedea pe interior tabla umflata).
S-a rezolvat insa si asta.
Exact asta e problema lor: tre sa faci cateva drumuri ca sa iasa treaba. Nu rezolva bine din prima. Eu sunt patit.
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

celalalt

Răspuns: Service SMT
« Reply #213 on: July 22, 2014, 14:59:41 PM »
Problema,dinnpacate,este aceiasi ca in toata romania.Nepasare.Lipsa educatiei.Lipsa bunului simt.Degeaba undeva sus in SMT e unu care vrea sa faca bine
Ca idee,mie mi a venit unul azi la angajare,rupt de beat.Iliescu e de vina...

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Service SMT
« Reply #214 on: November 10, 2014, 18:34:56 PM »
Revizie de 60k km. io si inlocuire bujii incandescente Yoyo.
Dani si Nelu, ca de obicei foarte OK.

+1
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Service SMT
« Reply #215 on: November 20, 2014, 00:02:38 AM »
I-ai luat bujiile lui Yoyo ?  ::) ;D
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Răspuns: Service SMT
« Reply #216 on: January 09, 2015, 13:10:13 PM »
Ma duc si eu la ei , Marti, 13, sa schimb niste placute de frana, un filtru de polen +  o revizie mica. Sa vedem. Ultima oara a fost cu strangeri de mana si zambete pe fata.

Sper intr-o finalizare asemanatoare si de data asta :D
Likes: Once Subaru, always Subaru.

What I am doing?
I am looking to stuff through a scope.

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Service SMT
« Reply #217 on: January 09, 2015, 17:52:15 PM »
Sa nu fie strageri de mana... cu usa!  ;D
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

celalalt

Răspuns: Service SMT
« Reply #218 on: January 09, 2015, 22:52:53 PM »
Macar e bine ca speri la finalizare...

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Service SMT
« Reply #219 on: January 10, 2015, 13:26:49 PM »
E optimist! De aceea si pleaca din tara... ;)
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX