Service SMT
Subaru club Romania

Service SMT

Dsign

Răspuns: Service SMT
« Reply #220 on: January 13, 2015, 12:44:43 PM »
Stimabili colegi, va urez toate cele bune pt 2015. Mi-am adus aminte sa mai intru pe aici, acum ca am primit vizita unui coleg de forum :)

Sper sa colaboram ok si de aici incolo.

Nu uitati, membrii SSC si membrii forumului beneficiaza de 2 verificari generale gratuite pe an, reduceri de pana la 30% la consumabile plus alte cateva mici surprize.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13898
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Service SMT
« Reply #221 on: January 13, 2015, 12:53:56 PM »
Multumim!

Cum putem verifica beneficiile si ce sistem sa folosim? Vine la receptie si spune ca are verificare gratuita, suna si face programare? Reducerile exacte cum le putem afla?

Mici surprize, sper ca placute.. :D

Numai bine si un 2015 cu multe realizari.

Dsign

Răspuns: Service SMT
« Reply #222 on: January 13, 2015, 17:55:42 PM »
Clientii de Subaru Romania (masini achizitionate din Romania, prin SMT) au fost introdusi intr-un sistem care se numeste Subaru Select Club.

Am descris mai sus ce primeste un membru SSC : 2 verificari generale gratuite pe an, preturi mai mici la consumabile.

Programare ca de obicei : la telefon
Daca nu va raspunde Dani (adica eu), lasati-i un SMS sau un e-mail pe office@subarumotors.ro cu datele voastre de contact si revin eu.

Surprize placute, bineinteles.


EDIT : Cine doreste si nu a avut ocazia s-o faca pana acum, poate vedea/pipai/adulmeca BRZ-ul in showroom. In curand va fi, sper, disponibil la test-drive :)

Service SMT
« Reply #223 on: January 13, 2015, 22:23:37 PM »
Vazut BRZ-ul😉.Ii sta bine pe negru
Multumim pentru urari !

Sent from my iPhone using Tapatalk

sco

  • 736
Răspuns: Service SMT
« Reply #224 on: January 14, 2015, 10:05:04 AM »
Doar de la SMT sau si de la ceilalti dealeri din tara?

Răspuns: Service SMT
« Reply #225 on: January 14, 2015, 11:20:06 AM »
Nu's toti in aceeasi gradina, deci cel mai probabil doar de la SMT ;)

Răspuns: Service SMT
« Reply #226 on: January 16, 2015, 11:33:01 AM »
E optimist! De aceea si pleaca din tara... ;)

Si minunea s-a intamplat. Dar, exista si un dar....il recomand pe Nelu. Sincer, eu personal i-as marii salariu de cateva ori.  PUNCT.

Am mai fost la o verificare acum 5000 km. Doi alti "mecanici" pe care ii stiu dar nu le dau aici nume s-au invartit pe langa masina si nu au reusit sa-si dea sema de faptul ca si discurile de pe spate trebuie schimbate. Acum sincer, cat de greu poate fii? Am fost crescut si antrenat sa supravietuiesc intr-o societate sovietica, ca si multi altii din generatia mea. Acum chiar daca nu spun nimic nu inseamna ca nu ma pricep, vin la service doar pentru ca imi place ca lucrurile sa fie facute totusi de cei care fac aceasta meserie in mod constant, dar daca vad ca sunt prostit pe fata am sa reactionez, in felul  meu.

Okay, inteleg ca SMT-ul trece printr-o perioda mai dificila, dar din rahat iesi daca imi lasi, mie ca si client o impresie buna. Intr-un final este doar o masina si ma pot duce in orice alt loc cu ea.

Asadar, ca impresie generala, daca ajungi pe mana unui mecanic bun, SMT-ul face diferenta.




« Last Edit: January 16, 2015, 11:36:21 AM by amidamaru »
Likes: Once Subaru, always Subaru.

What I am doing?
I am looking to stuff through a scope.

Răspuns: Service SMT
« Reply #227 on: January 16, 2015, 11:58:25 AM »
SMT'ul ar face diferenta dac'ar fi toti mecanicii precum Nelu, de care spui tu. Daca nu nimereai la el, ce'ai fi zis?
Important e ca ai rezolvat problema, nasol e ca ajungem sa ne bucuram cand se intampla lucruri, de altfel, normale, ca doar d'aia mergi cu masina la service

Răspuns: Service SMT
« Reply #228 on: January 16, 2015, 12:01:21 PM »
SMT'ul ar face diferenta dac'ar fi toti mecanicii precum Nelu, de care spui tu. Daca nu nimereai la el, ce'ai fi zis?
Important e ca ai rezolvat problema, nasol e ca ajungem sa ne bucuram cand se intampla lucruri, de altfel, normale, ca doar d'aia mergi cu masina la service

fara prea multe cuvinte asa este, ai dreptate. tocmai de aceea am preferat sa specific acest aspect poate undeva substratul va fii inteles.
Likes: Once Subaru, always Subaru.

What I am doing?
I am looking to stuff through a scope.

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Service SMT
« Reply #229 on: January 16, 2015, 20:04:07 PM »
Fara Nelu... SMT ar fi pustiu!  ::) :D
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Dsign

Răspuns: Service SMT
« Reply #230 on: January 21, 2015, 15:09:45 PM »
Pun si aici mesajul de pe Facebook :

Salutare frati muscati de automobil ! Pana la sfarsitul lunii Ianuarie puteti aduce masinile voastre Subaru la service pentru verificare generala GRATUITA! Va pot programa de pe o zi pe alta, prin mesaj pe Facebook sau la telefon. Adresa : Bd. Theodor Pallady 47, sector 3, Bucuresti. Va astept cu drag.

PS: Fiti ingaduitori, folosesc conturile personale, ma ocup de o multime de lucruri pe aici si s-ar putea sa raspund mai greut.

Service SMT
« Reply #231 on: January 22, 2015, 23:06:35 PM »
Pun si aici mesajul de pe Facebook :

Salutare frati muscati de automobil ! Pana la sfarsitul lunii Ianuarie puteti aduce masinile voastre Subaru la service pentru verificare generala GRATUITA! Va pot programa de pe o zi pe alta, prin mesaj pe Facebook sau la telefon. Adresa : Bd. Theodor Pallady 47, sector 3, Bucuresti. Va astept cu drag.

PS: Fiti ingaduitori, folosesc conturile personale, ma ocup de o multime de lucruri pe aici si s-ar putea sa raspund mai greut.

Care cont de pe Facebook?Al SMT sau al tau,personal?....intreb fiindca vreau sa discut ceva cu tine.
Sau iti pot da PM, aici?Ms mult.

moguai

  • 2814
Răspuns:
« Reply #232 on: January 23, 2015, 09:17:46 AM »
Cel personal Serban
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Dsign

Răspuns: Service SMT
« Reply #233 on: January 27, 2015, 09:18:34 AM »
Cauti Dsign pe FB si ma gasesti negresit :)

Răspuns: Service SMT
« Reply #234 on: January 27, 2015, 15:29:23 PM »
K, ms mult, intre timp ne-am vorbit.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dsign

Răspuns: Service SMT
« Reply #235 on: February 26, 2015, 19:12:59 PM »
STI 2014 in showroom! Cine nu a avut ocazia sa vada pe viu, acum e momentul. Saptamana viitoare va pleca spre noul proprietar.

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Service SMT
« Reply #236 on: February 26, 2015, 19:33:27 PM »
Scuze ca intreb ... adica masina aia a fost comandata de cineva ?? pt ca din ce am vaz pe facebook (la cat era de murdara sigur a fost ''test drive'' pt cineva)
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Dsign

Răspuns: Service SMT
« Reply #237 on: February 27, 2015, 12:26:35 PM »
A fost transportata pe platforma iar la cat de curate sunt strazile masina de tractare nu avea cum sa stropeasca cu apa cu detergent :D

Momentan nu poate circula (nu este inmatriculata), asa ca nu poate face nimeni drive-test cu dansa. Oricum nu este de drive-test, pt ca deja a fost achitata.


moguai

  • 2814
Răspuns: Service SMT
« Reply #238 on: February 27, 2015, 13:00:14 PM »
ma indoiesc ca va avea vreodata SMT un STI de drive test...nu (prea) gasesti GTI-uri sau R-uri la Porsche Bucuresti, nu prea ai de ce sa speri/astepti asta de la un importator mic.
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Dsign

Răspuns: Service SMT
« Reply #239 on: March 03, 2015, 16:21:27 PM »
In trecut au fost STI-uri la test.