Autokino Brasov
Subaru club Romania

Autokino Brasov

marr

  • 2207
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #260 on: May 23, 2016, 15:13:36 PM »
Am vazut .... hai sa-i zicem review-ul lui Zoso la noul Outback: http://www.zoso.ro/subaru-outback-2016-testdrive/
Eu sunt unul dintre cei care urmaresc cu mare placere si interes review-urile auto, da' asta e de toata jena !
Cred ca a luat masina dupa o noapte nedormita ... atat de mult siktir io unul n-am mai vazut la un om ce se vrea blogger si crede ca face review-uri in domeniul auto.
Ca sa nu mai vorbim despre exprimare:
" sunt extrem de impresionat de ultimele doua generatii de CVT, nici nu simti motorul .... "
" am reusit sa prind 160 cu ea, are si padele pe volan - se poate face si manual "  ???
" scaunele din fata sunt electrice .... "  ;D
" masina la cutie automata se opreste automat .."
si piesa de rezistenta:
" cruise controlul este ... adaptativ !!!"  :o

Pacat de masina !
Merita un review adevarat !

PS: Daca vreti sa vedeti niste review-uri auto ine facute uitati-va la Robert Adam, pe turatii.ro !
« Last Edit: May 23, 2016, 15:20:51 PM by marr »
ex - Forester Boxer Diesel - MY2008
ex - XV Boxer Diesel - MY2016
ex - Impreza 2.0i CVT - MY2016
XV 2.0i CVT - MY2018
Forester e-Boxer MY2020

Musiu

  • 1156
    • 2007 Forester XT
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #261 on: May 23, 2016, 15:18:44 PM »
Am vazut .... hai sa-i zicem review-ul lui Zoso la noul Outback: http://www.zoso.ro/subaru-outback-2016-testdrive/
Cine e zoso? Vreun lider de opinie in domeniul auto sau doar vreun bagator de seama si fan Subaru?
2007 Forester XT

Ex:
2007 Forester 2.0 XS
2003 Impreza WRX wagon

moguai

  • 2814
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #262 on: May 23, 2016, 15:19:00 PM »
eu i am zis lui Sese sa l contacteze pe Robert. si mai sunt destule reviste online gen auto-bild, automarket.ro etc care fac reviews bunicele.
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

moguai

  • 2814
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #263 on: May 23, 2016, 15:19:21 PM »
Am vazut .... hai sa-i zicem review-ul lui Zoso la noul Outback: http://www.zoso.ro/subaru-outback-2016-testdrive/
Cine e zoso? Vreun lider de opinie in domeniul auto sau doar vreun bagator de seama si fan Subaru?

e posesor de forester xt
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

adinegru

  • 1456
  • 2012 XV CVT
    • Consum XV CVT
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #264 on: May 23, 2016, 15:43:03 PM »
eu i am zis lui Sese sa l contacteze pe Robert. si mai sunt destule reviste online gen auto-bild, automarket.ro etc care fac reviews bunicele.
Expunerea lor e jalnică.
Auto Bild are circulație 7.000 exemplare. Automarket laudă tot ce prind, fiecare mașină e cea mai bună mașină, se pricep, într-adevăr, dar nu poți pune bază pe ce spun când vezi că laudă tot. Robert Adam e foarte bun, dar se adresează foarte mult pasionaților. Oamenii normali, care au cunoștințe minime de auto, nu au puterea să urmărească clipurile lui. Azi la AKi rula clipul lui pe unul dintre monitoare și parcă a testat XV-ul.

Zoso, ca și Buhnici, sunt fix pe nișa asta, generaliști, oameni cu minime cunoștințe auto.
« Last Edit: May 23, 2016, 15:45:03 PM by adinegru »

moguai

  • 2814
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #265 on: May 23, 2016, 16:09:29 PM »
da, Robert a testat 2 subaru, un xv diesel si un justy. eu consider ca marca asta se adreseaza persoanelor care au si ceva cunostinte tehnice, ca sa poata face deosebirea intre 4x4 de la subaru si cel de la vag de ex, un detaliu care poate decide achizitia ulterioara.
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

adinegru

  • 1456
  • 2012 XV CVT
    • Consum XV CVT
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #266 on: May 23, 2016, 16:26:19 PM »
Intrăm în discuții filosofice. Eu mi-am luat fără să am cunoștințe tehnice și ca mine mai sunt și alții. Toți avem câte un prieten care ne dă bestia pe mână o dată și după 100km de condus nu mai vrem altceva.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #267 on: May 23, 2016, 16:27:41 PM »
Rolul bloggerilor si a revistelor este de a trezi interes, de a te face usor curios sau intrigat pentru a genera discutii, nicidecum de a detalia fiecare surub in parte.

Masinile se cumpara  "dupa cum ii place fundului tau" ca sa citez din forum, nu din teste auto online sau printate.


BOXER

  • *
  • 2352
  • +
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #268 on: May 23, 2016, 16:31:21 PM »
Avem incredere doar in bloggerul Subarist. Cea mai buna reclama a marcii este faptul ca el conduce un Subaru.
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

UXE

  • 1731
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #269 on: June 10, 2016, 20:44:44 PM »
Am fost si eu azi pe la ei.  Desi a fost aglomerat,  promptitudinea a fost la ea acasa.  Au lucrat foarte bine si mai ales repede. Pana in pranz eram deja iesit pe poarta service-ului.  Multumesc Auto Kino, cu siguranta voi reveni.  

Nu am vazut pe factura trecute diagnoza si inlocuirea oglinzii interioare.   ???

Preturile sunt mai mult decat accesibile.  Ca o comparatie, daca ma duceam cu renou la reprezentanta pentru aceleasi operatiuni sigur cotizam  dublu.

Sese

  • 468
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #270 on: June 10, 2016, 21:39:35 PM »
Ah, deci tu erai UXE ?! Imi pare rau ca nu mi-am dat seama, poate gaseam timp sa discutam mai mult.
Iar cu promptitudinea, la ce balamuc am avut astazi nici n-aveam incotro, altfel imi suiam toti clientii in cap.

Diagnosticarea am facut-o doar sa ma asigur ca totul e in regula, n-aveam de ce sa ti-o taxez.

Multumesc pentru aprecieri!

valli

Răspuns:
« Reply #271 on: June 19, 2016, 13:54:02 PM »
Din cate vad ce probleme sunt cu subaru si din ce am vazut personal cu problemele la dpf meu, ajung la concluzia ca sunt bani aruncati pe fereastra sa nu zic pe subaru. In rest este doar pasiune pe bani decat fiabilitate si renume. Nu vreau sa supăr pe nimeni dar este primul si ultimul subaru eu incerc sa il vînd!

Trimis de pe al meu ASUS_Z010D folosind Tapatalk


Musiu

  • 1156
    • 2007 Forester XT
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #272 on: June 19, 2016, 16:49:30 PM »
Poti sa ne spui ce probleme ai si care e legatura cu AK? Eu sunt foarte multumit de AK asa cum sunt pasionat de Subaru. Daca ai diesel, probleme au fost la prima generatie de motoare asa cum cred ca se intampla la multe marci cand incearca ceva nou.
2007 Forester XT

Ex:
2007 Forester 2.0 XS
2003 Impreza WRX wagon

Răspuns:
« Reply #273 on: June 20, 2016, 15:23:37 PM »
Din cate vad ce probleme sunt cu subaru si din ce am vazut personal cu problemele la dpf meu, ajung la concluzia ca sunt bani aruncati pe fereastra sa nu zic pe subaru. In rest este doar pasiune pe bani decat fiabilitate si renume. Nu vreau sa supăr pe nimeni dar este primul si ultimul subaru eu incerc sa il vînd!

Te inseli. Ai tras concluzia asta pentru ca ai citit doar topicurile celor care au avut probleme sau si-au modificat masinile.  Sant milioane de posesori care nu au avut nici o problema si care nu au postat niciodata nimic pe forumuri pentru ca nu au avut de ce.  Eu sant unul din rarele exceptii care nu au avut probleme  dar  au postat una-alta pe aici. Citeste topicurile mele,  ale lui Heliotropus,  si mai sant cativa.
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns:
« Reply #274 on: June 20, 2016, 17:28:53 PM »
Sunt de acord....vinde masina!
Cumpără un aspirat....o să ai cel mai plictisitor topic aici....Am schimbat uleiul, mi s-a ars un bec....boring nu e tot timpul ceva rău!

Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #275 on: June 20, 2016, 17:41:05 PM »
I agree !  
+100  !   :D

Oricum,  un topic mai plictisitor ca al meu nu se poate  :-X
« Last Edit: June 20, 2016, 17:43:22 PM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

puiu

  • 787
Răspuns:
« Reply #276 on: June 20, 2016, 20:22:11 PM »
Sunt de acord....vinde masina!
Cumpără un aspirat....o să ai cel mai plictisitor topic aici....Am schimbat uleiul, mi s-a ars un bec....boring nu e tot timpul ceva rău!

Aloo domnu' mai usor cu becuri arse ca nu la toti sunt usor de schimbat.
Sa ne rezumam la schimbat uleiul.
:) :) :)

valli

Răspuns: Răspuns:
« Reply #277 on: June 20, 2016, 20:25:29 PM »
Sunt de acord....vinde masina!
Cumpără un aspirat....o să ai cel mai plictisitor topic aici....Am schimbat uleiul, mi s-a ars un bec....boring nu e tot timpul ceva rău!
O vand daca vrei sa o cumperi te astept!mai am un auto si o toyota clasa superiora una germana si una japoneza nu aspirator cum ai spus tu!

Trimis de pe al meu ASUS_Z010D folosind Tapatalk


Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #278 on: June 20, 2016, 20:25:38 PM »
@puiu   ;D  ;D  ;D   mi scuzi!
@valli  multumesc de oferta dar eu si motoarele diesel nu ne impacam

Musiu

  • 1156
    • 2007 Forester XT
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #279 on: June 20, 2016, 20:27:27 PM »
Cand s-o activa adminii, ii rugam sa mute discutia in alt topic, subiectul de fata nu are legatura cu Autokino.
2007 Forester XT

Ex:
2007 Forester 2.0 XS
2003 Impreza WRX wagon