Feedback vanzatori/cumparatori
Subaru club Romania

Feedback vanzatori/cumparatori

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Feedback vanzatori/cumparatori
« on: February 10, 2012, 16:16:39 PM »
Asteptam pareri despre cei care au vandut piese pe forum si nu numai. Macar sa stie si altii de cine sa se fereasca si la cine pot apela cu incredere.

Interactiunile mele de pana acum:

- am luat de la STi  (Tom) cu cea mai mare increde. Niciodata probleme. Numai piese de buna calitate, fie ele noi sau second hand. Se poate apela cu incredere la el oricand.
- am luat de la spilnerSTi (Bart) un set de jante second la super pret. Nu erau in cea mai buna stare dar merita banii. Voi mai apela la el daca se nimereste sa apara ceva de care am nevoie.
- am apelat la serviciile lui elspa (Mihai) pentru vopsire electrostatica si sunt multumit de rezultat. Exact cel asteptat si comunicat.

Sper ca nu am ratat pe nimeni. La fel, cei de mai sus pot raspunde daca am fost cinstit si am dat banii in suma si la momentul stabilit.

Asteptam astfel de feedback si de la restul membrilor. Va rog sa mentionati toate aspectele: daca starea pieselor a fost cea comunicata, daca banii au fost primiti la timp, daca cineva a incercat sa pacaleasca pe altcineva etc.

Subarufanclub nu se poate face responsabil pentru posibilele inselaciuni. Aveti grija in momentul in care sunteti abordati pe privat de un membru. Este bine sa il verificat, mai ales daca nu are mesaje postate pe forum.
« Last Edit: February 10, 2012, 16:20:25 PM by MihaiFlorescu »

rzw75

  • *
  • 1674
  • ex
Răspuns: Feedback vanzatori/cumparatori
« Reply #1 on: February 10, 2012, 16:26:39 PM »
si eu pot confirma ca am luat piese de la elspa si este ok
ex Impreza '05 Wagon 2,5 RS
ex Forester 2,5 XT
ex Outback 2,5
ex Impreza 2,5 WRX

:) Speed Triple 1050 R

STI

  • *
  • 2152
  • Uatzi
    • STIShop.ro
Rspuns: Feedback vanzatori/cumparatori
« Reply #2 on: February 13, 2012, 15:33:02 PM »
buna ideea topicului, ma bucur ca ai fost multumit mihaitza :)
Most sports require only one ball, motorsport requires two...

"STIShop.ro"

Make the forum great again!

tar0M

  • 934
  • Impreza WRX 2008
Răspuns: Feedback vanzatori/cumparatori
« Reply #3 on: February 13, 2012, 20:45:23 PM »
Am cumparat de la Cucirca etrieri discuri placute Wilwood totul super ok.
Am mai avut o tetativa de a cumpara ceva de pe forum dar ma abtin.

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Feedback vanzatori/cumparatori
« Reply #4 on: February 13, 2012, 21:45:54 PM »
Am cumparat de la Cucirca etrieri discuri placute Wilwood totul super ok.
Am mai avut o tetativa de a cumpara ceva de pe forum dar ma abtin.
Tocmai asta este ideea acestui topic sa spui si bune si rele fara suparari....
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Feedback vanzatori/cumparatori
« Reply #5 on: February 13, 2012, 22:05:12 PM »
Exact! Abstinenta nu face bine!

kaiten

  • 34
  • Impreza 2.0 T-D Sport
Răspuns: Feedback vanzatori/cumparatori
« Reply #6 on: April 01, 2012, 15:50:23 PM »
Salut,

Am luat si eu de la STi - Tom o roata de rezerva. Il recomand cu incredere.

Multumesc!

celalalt

Răspuns: Feedback vanzatori/cumparatori
« Reply #7 on: April 01, 2012, 16:46:05 PM »
Mo...si eu am cumparat de la Tom de la Sebastian si de la Andu.Am fost foarte multumit,mai ales ca primii doi sunt oameni cu capul pe umeri.Andu m-a dezamagit cu iesirea pe care a avut-o,mai ales ca nu avea dreptate.
Pana la urma ma consider multumit,sper ca si vanzatorii.
Si desi nu e chiar la subiect,am cumparat sa zic asa servicii de la Boddo.Un om extraordinar.Recomand.

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Feedback vanzatori/cumparatori
« Reply #8 on: April 01, 2012, 20:29:01 PM »
@ Celalalt  - de mine nu ai fost multumit ma ?  :D nu ma treci pe lista  ??? nu am cerut suficient de multi bani  ;D

eu am cumparat de la bart (Spilner STI)  franele de wrx , si alte piese  recomand este ok omul
2xGhe nu pot sa zic ca am cumparat ca au fost cadou dar TIN SA II MULTUMESC SI PE CALEA ASTA..
« Last Edit: April 01, 2012, 20:33:11 PM by malakay »
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

STI

  • *
  • 2152
  • Uatzi
    • STIShop.ro
Răspuns: Feedback vanzatori/cumparatori
« Reply #9 on: April 02, 2012, 14:00:16 PM »
Multumesc pentru positive feedback baieti si ma bucur ca ati fost multumiti
Most sports require only one ball, motorsport requires two...

"STIShop.ro"

Make the forum great again!

celalalt

Răspuns: Feedback vanzatori/cumparatori
« Reply #10 on: April 02, 2012, 15:28:06 PM »
@ Celalalt  - de mine nu ai fost multumit ma ?  :D nu ma treci pe lista  ??? nu am cerut suficient de multi bani  ;D

eu am cumparat de la bart (Spilner STI)  franele de wrx , si alte piese  recomand este ok omul
2xGhe nu pot sa zic ca am cumparat ca au fost cadou dar TIN SA II MULTUMESC SI PE CALEA ASTA..

Ba da mo...Am uitat.Cutie ,stopuri si mai era ceva?Senq.Tot weekend-ul asta am stat cu ""dinti albastrii" sub nas.Nu ai vazut ce romantic am fost in exprimare? ;D :o

Răspuns: Feedback vanzatori/cumparatori
« Reply #11 on: April 02, 2012, 23:53:43 PM »
Il recomand cu caldura pe colegul impreza 01....m-a ajutat cu tot ce-am avut nevoie foarte rapid ...mi-a trimis coletele de la Londra direct la usa ;D
Ii multumesc inca odata pe aceasta cale.
WRC is for boys. Group B was for men!!!

Ex. 03 WRX
99 STI Coupe Race Car
08 Impreza STI

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Feedback vanzatori/cumparatori
« Reply #12 on: April 03, 2012, 08:20:06 AM »
Si eu am cumparat de la Serban un sifonier! Tin sa-i multumesc pe aceasta cale.... ;D
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

celalalt

Răspuns: Feedback vanzatori/cumparatori
« Reply #13 on: April 03, 2012, 08:29:32 AM »
Ce ma?S-a rupt la mutare?

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Feedback vanzatori/cumparatori
« Reply #14 on: April 03, 2012, 08:31:47 AM »
Nu! Caliatate peste Mobexpert!  ;)
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

concrion

Răspuns: Feedback vanzatori/cumparatori
« Reply #15 on: April 05, 2012, 17:24:43 PM »
Salutare
Intrucat in ultimele luni am cumparat o gramada de chestii pentru masina, hai sa scriu feedback-uri:
- Nicu (Racink Nick....nu stiu daca are cont aici) - am inceput colaborarea cu el in urma cu mai bine de 6 luni si am cumparat de la el o gramada de produse: evacuare supersprint; discuri  fata DBA T3 spec; discuri spate brembo; placute de frana DS 2500; etc. Apreciez colaborarea cu el si discutiile avute, iar pana acum a fost furnizorul meu numarul 1.
- Tom (STI) mi-a oferit informatii si sfaturi foarte bune, si urmeaza sa imi aduca un kit de distributie Cosworth; sper sa fie inceputul unei bune colaborari
- de la Bart (spilnerSTI) am luat finala prodrive. Urmaresc ce mai scoate la vanzare....
- Colina Motors - am luat de la ei kit de impantare HKS; bov HKS; vopsea pentru evacuare. Baietii sunt receptivi si seriosi.
- Mihai (Elspa) mi-a furnizat o turbina TD06; furtunase metalice; vopsire etrieri si jante. Pana acum nu am nici un comentariu negativ.
- Andu (type_ra_555) mi-a vandut etrieri rosii cu 4 pistonase. I-am vopsit si montat pe masina. Baiat de treaba
Daca mi-a scapat cineva, o sa revin cu completari.
O zi buna

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Răspuns: Feedback vanzatori/cumparatori
« Reply #16 on: April 09, 2012, 14:55:28 PM »
Tom- luat de la el Transmisie STI rodata(aproape noua) si frane STI , stalp+ceasuri aditionale, un tampon cutie cadou si multe sfaturi gratuite, plata am facut-o in rate..adica m-am intins cateva luni. Omu nu cred ca mai are nevoie de caracterizare, e un om de calitate de la care poti lua lucruri de calitate.
Serban Celalalt- mi-a mobilat o parte din magazinul meu,  ieftin si bun :D
Tarom- l-am incurcat cand a vrut sa ia un scaun de la mine si imi cer scuze pt. timpul perdut.. ca el s-a deplasat si ca l-am indus in eroare cu materialul din care era facut. Scuze man!
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

KET

  • 3921
Răspuns: Feedback vanzatori/cumparatori
« Reply #17 on: June 05, 2012, 15:04:52 PM »
Si eu am cumparat de la STI (Tom): amortizoare fata (dreapta si stanga), flanse amortizoare fata (dreapta si stanga), bielete antiruliu fata (dreapta si stanga) si bielete antiruliu spate (dreapta si stanga).
Azi au intrat piesele pe masina si mi-a spus prin telefon seful de service ca nu au fost probleme de niciun fel, totul s-a potrivit "la fix" (eu nu aveam emotii pentru ca am citit pe forum despre Tom, dar totusi omu nu mai comandase asa ceva)!
Despre Tom, orice as zice, s-a mai scris pe aici. Toata lumea stie ca e foarte serios, pisele sunt de calitate (eu voi testa asta, dar din nou, nu imi fac probleme), te ajuta cu tot felul de sfaturi si sugestii.
Il recomand CLAR! Drept dovada, probabil tot el imi va aduce si discuri frana, placute, culise etrieri, furtunase metalice (in mai putine cuvinte upgrade la sistemul de franare). L-am rugat sa-mi recomande ce sa folosesc, si in functie si de pret, aproape sigur voi continua colaborarea cu Tom.
Era sa uit!!! Am cumparat si un set de cauciuri de iarna de la el (mana a doua) la un super pret!

STI

  • *
  • 2152
  • Uatzi
    • STIShop.ro
Răspuns: Feedback vanzatori/cumparatori
« Reply #18 on: June 05, 2012, 16:36:34 PM »
ma bucur ca totul a fost ok
Most sports require only one ball, motorsport requires two...

"STIShop.ro"

Make the forum great again!

KET

  • 3921
Răspuns: Feedback vanzatori/cumparatori
« Reply #19 on: September 14, 2012, 09:28:14 AM »
Am comandat de la Tom:
Front Pads
Rear Pads
Front Upper Brake Pin
Front Lower Brake Pin
Rear Upper Brake Pin
Rear Lower Brake Pin
Rear Seal kit including part A1
Front Seal Kit including part A1
Oil Filter
Air Filter
Pollen Filter
AP Racing AP600 Brake fluid
Upgraded front discs ( discurile sunt EBC )
Ca de obicei, preturile foarte bune si Tom foarte serios.
Multumesc inca o data, Tom.