Forester 2.0D 6MT vs 2.0 5MT vs 2.0 4AT
Subaru club Romania

Forester 2.0D 6MT vs 2.0 5MT vs 2.0 4AT

Răspuns: Forester 2.0D 6MT vs 2.0 5MT vs 2.0 4AT
« Reply #20 on: March 01, 2012, 15:52:50 PM »
Cred ca`  eu mi-am dat cu parerea cu comportatu`  bine  de la 60 la 100 km/h.  8)  , ............... parerea mea .
Dupa`  parerea mea , modelele americane au un mare avantaj : sant mai fiabile si mai rezistente din cauza legislatiei nord-americane care obliga`  producatorul sau dealerul ca in cazul unei defectiuni sa shimbe sau sa repare masina pe garantie, fara`  comentarii sau fitze. Nu conteaza  cum conduci , totul e sa` nu o lovesti . De aceea cand cumperi un Suby  aici poti sa` fi sigur ca`  4-5  ani cat e garantia  nu ti se va strica jamais , pentru ca` daca`  se intampla` ceva dealerul ti-o repara`  mocca ,  sau daca` cumva  se strica` de doua` ori aceeasi chestie, iti da`  alta noua` numai ca sa taci din gura`. Insa`  au dezavantajul ca`  daca` ai o problema`  (in Romania)  gasesti mai greu piese de schimb , sau sant mai scumpe, sau trebuie sa faci comanda` si sa` astepti X  zile,.......   :(
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !