Exclusiv Auto Constanta
Subaru club Romania

Exclusiv Auto Constanta

NVG8

Exclusiv Auto Constanta
« on: February 22, 2012, 22:00:04 PM »
Am fost la Exclusiv Auto - dealerul Subaru din Constanta   pentru geometrie roti.
Ma declar multumit de prestatie.
As fi putut sa merg si in alta parte da am zis ca fiind reprezentanta gasesc servicii de calitate si nici nu vreau sa ma joc cu directia.
Problema a aparut cand am intrebat de schimbul lichidului de servo directie.
Mi-au raspuns ca lichidul respectiv nu se schimba???
Acum trageti concluziile singuri.
In final am luat tot de la ei 1 L de Motul ATF, sa vad cum dreaq il schimb ca metoda dilutiei (practicata de majoritatea) nu ma satisface.
Forester 2.0 x

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Exclusiv Auto Constanta
« Reply #1 on: April 06, 2012, 22:53:31 PM »
acum iti spun eu metoda batraneasca am folosit eu ... am scos cu o seringa din vas tot lichidul apoi cu motorul oprit iei stanga dreapta si iti iese tot lichidul din pompa si caseta in vas.. si il scoti cu seringa si dupa pui lichid nou si esti gata...
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

tar0M

  • 934
  • Impreza WRX 2008
Răspuns: Exclusiv Auto Constanta
« Reply #2 on: April 07, 2012, 10:31:58 AM »
Si cat ai dat pentru o geometrie la Subaru Constanta?
In Buc costa cam 450 ron daca nu mai mult.

Răspuns: Exclusiv Auto Constanta
« Reply #3 on: May 09, 2012, 21:58:19 PM »
Am fost la Exclusiv Auto - dealerul Subaru din Constanta   pentru geometrie roti.
Ma declar multumit de prestatie.
As fi putut sa merg si in alta parte da am zis ca fiind reprezentanta gasesc servicii de calitate si nici nu vreau sa ma joc cu directia.
Problema a aparut cand am intrebat de schimbul lichidului de servo directie.
Mi-au raspuns ca lichidul respectiv nu se schimba???
Acum trageti concluziile singuri.
In final am luat tot de la ei 1 L de Motul ATF, sa vad cum dreaq il schimb ca metoda dilutiei (practicata de majoritatea) nu ma satisface.
mergi la orice reprezentant,dealer autorizat,etc. al oricarei marci auto si vei primi acelasi raspuns.

Răspuns: Exclusiv Auto Constanta
« Reply #4 on: June 04, 2015, 20:32:33 PM »
Pentru moment eu nu sunt multumit de Exclusiv. Mi s-au parut foarte vagi si necunoscatori, dar cine stie, poate mecanicii sunt buni, dar eu nu am avut acces nici la ei nici la masina când a fost facuta revizia.
2010 Subaru Outback 2.0 D
2004 Toyota Avensis 2.0 D4-D

KET

  • 3921
Răspuns: Exclusiv Auto Constanta
« Reply #5 on: June 05, 2015, 09:05:39 AM »
Nici mecanicii, si nici vopsitorii nu sunt buni. Service-ul este de c*cat, din punctul meu de vedere. Am scris pe topicurile masinilor mele motivele pentru care mi-am format aceasta parere. La ei este o dolce vita. Lipsa de respect fata de client si abordare tipic romaneasca comunista: merge si asa; incercam sa i-o tragem clientului, poate nu se prinde; clientul sa ne suporte cu toate ifosele si carentele noastre, ca el are nevoie de noi, si nu invers. Eu am renuntat la ei.

Răspuns:
« Reply #6 on: June 05, 2015, 09:07:36 AM »
Si ce service folosesti acum ?

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk

2010 Subaru Outback 2.0 D
2004 Toyota Avensis 2.0 D4-D

KET

  • 3921
Răspuns: Exclusiv Auto Constanta
« Reply #7 on: June 05, 2015, 10:00:59 AM »
Pentru Tribeca folosesc Toyota Constanta iar STi-ul merge la Bucurestii, la J&B Racing pana sa se destrame si mai nou la Exelixis. La ambele masini vopsitoria si tinichigeria numai la Toyota Constanta

Răspuns: Exclusiv Auto Constanta
« Reply #8 on: June 05, 2015, 18:34:19 PM »
Multumesc KET, urmatorul service va fi la Toyota.
2010 Subaru Outback 2.0 D
2004 Toyota Avensis 2.0 D4-D