Subaru Forester '99
Subaru club Romania

Subaru Forester '99

Răspuns: Subaru Forester '99
« Reply #20 on: May 10, 2012, 11:17:45 AM »
Am inteles.
Mersi!

Mihai.impreza

  • 733
  • Subaru impreza 1.6 TS
Răspuns: Subaru Forester '99
« Reply #21 on: May 10, 2012, 13:14:46 PM »
Si mai am o intrebare....Despre bujii stiti pe unde se afla?
Am auzit ca la cv model de impreza...trebuie sa scoti motoru ca sa le schimbi...

Cine ti-a spus treaba asta nu are nici o cunostinta de motor boxer,intradevar e un pic mai dificil sa le schimbi dar in nici un caz nu trebuie sa dai motorul jos!!!!!!!!!si bujiile se afla in partea de jos a motorului nu sus ca la o masina cu motor in linie,pe partea soferului tre sa demontezi bateria si bidonul cu solutie pentru parbriz ca sa ai acces la ele,daca nu le gasesti urmareste o fisa :)))))))))
« Last Edit: May 10, 2012, 13:16:21 PM by Mihai.impreza »
Nu stii - te invat, nu poti - te ajut, nu vrei - TE OBLIG! :)))

celalalt

Răspuns: Subaru Forester '99
« Reply #22 on: May 10, 2012, 13:16:39 PM »
Eh...poti sa le schimbi si daca dai motorul jos,dar nu e obligatoriu  ;D ;D ;D

Mihai.impreza

  • 733
  • Subaru impreza 1.6 TS
Răspuns: Subaru Forester '99
« Reply #23 on: May 10, 2012, 13:17:41 PM »
Eh...poti sa le schimbi si daca dai motorul jos,dar nu e obligatoriu  ;D ;D ;D
mai am un prieten care nu are cunostiinte prea mari de mecanica si ca sa schimbe o distributie de logan a dat motorul jos:))))))))
Nu stii - te invat, nu poti - te ajut, nu vrei - TE OBLIG! :)))

Răspuns: Subaru Forester '99
« Reply #24 on: May 11, 2012, 10:21:00 AM »
Stimate coleg , nu stiu viteza raportat la turatie ca nu m-a interesat, am sa fac o proba si am sa va scriu . De mers cu reductor am mers ,asa cum cred ca am mai scris , doar o singura data si atunci cu viteza 1, nu prea am avut nevoie desi merg frecvant la munte pe drum de tara ajung cam la 1000 m altitudine dar n-am fost decat o singura data iarna si desi zapada si pante nu am avut nevoie de reductor. Vlad