Subaru Videos
Subaru club Romania

Subaru Videos

marr

  • 2208
Re: Subaru Videos
« Reply #1380 on: April 03, 2024, 12:54:15 PM »
Mihai, spune-ne, te rog, daca experienta avuta de tine cu masina asta rezoneaza cu ce spun oamenii astia (si ce ti s-a parut tie diferit).
ex - Forester Boxer Diesel - MY2008
ex - XV Boxer Diesel - MY2016
ex - Impreza 2.0i CVT - MY2016
XV 2.0i CVT - MY2018
Forester e-Boxer MY2020

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Subaru Videos
« Reply #1381 on: April 03, 2024, 13:44:36 PM »
L-am vazut pe cel de la eblog si se potriveste in mare cu parerea mea. Nu sunt de acord cu ce spuneau ei ceva de scaune ca sunt sus, sau ceva de genul acesta desi sunt montate pe sasiu. Probabil nu sunt obisnuiti cu subaru si geamurile mari sau vizibilitatea peste ce ofera altii si de acolo senzatia de stat sus. Pe final au revenit si au zis ca e vizibilitatea foarte buna.
Sistemul ei il descriu mild hybrid, dar eu zic ca e hybrid.

Atelierul de detailing... aici am apucat sa vad cam un sfert. O sa ma uit la tot sa vad ce zice si daca o conduce. Cat am urmarit eu vorbea despre fisa tehnica si sunt perfect de acord cu doua lucruri: cifrele de pe hartie nu inseamna nimic si cel mai bine e sa te duci sa testezi masina ca de asta sunt masini la drive test si ca sistemul este hybrid si nu mild. Eu fac o diferentiere simpla. Are motor electric si masina poate fi propulsata de un motor electric? Daca da, e hybrid. Daca nu, dar poate sa ruleze la liber cu motorul oprit sau sa stea la semafor mult cu motorul oprit, atunci e mild.
De acord cu preturile. Un Q3 la mega oferta de final de generatie e 40k, tractiune fata, mild hybrid, scaune fata manuale si nu cred ca are cruise adaptiv ci doar cel normal. Deci daca incerci sa il echipezi ca pe xv-ul de baza, iesi chiar peste echiparea de top ca pret.


Edit: bag disclaimer. Nu retin si eu tot ce se spune prin aceste clipuri, asa ca decat sa spun la modul general ca e sau nu opinia mea aliniata, cel mai bine puteti sa intrebati specific daca ceva din spusele lor va ridica suspiciuni sau vreti si o alta opinie.
O sa ma uit si la restul. Aveam asta in plan doar asa de distractie, sa vad cum prezinta niste jurnalisti care testeaza masini zi de zi, de la toti producatorii.
« Last Edit: April 03, 2024, 14:15:04 PM by MihaiFlorescu »

NicNic

  • 161
Re: Subaru Videos
« Reply #1382 on: April 03, 2024, 16:49:35 PM »
Un video reusit, care imi lasa o dorinta strasnica de a incerca masina prezentata ....

Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!

  Visi - un SH 2009 diesel

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Subaru Videos
« Reply #1383 on: April 03, 2024, 22:47:16 PM »
Daca tot a fost evenimentul Subaru Europe din Bulgaria, ia sa vedem ce spun diversi youtuberi din Romania despre Subaru Crosstrek:
Incepem cu favoritul meu in ce priveste prezentarile auto:



Acest review este similar cu al meu. Ba chiar am auzit multe din cuvintele pe care le-am scris si eu. Sunt sigur ca nu a citit pe aici inainte, dar si mai sigur ca nu le-am luat eu de la el intrucat postarea mea a fost facuta inainte de evenimentul din Bulgaria.
Ceea ce doar intareste ideea ca ce s-a spus a fost pe bune.

Probabil ca fiind invitati, s-au concentrat doar pe aspectele pozitive. Nu am auzit pe nimeni sa spuna nimic despre ce nu le place sau ce se poate si mai bine, asa ca ramane sa testati si sa descoperiti si voi masina.

Imi place ca au intrat tare pe publicitate.
Acestea fiind spuse, am deschis categorie noua in Jurnale de bord, in asteptarea primilor proprietari de Crosstrek care vor sa tina un jurnal pe forum.
« Last Edit: April 03, 2024, 22:52:22 PM by MihaiFlorescu »