Recall Forester si Impreza
Subaru club Romania

Recall Forester si Impreza

Răspuns: Recall Forester si Impreza
« Reply #20 on: March 12, 2013, 12:59:26 PM »
Motivatia am aflat-o si eu, dar daca omu' nu simte nevoia sa ne spuna, o sa pastrez ceva discretie!
??? daca motivatia e ca taica-miu ar fi scapat ceva de genu' "lucrez la RAR", nu cred ca mai tine - a iesit la pensie ;D
Oricum, astia trebuie pistonati bine pana... "Elvis has left the building".

Totusi nu pricep ceva: recall-ul s-a facut in trepte - US, Anglia, Germania, Polonia, Italia, etc. Inteleg ca Subaru nu poate face recall concomitent in toata lumea, dar e ciudat ca la mai bine de un an dupa Anglia si Germania nu se face si la noi. Sau daca se face, de ce pune SMT batista pe tambal? N-au nimic de castigat din asta, iar lucrarile pe garantie le sunt decontate de fabrica.

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Recall Forester si Impreza
« Reply #21 on: March 12, 2013, 13:09:57 PM »
Motivatia am aflat-o si eu, dar daca omu' nu simte nevoia sa ne spuna, o sa pastrez ceva discretie!
??? daca motivatia e ca taica-miu ar fi scapat ceva de genu' "lucrez la RAR", nu cred ca mai tine - a iesit la pensie ;D
Oricum, astia trebuie pistonati bine pana... "Elvis has left the building".
[...]
Exact asta era!!! :) A tinut, pentru ca io asa am aflat-o! Sper sa nu revina omu' asupra deciziei acu' ca ai spus-o!
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

Răspuns: Recall Forester si Impreza
« Reply #22 on: March 12, 2013, 13:18:27 PM »
=)) avem contractul de garantie deschis.
Revenind la dl. Problema, a zis ca-si da demisia daca mai apare o masina cu problema asta. Cine mai are un Forester '03-'07? ::)

celalalt

Răspuns: Recall Forester si Impreza
« Reply #23 on: March 12, 2013, 16:18:29 PM »
Eu ;D...Dupa ce schimb rulmentul pe spate ma uit si revin.momentan s a retardat roata spate si am tras o pe dreapta pana are omu timp de ea.

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Recall Forester si Impreza
« Reply #24 on: March 12, 2013, 17:37:52 PM »
[...] s a retardat roata spate [...]
A capatat o privire tâmpă ? :)

Srsly, ce pățiși?
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

celalalt

Răspuns: Recall Forester si Impreza
« Reply #25 on: March 12, 2013, 18:09:38 PM »
Rulmentu...se strica.Am luat altul dar trebuie sa l si schimb.Si singur nu vrea...

alexd

  • 75
  • Forester MY 2007 2.0 X MT
Răspuns: Recall Forester si Impreza
« Reply #26 on: March 16, 2013, 06:31:27 AM »
Si eu, tot 2007.
Saptamina viitoare ii schimb amortizoarele pe spate si verific si ce e pe sub ea. poate facem o comisie sa mergem in grrrrup :)
Forester MY 2007 2.0 X MT

Răspuns: Recall Forester si Impreza
« Reply #27 on: May 31, 2013, 13:25:48 PM »
si eu am 2007 dar nu am remarcat rugina in mod masiv....o sa ma mai uit inca o data mai atent,dar,daca mergeti mai multi la smt merg si eu cu voi...sau auto kino brasov?

mvilt

  • 109
Răspuns: Recall Forester si Impreza
« Reply #28 on: June 09, 2013, 13:59:35 PM »
Salut,

A mai auzit cineva ceva de chestia asta cu recall/rugina? Ca a mea e cam roasa de rugina pe dedesubt.