trepidatii volan
Subaru club Romania

trepidatii volan

celalalt

Răspuns: trepidatii in roata
« Reply #60 on: December 17, 2014, 08:04:24 AM »
Fugi la Rux Auto.Sa se uite si Pepino la ea.Poate e ceva banal.Nu te panica.La mine planetara facea exact cum fac montagne rus cand urca prima oara.Si asta numai la plecare.

cctin

Răspuns: trepidatii in roata
« Reply #61 on: December 19, 2014, 16:41:08 PM »
Salut. Inca nu i am dat de cap. Am schimbat si uleiul din cutie si tot a inceput sa faca. Probabil unde intra planetara in grup. Trebuie demontat totul. Intradevar ... ca montagne rus imi face si mie  ciudat ca doar in viteza 1 a si volanul virat stanga sau dreapta.

celalalt

Răspuns: trepidatii in roata
« Reply #62 on: December 19, 2014, 16:59:14 PM »
Trebuie inlocuite planetarele.La mine erau rupte amandoua.Ele nu se rup cat sa nu isi mai faca treaba.Nus cum sa ti explic.Dar de la planetare facea la mine.Si dupa gura a jdemii de mecanici,am ajuns sa schimb rulmenti la grup,ca ulterior sa arunc cutia de viteze....Eniuei...e de la planetare...Garantat.

cctin

Răspuns: trepidatii in roata
« Reply #63 on: December 20, 2014, 09:03:03 AM »
Multumesc celalat. Chiar nu stiu cine esti dar raspunsurile tale f la obiect si in trecut. Nu stiu ce masina ai dar iti doresc sa continui tot asa. Chiar ma gandisem si la grup etc. Apropo m am dus la pepino si ghinion nu mai facea zgomotul. Luni merg din nou. Ceva sfaturi pt planetare noi sau sh sau doar capul de planetara? Cutia la tine ai pus o noua sau sh? Un nr de telefon daca esti amabil sa vb cu tine? Oricum merci  mult.

cctin

Răspuns: trepidatii in roata
« Reply #64 on: December 20, 2014, 09:35:34 AM »
Scuze pt l mancat din celalalt. Scriu de pe telefon....?

celalalt

Răspuns: trepidatii in roata
« Reply #65 on: December 20, 2014, 14:34:04 PM »
Capetele de planetara dinspre cutie.Pun un bax de Captain Morgan la mijloc.

cctin

Răspuns: trepidatii in roata
« Reply #66 on: August 11, 2015, 19:26:53 PM »
salut ! revin cu raspunsul la problema mea. intradevar probleme de la diferentialul central a sarit siguranta a facut span in cutie a rupt vreo 2 dinti de la niste lagare si intr un final a huruit un rulment ; amschimbat rulmentul si vad ca acum cand sunt inca la mecanic am dat o tura si merge bine; a ramas aceeasi siguranta care a fost taiata si adaptata; sa vad cat tine. Toate bune!