Motorsport: News, discutii, comentarii
Subaru club Romania

Motorsport: News, discutii, comentarii

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Motorsport: News, discutii, comentarii
« on: January 16, 2013, 16:19:31 PM »
Breaking NEWS Monte-Carlo rally

Marele Sebastien Loeb alege pentru PS 3 (care nu mai are aproape deloc zapada) sa ruleze pe slick-uri pe o parte si gume de zapada pe cealalta parte (!!!) si ridiculizeaza toata banda de adversari! Le da peste 2 MINUTE lui Ostberg, Latvala si Hirvonen!!! Sa vedem ce face...Ogier!

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Răspuns: Motorsport: News, discutii, comentarii
« Reply #1 on: February 14, 2013, 11:02:16 AM »
Orasul Arad ar putea fi inclus in calendarul Campionatului European de Raliuri

Romania ar putea fi inclusa pentru a doua oara pe harta Campionatului European de Raliuri (ERC). Astfel, dupa ce Raliul Sibiului a fost inclus in 2012, sunt sanse mari ca si Raliul Aradului sa faca parte din aceasta competitie.

In prima faza, editia din acest an a Raliului Aradului va fi organizata tinand cont de standardele FIA pentru Cupa Europeana de Raliuri. In functie de feedback-ul celor de la FIA, Raliul Aradului ar putea fi inclus in Cupa Europeana de Raliuri. Potrivit lui Mihai Leu, cel care detine licenta pentru Raliul Aradului, obiectivul final va fi includerea in Campionatul European de Raliuri.

"Politica noastra conform careia cu pasi mici ne indreptam spre performanțe majore a ajuns intr-o faza superioara. De acum nu mai putem da inapoi. Sunt convins ca vom reusi sa trecem si acest test si urmatorul si in curand vom avea la Arad o etapa de ERC", a declarat Leu.


paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Răspuns: Motorsport: News, discutii, comentarii
« Reply #2 on: February 17, 2013, 22:49:26 PM »
RALLY RONDE VALLI ARNARESI 2013
Podium NRA pe locurile 1 (Marco Tempestini/Dorin Pulpea) și 3 (Simone Tempesini/Sergiu Itu -  Impreza R4).

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Răspuns: Motorsport: News, discutii, comentarii
« Reply #3 on: February 21, 2013, 16:28:34 PM »
După o pauză de 20 de ani, Raliul Deltei revine în Campionatul Național de Raliuri Dunlop, organizatorul(Clubul Sportiv Nautic Motorsport) demarând deja pregătirile pentru evenimentul programat în perioada 31mai-1 iunie 2013.

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Răspuns: Motorsport: News, discutii, comentarii
« Reply #4 on: March 03, 2013, 23:27:49 PM »
In urma problemelor care tot persista la Impreza, se pare ca la Brasov, Simone  se va da cu S2000 lui Marco.. sunt curios de prestatie  :)

cristibna

  • *
  • 723
  • FUN
Re: Motorsport: News, discutii, comentarii
« Reply #5 on: April 13, 2018, 16:35:09 PM »
Fiind legat de motorsport, scriu aici. In Australia nu a fost criza? Din ce vad eu , pe diverse canale de youtube, mi se pare ca la ei motorsportul este destul de aproape de sporturile lor indragite , in speta forbal australian si rugby .
Sa detaliez un pic : luam un circuit si avem 5 curse pentru campionat , 1 pe zi, pentru fiecare categorie. Adica ai o zi intreaga si te uiti la curse pe acelasi circuit de la istorice cu motoare de 1000cmc, la gt3 , la curse speciale pt femei si copii !!!, si multe altele.
Si aici vorbim doar de latura asta de motorsport pe circuit. Sa-mi trag palme, iar imi dau seama ca m-am nascut in tara gresita. Sau ca nu am plecat cand eram tanar. Poate ca unul care nu are ca pasiune motorsportul ( sub toate formele lui - rally, motociclete viteza, cross, drag, kart, etc ) sau apa ( pt surf :D si plaja ) ii este greu sa inteleaga unul ca mine . Da, imi place Australia si ce se intampla acolo. Cel putin pe partea asta.

Si la ei e corect sa spui douazeci-douazeci ;)

Motorsport AU - e unul din canalele care da cursele de aolo
si ca idee, ce zice wiki https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Motorsport_categories_in_Australia . Sunt multe de vazut, eu am tot aruncat cate un ochii la group 3J si touring car master ...
2018 Subaru XV 2.0
2016 Honda NC750x DCT
ex 2004 Subaru Forester 2.0X

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: Motorsport: News, discutii, comentarii
« Reply #6 on: April 21, 2018, 22:25:43 PM »
@cristibna: de curiozitate, daca indragesti atat de mult sporturile cu motor de ce nu te inscrii intr-un club sau de ce nu participi la evenimente care au loc si in Romania, de exemplu la Adancata?

Din cate stiu eu tu ai un Forester si cred ca ar fi o buna oportunitate de a ni te alatura in frumoasele noastre itinerarii forestiere. Cu aceasta ocazie ne-ai mai impartasi din experienta ta la un pahar de vin.
Te asteptam sa ne indrumi, de vinuri ma ocup eu!  ;)
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

cristibna

  • *
  • 723
  • FUN
Re: Motorsport: News, discutii, comentarii
« Reply #7 on: April 23, 2018, 10:49:33 AM »
Lorian, orice lamura a motorsportului, ca e pe 2 sau 4 roti, costa. De la imbunatatiri ale masinii ( siguranta , echipare safe, frane, putere, etc ) , transport catre si de la locul distractiei, intretinere, costa toate.
 Nu mai spun ca daca vrei ceva mai profi...sau o licenta... iar in acest moment, eu nu am o matusa Tamara sau ceva de genul, si nici nu sunt propriul meu sef cu afacerea mea sa spun ca imi intretin pasiunea. SI nici politician nu sunt, sau copil de politician ;)
Deci Lorian, cateva mici detalii fac ca pasiunea mea ( si altor cativa de pe aici ) sa nu se materializeze cum am vrea noi. Sau cum spui tu, ''religia nu ma lasa'' :)

Si mai pot spune, sunt intr-un club, Subaru Fan Club. :D

Eu nu indrum la drumuri forestiere, sunt novice acolo, chiar daca imi plac. Cel mult pot participa si atat. Poate o sa avem si ocazia sa mergem si pe astfel de drumuri , nu doar inzapezite ;) .
« Last Edit: April 23, 2018, 17:13:46 PM by cristibna »
2018 Subaru XV 2.0
2016 Honda NC750x DCT
ex 2004 Subaru Forester 2.0X

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Re: Motorsport: News, discutii, comentarii
« Reply #8 on: April 23, 2018, 14:52:10 PM »
Valabil pt 90% din pasionatii de pe acest forum , din pacate nu ne-am nascut in familia care trebuie , cu o matusa , un unchi , un var milionar :)  ! 
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

STI

  • *
  • 2152
  • Uatzi
    • STIShop.ro
Re: Motorsport: News, discutii, comentarii
« Reply #9 on: April 24, 2018, 15:46:22 PM »
daca tot a reinviat threadul asta

http://www.raceroom.com/en/events/nuerburgring-esports/

si lista dupa calificari :)

https://i.imgur.com/Q4R2aBh.jpg

lapul meu de calificare



« Last Edit: April 24, 2018, 15:50:09 PM by STI »
Most sports require only one ball, motorsport requires two...

"STIShop.ro"

Make the forum great again!

cristibna

  • *
  • 723
  • FUN
Re: Motorsport: News, discutii, comentarii
« Reply #10 on: April 24, 2018, 16:07:32 PM »
Mirea se tine de astea pana se reface ?
Topicului i se facu o mica resuscitare :)) , vedem cat tine .
2018 Subaru XV 2.0
2016 Honda NC750x DCT
ex 2004 Subaru Forester 2.0X

STI

  • *
  • 2152
  • Uatzi
    • STIShop.ro
Re: Motorsport: News, discutii, comentarii
« Reply #11 on: April 24, 2018, 18:05:38 PM »
:)) da il ajutam cu refacerea
Most sports require only one ball, motorsport requires two...

"STIShop.ro"

Make the forum great again!

Re: Motorsport: News, discutii, comentarii
« Reply #12 on: June 14, 2018, 22:56:48 PM »