subaru legacy twin turbo
Subaru club Romania

subaru legacy twin turbo

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: subaru legacy twin turbo
« Reply #20 on: April 06, 2013, 14:35:58 PM »
Cine ma ajuta si pe mine cum sa pun masina la vanzare.... in targul auto?
Nu ma lasa sa deschid un topic nou.
Multumesc
trebuie sa platesti o taxa de 10 lei pe luna si devii sustinator si ai voie sa postezi la bursa !
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Răspuns: subaru legacy twin turbo
« Reply #21 on: April 06, 2013, 15:07:39 PM »
la asta cu taxa nu ma asteptam.... deja e afacere :))
in cazul asta o sa-l pun pe alte situri... nu pentru ce-i 10 lei dar mi se pare de prost gust.
E singurul forum unde am auzit taxa de vanzare!


Răspuns: subaru legacy twin turbo
« Reply #22 on: April 06, 2013, 15:18:51 PM »
Bafta... E modalitatea noastra de a tine samsarii departe de comunitatea selecta

Răspuns: subaru legacy twin turbo
« Reply #23 on: April 06, 2013, 19:06:28 PM »
Da... Asa ati rezolvat situatia si aveti 4 masini trecute la vanzare. Asta da lucrare

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: subaru legacy twin turbo
« Reply #24 on: April 06, 2013, 19:37:51 PM »
da nu avem samsari !! avem 4 posesori de subaru care isi vand masinile !
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Răspuns: subaru legacy twin turbo
« Reply #25 on: April 06, 2013, 19:40:33 PM »
Bafta!

Răspuns: subaru legacy twin turbo
« Reply #26 on: April 06, 2013, 20:44:36 PM »
in cazul asta... daca am un subaru si vreau sa-l vand sunt samsar? sau?

Răspuns: subaru legacy twin turbo
« Reply #27 on: April 06, 2013, 21:02:46 PM »
Sau... Autovit

Răspuns: subaru legacy twin turbo
« Reply #28 on: April 06, 2013, 21:09:39 PM »
misto... cine ii curios de masina sa ma sune 0748768*#$
Multa bafta domnilor administratori
« Last Edit: April 07, 2013, 01:24:41 AM by MihaiFlorescu »

BOXER

  • *
  • 2352
  • +
Răspuns: subaru legacy twin turbo
« Reply #29 on: April 07, 2013, 01:27:57 AM »
Cred ca ar fi bine sa lasati si samsarii sa posteze un singur anunt pentru o masina.
In felul acesta putem avea mai multe date despre masini si proprietari.
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: subaru legacy twin turbo
« Reply #30 on: April 07, 2013, 02:09:32 AM »
Adica cei care contribuie cu informatii pretioase si au o activitate intensa tot ei sa sustina si dpdv financiar forumul? toate astea in interesul cui? al celor care doar doresc sa beneficieze de avantajele aduse de forum fara sa dea nimic la schimb???  Daca era vorba de un membru care a contribuit cu tutoriale sau cu informatii utile pe forum cu siguranta gaseam intelegere...

10 lei e nimic in ziua de astazi in conditiile in care te adresezi direct celor interesati de produsul pe care il vinzi. In schimb, aceiasi oameni indignati dau 25 euro sa puna anunt premium pe autovit unde intra cei interesati de Skoda, Vw, Audi, Dacia si BMW conform statisticilor autovit...

Wrangler, preferam sa avem 4-10 anunturi de vanzare de la oameni care chiar sunt pasionati si au fost posesorii acelor masini, oameni care poate au si un jurnal de bord pe forum, avand 99% sanse sa obtii informatii corecte despre acea masina decat de la un samsar cu un singur anunt pe forum, cu 0 pasiune pentru marca si care are ca interes profitul cat mai mare si mai mult ca sigur va "uita" sa mentioneze diverse detalii. Deci vom avea mai multe date ERONATE despre acele masini daca e sa o luam asa cum spui tu.

PS: Nu il cunosc pe Sorin si nu vreau sa il cataloghez drept samsar. Poate e baiat bun, dar e clar ca nu cunoaste Subaru, dupa cum singur recunoaste si e clar ca nici nu doreste sa afle mai multe sau ca pe viitor s-ar putea intoarce cu ceva util pentru comunitate. Adica intai ne roaga sa ii spunem tot ce stim despre masina lui si apoi ne intreaba cum o poate pune la vanzare si noi suntem afaceristii... Nu stiu cum noi am putea fi cei care sa se bucure de mai multe date, cand noua ni se cer date. Incredibil cum se uita unii doar dintr-un anumit punct de vedere fara sa se analizeze situatia in ansamblu.

Ar trebui sa se spuna multumesc pentru incercarea de a limita pacalelile pe forum si excluderea oamenilor de proasta calitate, nu sa ni se reproseze... altfel am deveni 4t unde toti isi baga si isi scot si se pacalesc unii pe altii de ajunge o cutie de viteze stricata sa fie vanduta de 3-4 ori de acelasi vanzator.
« Last Edit: April 07, 2013, 02:32:35 AM by MihaiFlorescu »

Răspuns: subaru legacy twin turbo
« Reply #31 on: April 07, 2013, 08:07:50 AM »
De acord cu Mihaita Boss !
Sint fan Subaru chiar daca nu stiu prea multe de motoare si masini, dar citesc cu interes si placere cam tot.
Forester Diesel 2010

Răspuns: subaru legacy twin turbo
« Reply #32 on: April 07, 2013, 12:28:19 PM »
Mihai, eu vroiam sa vad subarul acesta unui om pasionat.
De aceea mi-am facut cont pe subarufanclub.
Nu stiu cum puneti voi problema asa.
Daca te uiti bine nu mai e pus nicaieri de vanzare masina si crede-ma ca voi ati avea mai mult de castigat daca ati lasa oameni sa-si posteze masinile macar o data sau sa pui o taxa de un euro doi euro.... in felul asta cu 10 lei ati reusit intradevar sa tineti samsari deoparte dar si oamenii de pe acest forum nu au cum sa isi gasesca o masina sa-si cumpere.

Răspuns: subaru legacy twin turbo
« Reply #33 on: April 07, 2013, 12:37:55 PM »
Da, pasiunea mea nu e subaru.
Nu zic ca nu-mi plac masinile... dar momentan am prea multe hobiuri
Eu ma dau pe motocicleta, atv.... nu am bani sa am si subaru.
Daca tot l-am primit ce vrei sa fac cu el mihaita?
Sa-l in in parcare in loc sa se bucure cineva ce-si doreste masina asta.

KET

  • 3921
Răspuns: subaru legacy twin turbo
« Reply #34 on: April 07, 2013, 17:33:25 PM »
Cu totul de acord cu Mihai.Florescu. Sa nu uitam ca pana de curand, acest forum era tinut in spate, si ma refer aici la cheltuieli, numai din efortul financiar facut de cei doi administratori. Sunt ceva cheltuieli, ca sa nu uitam si de eforturile facute in atragerea sposorizarilor si a firmelor partenere. Si apoi toata lumea beneficia de toate informatiile de pe forum, putea vinde si cumpara, avea parte de reduceri de la firmele partenere, etc.
Sorin, 2 EURO inseamna 9 RON. Deci este cam pe unde iti doresti tu contributia la forum.
Daca as fi eu administrator, as bloca accesul la sectiunile tehnice pentru cei ce nu sunt membri sustinatori... Si nu pentru a face din asta o afacere, ci pentru un pic peste 2 EURO pe lune mi se pare o suma modica avand in vedere ca informatiile sunt foarte folositoare si pentru a putea aduna fonduri mai multe pentru evenimente.

Răspuns: subaru legacy twin turbo
« Reply #35 on: April 07, 2013, 23:59:07 PM »
Ket sunt deacord cu tine ca nu e usor sa sustina singuri un site.
Dar eu am pus masina pe un forum unde ma poate intreba oricine ce vrea de ea.... nu sa mi se zica mai pe ocolite ca sunt samsar si avioane de genul asta.
Masina nu mai e pusa pe nici un site de vanzare de aceea am vrut sa o pun pe acest site sperand ca o cumpara un fan al acestei marci si care stie ce e masina asta.
Daca era afacere cum se spunea mai sus imi trebuia si mie o caruta pe bani pe ea... dar crede-ma ca nu e nici pe departe asa.
Fiecare site are regulile lui si trebuie respectate.
Eu doar mi-am spus parerea.
Sanatate!

Răspuns: subaru legacy twin turbo
« Reply #36 on: April 14, 2013, 00:07:41 AM »
Exemplar rar de colectie, am un Subaru  si mai caut unul  de preferinta wrx. Nu vinde masina asta. Are doua tubine? Poti sa pui poze?

Răspuns: subaru legacy twin turbo
« Reply #37 on: April 20, 2013, 19:34:35 PM »
Da, are 2 turbine.
Momentan sunt in irlanda cand o sa ajung acasa am sa pun 2 poze si cu motorul.

Răspuns: subaru legacy twin turbo
« Reply #38 on: April 21, 2013, 08:06:43 AM »
Daca nu e cu supărare, esti amabil sa spui ce model sunt turbinele.

celalalt

Răspuns: subaru legacy twin turbo
« Reply #39 on: April 21, 2013, 09:17:23 AM »
Cat poate sa fie de evident....si de jenant.Scze Sorin.Noi avem o alt problema aici....