Impreza 2.0S
Subaru club Romania

Impreza 2.0S

KET

  • 3921
Răspuns: Impreza 2.0S
« Reply #100 on: October 08, 2013, 06:57:12 AM »
Am eu devanzare evacuarea originala de pe STi-ul meu, dacă te interesează evacuare. Si e si la bani buni...

moguai

  • 2814
Răspuns:
« Reply #101 on: October 08, 2013, 08:17:17 AM »
Stiu Ket... deocamdata e asa mai mult un vis. Am altele de facut mai intai, nu sunt bani pt toate, acum, din pacate...tocmai am dat 2800 ron pe gume, acusi fac 105k km si vine distributia cu revizia, apoi rulmentul dus plus niste bucsi.
E in plan si masca fata plus stopurile de cosmetizat putin, apoi visele umede cu evacuarea. Nu as avea nici o problema sa o iau de la tine, dar la anul in cel mai bun caz. Deocamdata ma uit si salivez.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

moguai

  • 2814
Răspuns: Impreza 2.0S
« Reply #102 on: November 12, 2013, 13:09:20 PM »
un mic update...
in weekend pe autostrada la viteze mari (peste 100) am avut un huruit groaznic de la roti - fie ca acceleram sau nu. m`am speriat si am zis ca trebuie sa rezolv asta neaparat.
asa ca, evident m`am gandit ca a picat de tot rulmentul pe care inca nu am apcuat sa`l schimb...si pe care`l auzeam mai mereu huruind (mult mai usor ce`i drept)
am fost la Rux auto, multumesc de recomandare celalalt, si se pare ca discul stanga e varza, ovalizat e putin spus. si se pare ca si un rulment pe spate are un mic zgomot.
deocamdata o sa schimb discuri plus placute si vad apoi cum si daca se mai manifesta zgomotele.
ma gandeam si la furtunasele metalice de care tot vorbiti voi pe aici, insa nu stiu cat m`ar costa...baiatul a zis ca`mi monteaza insa nu a stiut sa`mi zica daca si cat costa respectivele piese.
« Last Edit: November 12, 2013, 13:10:56 PM by moguai »
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13910
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Impreza 2.0S
« Reply #103 on: November 12, 2013, 13:30:10 PM »
Intre 90 si 150 USD costa la tine, in functie de producator.

Iti recomand totusi sa iei ceva de firma gen StopTech, Goodridge sau HEL.

Ar mai fi si Agency Power care fac de calitate conductele in sine, dar la capete nu mi s-a parut ca au facut ok treaba (vorbesc din experienta mea cu niste conducte de benzina).
« Last Edit: November 12, 2013, 13:33:38 PM by MihaiFlorescu »

moguai

  • 2814
Răspuns: Impreza 2.0S
« Reply #104 on: November 12, 2013, 13:45:18 PM »
doar pe comanda afara, Mihai? la noi in tara nu gasesc pe la magazinele astea de piese?
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13910
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Impreza 2.0S
« Reply #105 on: November 12, 2013, 15:18:52 PM »
Vezi ca era un subiect deschis de Foreste in sectiunea Versus (frane OEM vs. aftermarket) si mai e un subiect in tehnica auto generala numit (totul despre frane). O sa gasesti impresii despre furtunase, cat si despre cei care vand pe la noi. Exista acei 4turbo care aduc, dar pretul e considerabil mai mare decat daca iei de afara + sunt neseriosi.

Mai poti sa il intrebi si pe Tom (userul STI), vezi bannerul de jos cu STISHOP. Cu siguranta aduce si la pret bun si astfel nu mai interactionezi cu un comerciant din afara.

moguai

  • 2814
Răspuns: Impreza 2.0S
« Reply #106 on: November 12, 2013, 15:20:10 PM »
da, de Tom stiu. Merci Mihai, ma uit.
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

moguai

  • 2814
Răspuns:
« Reply #107 on: November 23, 2013, 12:27:39 PM »
Am fost la racing nick pana la urma, andrei de la rux nu mi a mai dat nici un semn si franele mele pe fata sunt terminate, nu mai pot astepta.  O sa mi monteze ei furtunase metalice, au ei pe stock goodridge. Discuri o sa mi pun brembo cu placute ferodo si lichid ate nush de care. Marti miercuri ma duc la montaj...sper sa fie ok

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
« Last Edit: November 23, 2013, 18:58:05 PM by moguai »
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

KET

  • 3921
Răspuns: Impreza 2.0S
« Reply #108 on: December 23, 2013, 10:12:38 AM »


moguai

  • 2814
Răspuns:
« Reply #109 on: December 23, 2013, 16:39:20 PM »
Haha merci de pozna. Sa mai fac un update aici: am schimbat furtunasele de frana cu unele metalice, bucsile fata (oem 4 bucati) si bieletele fata (aftermarket) la racing nick. Totul e ok pana acum...frana parca e mai sanatoasa/solida.
Am pus grila de la Ket (multumesc mult inca o data) si folii pe spate. Mai trebuie vopsita tabla din spatele ei, albul ala strica tot si nu e ok. Vreau neaparat si eu claxoanele alea rosii, imi plac cum dau asa.






Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

moguai

  • 2814
Răspuns:
« Reply #110 on: December 23, 2013, 16:54:33 PM »
Pe teodor burada la un baiat. 70 ron stopurile si bara de crom

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

moguai

  • 2814
Răspuns:
« Reply #111 on: December 23, 2013, 16:56:31 PM »
Si  sora geamana pe motorina... din intamplare.



Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13910
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Impreza 2.0S
« Reply #112 on: December 23, 2013, 17:07:56 PM »
Daca scoti si inscriptiile cu Impreza 2.0 S si ce mai scrie pe spate, o sa arate mult mai curat.

moguai

  • 2814
Răspuns:
« Reply #113 on: December 23, 2013, 17:08:42 PM »
Da...trebuie sa vad cum. Sper sa nu arate cocalaresc, atata tot.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

moguai

  • 2814
Răspuns:
« Reply #114 on: December 23, 2013, 17:12:28 PM »
Cum vii de la gara, dupa primul semafor pe partea dreapta e o firma de materiale de constructii cu un gard rosu si alb. Vis a vis, e un gard/poarta din termopan alb cu 2 rampe de urcat masina prin usa aia. Iti dau pe pm un nr de tel daca esti interesat, baiatul pare profi.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

KET

  • 3921
Răspuns: Impreza 2.0S
« Reply #115 on: December 23, 2013, 17:16:25 PM »
Arata foarte bine cu grila asta neagra, si asta nu pentru ca e de la mine. Ma bucur ca e ok. Sa o folosesti cu placere. Eu in locul tau nu as vopsi tabla aia din spate, dar tu stii mai bine. Nu te--ai gandit sa acoperi si semnalizarile cu folie neagra?  ;) Si legat de ce a zis Mihai, sunt de acord. Si nu are cum sa arate cocalaresc. Dar nu iti vei da seama daca iti place cu adevarat, decat atunci cand le vei scoate. Cel putin asa sunt eu... Poti sa le scoti, si daca nu-ti place cum arata le pui usor inapoi.
PS: schimba si culoarea la jante...  ;)

LE: esti multumit de ce au facut baietii acolo la service? Ti-au rezolvat si cu bara spate? Pretul a fost ok?

moguai

  • 2814
Răspuns:
« Reply #116 on: December 23, 2013, 17:17:40 PM »
Te referi la semnalizarile din lateral, de pe aripa fata stg/dr? Data viitoare cand mai vin in Cta, ca vreau si la interior un plastic de pe usa care s a julit destul de rau.
Jantele le fac 100% si evacuarea (ori de la tine ori una gen cu are Mihai pe wagonul lui).
Cate putin din fiecare...din pacate toate costa :)
Da a fost ok, am dat 70 la caserie si 40 baietilor de acolo. Mi au strans si la bara din spate aparatoarea. N am ce reprosa.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

moguai

  • 2814
Răspuns:
« Reply #117 on: December 23, 2013, 21:11:49 PM »
Se pare ca amicii mei considera folia pe spate cam taraneasca ca sa i citez. Ar fi trebui sa mi pun rosie cum ai tu Ket? Eu am vrut sa scap si de cromul ala...si am zis ca pun aceeasi folie peste tot. Cu rosu n ar fi mers asa. Mie imi place cum a iesit insa poate sunt prea subiectiv si nu vad eu bine...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

celalalt

Răspuns: Impreza 2.0S
« Reply #118 on: December 23, 2013, 21:35:32 PM »
Taraneasca netaraneasca...risti sa ramai fara CIV.Oricum pana la urma e important sa ti placa tie.Restu s doar individiosi ;D

moguai

  • 2814
Răspuns:
« Reply #119 on: December 23, 2013, 21:48:22 PM »
De ce fara Civ? Asta care mi le a pus are firma pune si folii pe geamuri, da autorizatii etc... nu a zis nimic ca mi ar trebui si pt stopuri :)

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.