Subaru in Romania
Subaru club Romania

Subaru in Romania

sabalsis72

  • 109
  • .. Lunatic si tot c spun e un pamflet.. :))
Răspuns: Subaru incepe sa plece din Romania ?!?!
« Reply #60 on: September 27, 2013, 00:48:32 AM »
...............   ba se pare "pe surse " ka-i treba cu calu`troian (grecii), k d obicei neste tradatori  ;D ..da nimik` nu e sigur 100 % ...        vom vda !!!    sper sa nu fie asa ! ;)

sabalsis72

  • 109
  • .. Lunatic si tot c spun e un pamflet.. :))
Răspuns: Subaru incepe sa plece din Romania ?!?!
« Reply #61 on: September 27, 2013, 00:50:37 AM »
~..eu abia astept sa-mi iau anu viitor , ori noul impreza care e belea ori xv !! ..si ne vedem pe CURBVE !!!!!  ;D


sabalsis72

  • 109
  • .. Lunatic si tot c spun e un pamflet.. :))
Răspuns: Subaru incepe sa plece din Romania ?!?!
« Reply #63 on: October 03, 2013, 16:52:09 PM »
 ;D  asta vroiam si io sa spun acuma k ITIC RASHELA si STRUL impreuna cu ISUS + YAHVE and CO partner in crime au preluat TOTUL , pe planeta Pamant !!!!!!....SHALOM .....MAZELTOV !! sai i ia DRACU ! ;D

moguai

  • 2814
Răspuns:
« Reply #64 on: October 03, 2013, 17:14:25 PM »
Ai mama ...58 de masini in juma de an...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Răspuns: Subaru incepe sa plece din Romania ?!?!
« Reply #65 on: October 03, 2013, 17:29:03 PM »
O masina la 3 zile. Eu zic ca e bine avand in vedere conditiile economice, preturile lor, conditiile de creditare, pretul unui subaru SH..

moguai

  • 2814
Răspuns:
« Reply #66 on: October 03, 2013, 17:43:46 PM »
Da chiar si asa mi se pare f putin... comparand cu ce vand altii. Daca privesti la nivel global, poate e ok.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste

celalalt

Răspuns: Subaru incepe sa plece din Romania ?!?!
« Reply #68 on: October 03, 2013, 22:38:03 PM »
Pai e acelasi Itzic.Parca asa scria in stire...

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Subaru incepe sa plece din Romania ?!?!
« Reply #69 on: October 04, 2013, 08:24:03 AM »
Damn, aveam impresia ca sunt italieni! I-am avut de clienti pe cei de la AutoPerugia si ii bagam in aceeasi oala.

Mda: "Company Overview: Mediterranean Car Agency Ltd. provides car dealership services for Fiat cars which includes Lancia and Alfa Romeo. The company was founded in 1946 and is based in Tel Aviv, Israel."

O sa fie frumos: astia cand spun ca iau, iau ... si cand spun ca dau ... zic!


« Last Edit: October 04, 2013, 08:49:35 AM by Foreste »
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

moguai

  • 2814
Răspuns: Subaru incepe sa plece din Romania ?!?!
« Reply #70 on: October 11, 2013, 11:30:16 AM »
In presa au aparut informatii ca AutoItalia ar putea prelua importurile Subaru in Romania, iar CEO-ul companiei a confirmat partial ipoteza.

“Despre Subaru tot ce pot sa va spun la momentul de fata este ca firma sora a AutoItalia din Israel, MCA, de curand a preluat si Subaru in Israel. (…) S-ar putea sa fie mai mult decat zvonuri (privind importul in Romania al Subaru – n.r.), dar inca nu este momentul potrivit sa discutam despre asta”, a explicat Meir.

El crede ca Subaru are potential in Romania, daca piata auto isi va reveni putin.

“Daca se schimba piata in Romania, ar merge marca aceasta. Au modele destul de bune. N-a fost destul de dezvoltata in Romania si s-a intamplat ce s-a intamplat cu ei”, a precizat oficialul AutoItalia.
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

BOXER

  • *
  • 2352
  • +
Răspuns: Subaru incepe sa plece din Romania ?!?!
« Reply #71 on: October 11, 2013, 12:25:27 PM »
In presa au aparut informatii ca AutoItalia ar putea prelua importurile Subaru in Romania, iar CEO-ul companiei a confirmat partial ipoteza.

“Despre Subaru tot ce pot sa va spun la momentul de fata este ca firma sora a AutoItalia din Israel, MCA, de curand a preluat si Subaru in Israel. (…) S-ar putea sa fie mai mult decat zvonuri (privind importul in Romania al Subaru – n.r.), dar inca nu este momentul potrivit sa discutam despre asta”, a explicat Meir.

El crede ca Subaru are potential in Romania, daca piata auto isi va reveni putin.

“Daca se schimba piata in Romania, ar merge marca aceasta. Au modele destul de bune. N-a fost destul de dezvoltata in Romania si s-a intamplat ce s-a intamplat cu ei”, a precizat oficialul AutoItalia.

Piata auto romaneasca este strangulata de politicienii care introduc taxe, accize si impozite permanent.
In loc sa fie lasata piata sa se regleze singura, sunt introduse tot felul de masuri toxice, menite sa favorizeze vanzarile de tinichele.
O mare parte din vina o poarta si prostimea care aplauda taxarea motoarelor mari.
Evreii sunt un barometru foarte bun pentru climatul economic. Daca ei nu vin este clar ca tara nu este buna pentru facut afaceri.
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

celalalt

Răspuns: Subaru incepe sa plece din Romania ?!?!
« Reply #72 on: October 11, 2013, 13:06:37 PM »
Vb aia....oricat ar de jos s ar duce dolarul,tot se apleaca cineva sa l ridice...;D

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Subaru incepe sa plece din Romania ?!?!
« Reply #73 on: October 11, 2013, 21:42:43 PM »
Ai grija cand te apleci, sa nu fie capcana...  ;)
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

sabalsis72

  • 109
  • .. Lunatic si tot c spun e un pamflet.. :))
Răspuns: Subaru incepe sa plece din Romania ?!?!
« Reply #74 on: October 14, 2013, 21:28:24 PM »
In presa au aparut informatii ca AutoItalia ar putea prelua importurile Subaru in Romania, iar CEO-ul companiei a confirmat partial ipoteza.

“Despre Subaru tot ce pot sa va spun la momentul de fata este ca firma sora a AutoItalia din Israel, MCA, de curand a preluat si Subaru in Israel. (…) S-ar putea sa fie mai mult decat zvonuri (privind importul in Romania al Subaru – n.r.), dar inca nu este momentul potrivit sa discutam despre asta”, a explicat Meir.

El crede ca Subaru are potential in Romania, daca piata auto isi va reveni putin.

“Daca se schimba piata in Romania, ar merge marca aceasta. Au modele destul de bune. N-a fost destul de dezvoltata in Romania si s-a intamplat ce s-a intamplat cu ei”, a precizat oficialul AutoItalia.

Piata auto romaneasca este strangulata de politicienii care introduc taxe, accize si impozite permanent.
In loc sa fie lasata piata sa se regleze singura, sunt introduse tot felul de masuri toxice, menite sa favorizeze vanzarile de tinichele.
O mare parte din vina o poarta si prostimea care aplauda taxarea motoarelor mari.
Evreii sunt un barometru foarte bun pentru climatul economic. Daca ei nu vin este clar ca tara nu este buna pentru facut afaceri.

?!?!?...domnu`yantzel  da matale esti mare suporter al lui itzic ? sau ma insel ...pai daca vrei sa fii destept un pic afla k politicienii sant de ai lu`matale aka EVREI ! so chestia cu barometru  :o....WTF ?!?!?..mai bine taceai  ;D

BOXER

  • *
  • 2352
  • +
Răspuns: Subaru incepe sa plece din Romania ?!?!
« Reply #75 on: October 15, 2013, 09:12:53 AM »
Oi, oi, oi, eu mi-s goi.
Prea putini politicieni romani sunt de-ai lor, restul sunt goi, atat la propriu, cat si la figurat. Faptul ca ai nostri le pupa mana, e alta poveste.
In fine, poate ca astia vor reusi sa vanda mai bine masini japoneze.
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Subaru incepe sa plece din Romania ?!?!
« Reply #76 on: October 15, 2013, 09:45:39 AM »
Ce ti-e si cu globalizarea asta! Evrei sa vanda masini italienesti si japoneze.

... Oy vey!
(apropo, si expresia asta e "globalizata", ca cica la baza e din germana! :) )
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

sabalsis72

  • 109
  • .. Lunatic si tot c spun e un pamflet.. :))
Răspuns: Subaru incepe sa plece din Romania ?!?!
« Reply #77 on: October 20, 2013, 20:32:12 PM »
Oi, oi, oi, eu mi-s goi.
Prea putini politicieni romani sunt de-ai lor, restul sunt goi, atat la propriu, cat si la figurat. Faptul ca ai nostri le pupa mana, e alta poveste.
In fine, poate ca astia vor reusi sa vanda mai bine masini japoneze.

    nu mai bine, MAI SCUMP(atat stiu kkti astia d jidani),  si io stiu sa vand masini mai bine !...saracu`Hitler se rasuceste` n mormant,daca mai traia un pic , fie-i tarana usoara,  l regret cat oi trai p kktu asta d bolovan kare s invarte aiurea `n spatiu ..

celalalt

Răspuns: Subaru incepe sa plece din Romania ?!?!
« Reply #78 on: October 20, 2013, 21:24:51 PM »
Yo yo yo...chil out.Nu amrsteca rahatu.

Mihnea

  • 20
  • Forester 2.0D, Forester 2.0 X, Xv 2.0 i Cvt MY2018
Răspuns: Subaru incepe sa plece din Romania ?!?!
« Reply #79 on: November 14, 2013, 11:25:38 AM »
SMT osa plece din  Romania si vine ca dealer Radacini Motors  ,am auzit de la un prieten care lucreaza la Rdacini :)
« Last Edit: November 14, 2013, 11:27:24 AM by Mihnea »