HANDEI (c) Relu - Subaru Impreza STI MY04 - masina mea de zi cu zi
Subaru club Romania

HANDEI (c) Relu - Subaru Impreza STI MY04 - masina mea de zi cu zi

George

  • 757
Răspuns: HANDEI (c) Relu - Subaru Impreza STI MY04 - masina mea de zi cu zi
« Reply #160 on: November 01, 2011, 08:34:16 AM »
Pai nu se potrivesc cu actualul look

George

  • 757
masina a facut 66000 km si ceva :)

astept sa vina caldura sa o incalt de vara , si sa ii montez cadourile de 2012 care le astept sa vina  ;D

George

  • 757
si pentru ca un binevoitor m-a lasat fara capac X( acum am capac nou



draculasti

...mai baga poze ,poate si video ca ai cam "somat".. ;) :D ;D

gabit

  • 172
frumoasa rau masina. tare tanjesc dupa un sti 2003 si eu...
ex 03 WRX
ex 06 XT STI
ex 03 STI
ex 04 STI spec C
...
04 STI PETTER SOLBERG EDITION

George

  • 757
pai am somat ca nu i-am mai facut nimic  ::)
dar vin acum cateva upgradeuri mici mici :)

@bagit : multumesc .

George

  • 757
« Last Edit: March 09, 2012, 22:09:23 PM by George »

George

  • 757
pentru ca azi a fost ziua mea mi-am scos mobra la soare pe 2012. fara sa care e la tapitat :)


George

  • 757
azi am montat placute ebc bluestuff



primul feeling : tin mai bine la rece decat yellowstuff . astept sa le formez cum trebuie si va anunt cum tin la cald.

draculasti

"bluestuff",...e de la blugi nu?.. ::)..da blugii ce marca sunt ?.. :D ;D ;)
Astept pareri.(pe bune ;))

George

  • 757
da da da ... de la blugi "ie" si ele blue  ;D

astept placutele si pe spate , inca am yellowstuff pe spate ca nu au venit bluestuff urile ... (prea multe stuff in denumirile astora)

din cate stiu BS urile sunt road legal in state. la noi cica inca nu sunt. spre deosebire de YS franeaza mai bine la rece , care YS franau mai bine decat DS2500. astea toate le-am testat pe masina mea :)

YS urile cand se incingeau franau cam cu 30 % fata de cand erau calde, deci cu cat franai mai tare si mai mult frana masina mai bine. YS sunt date cu punct de lucru la 900 grade, BS urile la 1200grade :)
eu pe circuit am topic placute stoc in 15 minute , YS urile au rezistat 2 iesiri pe circuit si 20 000 km.

draculasti

Bunnn... ;) mai baga info de fiecare data cand ai timp,ca am inceput sa ma documentez la capitolul asta.Cred ca pt mine(pt autox) voi avea nevoie de placute cu punct termic mare ,probabil de la 1200 grade  in sus.

George

  • 757
de cand arata a subaru :



cu priza nesimtita pe capota, masa de calcat pe portbagaj si toba care facea vrum vrum si flacari multe  :D ;D

George

  • 757

George

  • 757
tunul de flocirele


draculasti

Vai ce bine arata !!!👏👍👌ai "stricat" frumusete de masina dând jos tot ce era reprezentativ... ;)(...da nu m-am putut abtine.. ::))
Hood scoop-ul era original ,sau rally style?daca era originalul ,arata super(pt mine),la modelul 07 nu e chiar asa de inalt.

George

  • 757
Bunnn... ;) mai baga info de fiecare data cand ai timp,ca am inceput sa ma documentez la capitolul asta.Cred ca pt mine(pt autox) voi avea nevoie de placute cu punct termic mare ,probabil de la 1200 grade  in sus.

pe circuit cu yellowstuff nu am avut probleme :) si ele erau cu punct la 900 grade. ma astept ca bluestuff urile sa fie si mai bune, dar asta nu pot sa zic pana nu le testez cum trebuie. am citit despre ele si toti care au facut upgrade de la YS la BS au fost foarte incantati.

George

  • 757
Vai ce bine arata !!!👏👍👌ai "stricat" frumusete de masina dând jos tot ce era reprezentativ... ;)(...da nu m-am putut abtine.. ::))
Hood scoop-ul era original ,sau rally style?daca era originalul ,arata super(pt mine),la modelul 07 nu e chiar asa de inalt.

da , daaaaaar , ia intreaba-ma de cate ori m-a oprit politia de cand arata masina asa , si de cate ori ma oprea inainte :)
 

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Numerele sunt facute in fotoshop sau sunt reale? Ma intereseaza sa fac niste numere de tabla...
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

George

  • 757
sunt reale dar nu sunt din tabla . sunt dintr-un plastic gros de vreo 5mm si colantat cu literele respective :)