Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
Subaru club Romania

Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL

Musiu

  • 1156
    • 2007 Forester XT
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #80 on: April 01, 2015, 11:34:24 AM »
In anuntul de vanzare spune ca vrea sa faca un mic upgrade la bugeye. Banuiesc ca asta este motivul vanzarii.
2007 Forester XT

Ex:
2007 Forester 2.0 XS
2003 Impreza WRX wagon

uleau88

  • 79
  • Relaxed Subaru driver
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #81 on: April 01, 2015, 12:32:37 PM »
masina nu are nici o problema, eu in schimb am.... ::) vreau un bugeye si daca reusesc sa dau masinuta la cineva care are la fel de multa grija de ea cum am avut eu e si mai bine. In iunie o sa plec in Germania si in august cand revin, vreau sa demarez "procedura" de cumparare a unui bug.... ;)
Don't drink and drive, smoke and fly ! ! !

Musiu

  • 1156
    • 2007 Forester XT
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #82 on: April 01, 2015, 12:52:05 PM »
Daca nu m-ar apasa grija unui Corsa C de care trebuie sa scap as lua-o eu... ::)
2007 Forester XT

Ex:
2007 Forester 2.0 XS
2003 Impreza WRX wagon

uleau88

  • 79
  • Relaxed Subaru driver
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #83 on: April 02, 2015, 09:33:17 AM »
mmmmda....si eu vreau sa dau Polo 9N al meu...si sa-l inlocuiesc cu un Lupo 1.2 TDI  ;D dar prioritate are babeta... ;)
Don't drink and drive, smoke and fly ! ! !

uleau88

  • 79
  • Relaxed Subaru driver
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #84 on: April 12, 2015, 16:06:05 PM »
Asa ceva.... babeta are o sora mai micuta si mai cu NITRO... 8) ;)...ce ziceti? ;D







Don't drink and drive, smoke and fly ! ! !

uleau88

  • 79
  • Relaxed Subaru driver
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #85 on: April 29, 2015, 09:25:16 AM »
Salutare. Sunt in cautare de una bucata pereche faruri cu lupa pentru babeta mea.....ca sunt pe punctul de razgandire in ceea ce priveste vanzarea masinii.... De catave zile i-am schimbat si tot ce era bucsaraie pe fata si acum urmeaza spatele.... Mai am catalizatoarele si dupa aceea masina e ca iesita din fabrica si nu se mai justifica vanzarea.... ::) Deci caut niste faruri mai "altfel" pentru babeta...daca stiti ceva pe aici prin RO, va rog sa-mi spuneti....nu prea agreez ideea ebay sau amazon...
Don't drink and drive, smoke and fly ! ! !

celalalt

Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #86 on: April 30, 2015, 00:50:32 AM »
Ti le dau eu pe ale mele.Vorbim pe PM de maine.Sunt cu lupa si sunt piesa intreaga cu pozitie cu tot.

uleau88

  • 79
  • Relaxed Subaru driver
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #87 on: July 22, 2015, 09:42:26 AM »
Salutare! Nu am mai prea dat pe aici... Acum ca m-am intors, pun si cateva poze de la o iesire pe munte cu masinuta de care mi-a fost cam foarte dor. De cand am venit, am vrut si am reusit sa-i dau jos acel odios suport de carlig, care nu avea carlig si ma deranja prin pozitie si greutate(aprox. 50 kg.) si am fost uimit sa gasesc 2 puncte in care am RUGINA... >:( . Oricum acum stau pe ganduri daca sa o mai vand sau nu, ca in septembrie se mai anunta o ''soferita'' in familie si cred ca o sa o pastrez si eu mai cumper inca un subi... ;D....asta-i viata. Oricum in August am programare la curatat interior profesional(tot), asa ca fac masina bucati si pana vin din concediu o sa am si interior ca nou. Sper sa rezolv tot atunci problema cu rugina de la hayon. Pana atunci, sper sa-mi rezolv problemele de sanatate care m-au carat spre casa si o sa fie totul ok. Urc si cateva poze, primele cu RUGINA(!"!$!$!$!$%&/) si restul sper sa va placa.... ;)






































Don't drink and drive, smoke and fly ! ! !

MihaiFlorescu

  • *
  • 13893
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #88 on: July 22, 2015, 12:34:50 PM »
Ce merge de un raliu pe drumul ala :D

uleau88

  • 79
  • Relaxed Subaru driver
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #89 on: July 22, 2015, 15:03:38 PM »
OOOOOO si sa vezi ce bine merge....in special primavara si toamna pana mai sunt gumele de iarna pe masina, ca astea de vara cu talon de 45......in nici un caz.... :-\
Don't drink and drive, smoke and fly ! ! !

uleau88

  • 79
  • Relaxed Subaru driver
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #90 on: July 23, 2015, 14:56:00 PM »
Ieri, din prea mare ''caldura'', impreuna cu un amic si decat sa mergem la piscina dupamasa sa ne racorim, am dat jos farurile de pe babeta, ca nu se reglau pe inaltime de cand am luat-o si le-am adus la starea ''initiala''...sa zicem:

1. - Desprins sticla de pe far
2. - Curatat sticla interior/exterior
3. - Curatat oglinzi la faruri
4. - Probat motorasele de reglaj
5. - Prins tija motoras in suportul din far
6. - Pus tot la loc frumos si cu calm... ;)

Si din atat de mult calm, am uitat sa facem poze... :D dar o sa revin cu ceva poze inainte si dupa.... ;)
Don't drink and drive, smoke and fly ! ! !

uleau88

  • 79
  • Relaxed Subaru driver
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #91 on: August 03, 2015, 15:16:52 PM »
Am o intrebare la voi.... fiind masina de o anumita varsta, geamurile laterale si parbrizul sunt cam zgariate si inainte sa-mi pun folii pe masina as dori sa le schimb. Baietii de la parbrize mi-au spus ca nu gasesc pentru generatia pana in 2000. Au gasit pt bugeye, din 2001 incoace. Intrebarea este... se potrivesc sticlele???  ??? As avea nevoie destul de repede de un raspuns, ca doar saptamana viitoare am sansa sa le schimb moka, gratis...etc... :-\
Don't drink and drive, smoke and fly ! ! !

celalalt

Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #92 on: August 03, 2015, 15:36:42 PM »
Merg numai de GC.Cauta ca gasesti.E cam 170-270 de lei bucata.Ca m-am interesat eu.Aici,in Bucuresti , la un centru de parbrize mi le-au gasit.Si culmea,sunt de 10 ori mai ieftine decat generatia de forester din 2007.

uleau88

  • 79
  • Relaxed Subaru driver
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #93 on: August 03, 2015, 16:10:16 PM »
Ok....mersi fain de info. O sa mai caut pana atunci... ;)
Don't drink and drive, smoke and fly ! ! !

celalalt

Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #94 on: August 03, 2015, 16:16:59 PM »
Eu am intrebat de curiozitate cat e un geam pt Forester MY07.Si mi au dat 1700 de lei.Si apoi,zic,hai sa vad cat e pentru GC ca avusesem unul spart si l-am inlocuit cu unul de-l aveam.Si mi-au gasit la 270 de lei parca.Pentru fata.Probabil ca pentru spate e tot pe acolo.

uleau88

  • 79
  • Relaxed Subaru driver
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #95 on: August 05, 2015, 07:58:49 AM »
Am intrebat cat costa pe original.... cel de pe stanga fata era 980 lei si cel de pa dreapta fata 1100 lei..... :o ooooook... urmatoarea intrebare a fost la Pilkington, care amabili au cautat si au gasit la 280 lei/buc. Doar ca cel din stanga era prin ungaria si ajungea in 2 zile si cel din dreapta era undeva prin anglia si dureaza intre 3 si 5 luni pana ajunge....wtf? ma rog.... mai merg asa, ca nu-s zgariate tare si doar pentru 2-3 zgarieturi minore mai pot astepta si intre timp mai intreb si pe la altii... poate le rezolv mai simplu.... Oricum multumesc de ajutor...!  ;D Vinerea viitoare sunt programat la folii cu Subaru si la schimbat parbriz cu passat-ul.... 2 iepuri cu o lovitura.... factura totala....1100 lei...... pepsi.... ::)
Don't drink and drive, smoke and fly ! ! !