Posesor de leamuzina cu vreo 2 cai ,,, :) adica Legacy 2.5 GT , 2005 :)
Subaru club Romania

Posesor de leamuzina cu vreo 2 cai ,,, :) adica Legacy 2.5 GT , 2005 :)

soho

  • 246
Buna tuturor posesorilor, fanilor ,,, viitorilor posesori si nedefiniti fani :) ! ,,,, nustiu cu ce sa incep descrierea ,,, dar un singur lucru e clar ,,, un vechi vis devenit realitate, este cel de a deveni posesor de drept a unui subaru !!! Cei de pe forum cred cu siguranta stiu , ca am deschis un topic la sectiunea "tirgul auto" , initial cautam un forester xt , mai apoi ma tot uitam la outback ,,, si in sfirsit ,,, am dat peste ceva frumos , accesibil si bine inteles pe placul meu ,,,, adica un Subaru Legacy 2.5 GT 2005 model de SUA cu 140 mii km la bord. Masina este a unui fost amic deal meu care mergea cu ea ff rar ,, adica cumparata de 3 ani si a mers cam 25-30 mii km ,,,. Din punct de vedere al starii tehnice masina este fff OK , dar din punct de vedere estetic sunt citeva mici retusuri de facut ,,, :((( pe la o portiera o zgirietura ,,, un pik de rugina ,,, din astea ,,, si cel mai important ,,, NU MERGE CD-changeru :((( ,, poate gasesc de vinzare pe aici . Incerc so spal maini si sai fac citeva poze ,,,, ca am mam dat la niste noroi ,,,, si nui in stare sa stea la poze :))) 
 Va salut pe toti ! si va urez o toamna cit mai frumoasa si bine inteles o iarna plina de zapadaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!

soho

  • 246
,,,, dacca ma ajuta cineva ,, sa pot sa pun citeva pozee ,, in ziua de cumparare ,,,

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Sa o stapanesti sanatos si sa ii pui pe bord inca atia km cat are acum.

Pentru poze vezi ca e un tutorial in sectiunea feedback. Abia astept pozele. Legacy-ul a fost mereu febletea mea.

soho

  • 246


Uploaded with ImageShack.us

soho

  • 246

soho

  • 246

soho

  • 246
astea sunt pozele din ziua cumpararii

soho

  • 246
Buna !
ma poate ajute cineva cu o diagrama sau o schema cu toate rezistentele pu legacy 2005 ? ms mult !

celalalt

Pentru ce iti trebuie mai exact?Ca poate te ghidam spre succes fara schema.

soho

  • 246
Buna ,, eu sincer nustiu pu cei acea rezistenta ,, dar pe tablou scrie BACk UP ,,, este de 20 si e galbena ,, si de la acea rezistenta nu merge nish casetofonu si nici clima ,,, ! un cd changer ,, sau casetofon intreg de lagacy nu are cineva de vinzare ? ....
....
....
un set de covorase de mocheta calitative ude asi putea gasi ,, si bine inteles ,,, cu ce cauciucuri imi recomandati pu iarna ? ? ?

moguai

  • 2814
pt cauciucuri ai asa: Michelin pilot alpine, Goodyear ultragrip 7+ sau 8, Continental WinterContact TS 850 sau 830,  Nokian WR D3/ Mai e si Dunlop wintersport 3d sau 4d...
eu personal o sa`mi iau goodyear, am si de vara tot asa, pastrez firma
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

soho

  • 246
Buna ! eu sincer,, toate masinile pe care leam avut am mers doar pe michelin ,,,continental si dunlop ,,,,,  problema ca marimea pu subaru e cam naspa si e vreo 8 mil un michelin de iarna ,,, si cam ma doare inima sa dau odata 30 mil :D
,,,,, 215 / 45 / 17 sau 225 / 45 / 17 ,,, asta merge la mine ,,, asi vrea sa pun un pik mai nalte ,, dar nu cred ca incap ,,, si nish jante pe 16 nu merg ca discurile de frina tot cu etrier ,, sunt cit janta de 17 :((( alte alternative reale nu prea vad ,,, dar dac tot am luato ,, tre so incalt si de iarna ,,,


celalalt

Siguranta ai de back up parca tine si bricheta si oglinzile si inca cateva chestii.Stiu ca si la mine se ardea din cauza brichetei.Vezi cam ce nu ti functioneaza si ia o incetisor pe fir.De preferat fara curent sa nu faci vreun poc...

soho

  • 246
cu eletricitatea nu ma bag ,, ka nus profi ,, mai bine ma duc la cineva kare se pricepe ,, dar sa stau dupa el ,,, sa numi rupa cite ceva ,,,,

soho

  • 246
in ceea ce priveste cauciucurile ,,,, am gasit o oferta de la BG-goodrich ,,,  6 mil/buc cu toate serviciile incluse facute de michelin ,, practic acelasi model ca si michelin alpin4 ! daca asi avea bani ,, asi cauta nokian hakapelita ,, sau numai stiu cum se numeau ,, special pu tarile nordice ,,,
« Last Edit: September 19, 2013, 16:44:46 PM by soho »

moguai

  • 2814
Răspuns: Posesor de leamuzina cu vreo 2 cai ,,, :) adica Legacy 2.5 GT , 2005 :)
« Reply #16 on: September 19, 2013, 16:56:53 PM »
Da acum am vazut si eu ca michelin i'a cumparat. Nu stiam.
Insa nu te astepta sa ai aceeasi calitate, mai sunt si alti producatori care au un brand sub tutela, mai ieftin. Continental mai are semperit, bridgestone are firestone etc...iar calitatea difera
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.



soho

  • 246
credeti ca e bine sa pun un 225/50/17 ,,, / in loc de 225 /45 /17 ??