Posesor de leamuzina cu vreo 2 cai ,,, :) adica Legacy 2.5 GT , 2005 :)
Subaru club Romania

Posesor de leamuzina cu vreo 2 cai ,,, :) adica Legacy 2.5 GT , 2005 :)

soho

  • 246
La noi impozitul ptr 2.5 este sub 900 ron, daca'l platesti cu reducere, pana in martie.
RCA am platit ~700 ron, insa ptr cei sub 30 ani sigur e mult peste, poate chiar triplu.

Taxa de inmatriculare la noi sare de 2k euro si nusht cati ar fi dispusi sa dea banii, dar sa nu o inmatriculeze pe numele lor.

Pretul de vanzare care ar fi?

La IS impozitu este 940 lei anual , pu motor de 2,5, Rca depinde de virsta , eu avind pina in 30 , mai am o honda civic cu 1.7 benzina si am dat 11 mil pe un an ,
In ceea ce priveste taxa de prima inmatriculare nu miam pus nish odata problema cit ar fi , atita timpu cit sunt in legalitate , nu sunt impus sa parasesc tara sau numai stiu ce conditii sunt pu alte masini NON RO,
In ceea ce priveste pretu ma gindeam in jur de 10 mii ... Nustiu daca are rost sa zic negociabil sau nu , Pasionatii nu se uita la pret ci la calitate :P
« Last Edit: April 30, 2014, 18:08:35 PM by soho »

moguai

  • 2814
doar 940? decent  ;D
la 3.0 e 21-22 mil
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

soho

  • 246
doar 940? decent  ;D
la 3.0 e 21-22 mil


Pai legacy e 2.5 T , versiunea de SUA cu 250 mirtoage")

soho

  • 246
Vreau si eu o parere ,,, daca NU reusesc sami dau Legacy , sau sa gasesc o varianta mai innalta pu ce am eu nevoie , ce parere aveti despre asa ceva :

http://www.autoscout24.eu/Details.aspx?id=243935555&cd=635351325960000000&asrc=st|fs

Mam uitat ca pe forum nu prea sunt , dar poate sunt unii in cunostinta de cauza :P
Ori modelu de 170 sau 177 cai .... oricum pe la tara nu am nevoie de viteza :(
MS

moguai

  • 2814
dafaq is that?  ??? ???
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

soho

  • 246

moguai

  • 2814
un duster sh nu te`ar coafa?
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

soho

  • 246
dusterrrrrrrrrrrrrrrr???? NUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

am o prietena am un duster luat de nou vreo 17 mii o dat
si are 2 ani si kade tot de pe el

Iar eu stiu 2 Duster + 3 Lodgy trecute bine de 200k km (poate si de 300k intre timp) care merg brici. Insa nici la km aia nu s'ar vinde la 4k euro, deci n'are rost comparatia

Ar fi ok si un Forester d'ala, desi mai degraba m'as orienta spre unul d'asta

soho

  • 246
Asa este , f frumos si sanatos model , dar taxa de inmatriculare , costa cit masina ,,,
in ceea ce priveste duster si lodgy , nu sunt masini rele , cit sunt noi sunt ok, dupa ,,, incepi sati fata figuri ,,, mna ca oricare alta ,,,

Pai si la aia pusa de tine cat ar fi taxa?

Cat despre Dacii, tot la firma la care's Duster si Lodgy au avut un Logan MCV vreo 4-5 ani in care au trecut cu el de 500k km.Singura probl a fost o distributie busita, ptr ca patronul s'a incapatanat sa o schimbe el, in curte. In rest, totul brici, doar consumabile

soho

  • 246
hmmmm
chiar nustiu de taxa, nu mam interesat , ,,,,

soho

  • 246
Buna Tuturor !
 Stie cineva pe unde asi putea gasi niste carbuni pu alternator la legacy ?

nr serie alternator : 23300AA48A
sau nr placa cu carbuni : 2337AA160./sau / 23310AA160

Ms anticipat.
« Last Edit: May 22, 2014, 13:50:16 PM by soho »

moguai

  • 2814
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

soho

  • 246
Ms , Mult

soho

  • 246
Buna !
cei din linku de mai sus ,, vind doar piese complete , eu am nevoie de carbuni pu elecromotor si ei imi vind tot electromomotoru !
mna,, nustiu ce sa zic ...


,..... ma gindeam sal intreb daca vreau o cheie de subaru ,, tre sa cumpar o masina intrega :))))

Eh, ptr cheie tre sa pregatesti doar 1000 ron.

Doar carbuni sigur nu o sa gasesti la magazinele de piese de schimb. Vezi pe forum, cumparase cineva carbuni ptr motorasul electric al geamurilor. Inbtreaba'l de unde le'a  luat si ia legatura cu respectivii, poate rezolvi cu ei doar ptr carbuni ;)

soho

  • 246
ms ,,,, dar problema in ROmanica , cind aud vinzatorii de piese  de subaru ,, parca ai vb de Ferrari sau Bentley ,,,  :(

soho

  • 246
am un amic are nevoie de un set de jante pu Outback , pe 17" , are cineva prin garaj :P   ?? msss

Sunt cam rare jantele pe 17" de Outback, eu am luat un set dupa vreo 8 luni (1100 ron, cu tot cu transport - ca idee)