Posesor de leamuzina cu vreo 2 cai ,,, :) adica Legacy 2.5 GT , 2005 :)
Subaru club Romania

Posesor de leamuzina cu vreo 2 cai ,,, :) adica Legacy 2.5 GT , 2005 :)

celalalt

O sa fie prea inalte.Pune cu 45 mai bine.

soho

  • 246
am inteles ,,, e ff rigida cu talon asa mic ,, dar na ,,,

Eu stiam ca dimensiunea recomandata e 215\45 pentru jante de 17. La tine ce scrie in carte?
Legacy 3.0R

eu cu malakye am luat de pe anvelopesibiu.ro

soho

  • 246
in karte e 215 / 45 / 17 ,,, dar de vara parka merg mai late ,, de iarna ,,, asi pune si 215 ,,, chiar nish nustiu ce sa fac ,,, sunt ametit ,,, !!!!

soho

  • 246
mam uitat pe anvelopesibiu.ro ... au mai multe firme fantoma ,,, dar na ,,, hifly ,,, kenex ,,,

De iarna merg fantomele fara pb. Din cate am inteles de la malakay e multumit de goodride aka westlake acum.
Daca vrei sa mergi cu 280 pe zapada (pt cunoscatori  :)) nu-ti recomand anvelopele astea.

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
man eu am mers ceva cu alea de iarna goodride si au fost ok acum tre sa imi iau cauciucuri pe 17 din cauza franelor de STI tre sa renunt la rotile vechi de 16 '' si tot spre goodride /westlake o sa ma indrept 1200 ron un set complet goodride si 2800 ron un set ''de firma '' este foarte mare diferenta de bani si foarte mica diferenta pe strada/performanta!
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Sfatul meu este sa uiti de cauciucuri no-name sau firme fantome. Iti spun din propie experienta ca diferenta intre un cauciuc gen Nankang, Nexen, Hifly si unul premium este de la cer la pamant. Cand am cumparat vechea masina ce era cu tractiune fata avea niste cauciucuri de iarna de tipul celor foarte ieftine si la un strat de zapada de cca 5cm imi intra ABS-ul si ESP-ul la fiecare franare sau viraj. Si asta in oras. Nu am avut curajul sa ies cu masina in afara orasului in acea iarna. Dupa ce le-am schimbat cu unele premium (Dunlop) mi s-a parut ca masina avea ventuze asa de bine se tinea pe viraje. Nu mai eram crispat la fiecare viraj, la fiecare frana ci eram mult mai relaxat. Sunt un pic mai scumpe dar garantat le vei avea pt urmatorii 5 ani. Gandeste-te bine si nu te zgarci, pana la urma e vb de siguranta ta si a pasagerilor, masina are o putere considerabila.

Pentru preturi bune la marci premium incearca  si  www.marso.ro

Succes in a alege cea mai buna varianta pentru tine si drumuri bune ca masina sigur ai  ;)
« Last Edit: September 21, 2013, 18:52:06 PM by ucosmin »
Legacy 3.0R

moguai

  • 2814
cautand pt mine, am vazut ca nokian wr a3 au preturi f bune pt ce ofera.
si sunt foarte potrivite pt sti`uri - cica ar fi cumva gandite pt masini puternice, si pt mers iarna la viteze mari.
http://www.nokiantyres.com/tyre?id=21399126&group=1.01&name=Nokian+WR+A3
eu ma gandesc serios la ele, desi n`am sti...
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13890
  • Life is too short to drive a boring car!
Exact acelasi profil si indice de viteza maxima am si eu pe cauciucurile goodride. Sincer eu la un cauciuc de iarna caut sa fie cat mai bun pe zapada inalta si nu sa pot sa merg cu viteza mare. Acest profil te scoate din zapada de 10-15 cm maxim, dar sunt bune pe strada si nu huruie la viteze mari.

moguai

  • 2814
shmecheria la nokian astea, cica, e ca se comporta la fel de bine si la viteze mai mari, pe drumuri de iarna...nu ca sunt facute special pt asta.
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

soho

  • 246
eu sincer ,, tot la nokian Hakepelita ma gindeam ,, dar nustiu de unde sa gasesk preturi bune ! astai prob ! dar mai kaut,,,,   peste tot unde am citit ,, raporta kalitate pret ,, este f OKY ! ,,,

moguai

  • 2814
Hakkapeliitta n`am vazut pe la noi, posibil sa se vanda mai mult prin state.
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

soho

  • 246
offf ,,, viata mea ,,, nustiu la ce ma opresc .... in ceea ce priveste cauciucurile de iarna ... :(
 

 Stie cineva care are de vinzare un cd-player tot cu cd-changer si tot cu clima ,,, ca ele vin complet ,,, al meu e defect cd-changeru ,,, ! :( sau mam gindit la un kit ipod ,,, ce parere aveti !?

cristibna

  • *
  • 723
  • FUN
eu sincer ,, tot la nokian Hakepelita ma gindeam ,, dar nustiu de unde sa gasesk preturi bune ! astai prob ! dar mai kaut,,,,   peste tot unde am citit ,, raporta kalitate pret ,, este f OKY ! ,,,

Soho, prima oara am crezut ca cineva ti-a jucat o farsa si ti-a inlocuit tasta C cu K ...dar nu e asa, m-am inselat. Poti sa reglezi asta si sa scrii normal, nu ca pe mess ? :) Esti greu de urmarit, nu de alta. Multumim
Misto masina, dar din ce vad eu e cu numere de Rep Moldova . Esti de pe acolo, de pe la fratii nostrii de peste Prut ?
BF-urile au calitate/pret ok, si eu le folosesc pt iarna. Dar, daca bugetul permite mergi pe Conti , Michelin sau GY. Dar ( inca un dar ) depinde si ce vrei sa faci cu ea iarna :D
2018 Subaru XV 2.0
2016 Honda NC750x DCT
ex 2004 Subaru Forester 2.0X

soho

  • 246
Nuuuu tasta C cu K sunt la locul lor ,,dar din asa zisa lene ,,, mai folosesc si K in loc de C ,,, asta oricum se rezolva no prob ! Daaaa masina e cu nr de Moldova , eu sunt de acolo ,,, dar de 7 ani sunt pe noua Patrie adoptiva Romania :) , in ceea ce priveste cauciucurile eu sunt adeptu la ceva calitativ ,,, eu merg tot timpu pe vb ,,,, :suntem prea saraci sa luam lucruri ieftine: , iarna nu am prea mari planuri ,,,, eu mai am un Civic si ma descurc de minune cu ala ,,, dar cu Legacy cred ca va fi muuuuul mai usor ,,,, cel putin deocamdata Legacy mi se pare mai obositor pu orash fata de Civic ,,, Pu moment bugetul e destul de limitat , pu ca e toamna si mai sunt si altele de facut ,,,, dar no sa maninc eu vreo 2 luni si tot imi iau ce imi place pu subaru :PP !

moguai

  • 2814
Răspuns:
« Reply #37 on: September 25, 2013, 23:39:35 PM »
Poti lua ceva sh pt iarna asta daca e bugetul limitat...cat sa te descurci si apoi vezi tu la anul ce si cum. E un site care vinde, prin arad.. nu mai retin exact adresa.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Stefan

  • 620
Salut. Si eu am Legacy si mi-am luat NOKIAN WR G2 de care sunt extrem de multumit. Am avut sansa sa le incerc si pe gheta si pe zapada afanata si nu m-au dezamagit.

soho

  • 246
.... O prima parere despre placute si discuri de frina ,,, ? cred ca nu o mai duc mult ,,, si tre sami pregatesc bani si pu alea ,,,