Posesor de leamuzina cu vreo 2 cai ,,, :) adica Legacy 2.5 GT , 2005 :)
Subaru club Romania

Posesor de leamuzina cu vreo 2 cai ,,, :) adica Legacy 2.5 GT , 2005 :)

Fara suparare, pu inseamna pentru? Poti sa scrii corect, te rog?

moguai

  • 2814
Răspuns:
« Reply #41 on: September 26, 2013, 21:30:13 PM »
Pt placute si discuri...depinde de buget. Insa avand turbo, nu'ti permiti orice ieftinatura. Vezi prin topicurile cu impreza sti ce'si mai pun baietii, asa ca idee macar

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

celalalt

Basarabenii au alta exprimare.Teichit izi.Pana nu i se face pohui. ;)

soho

  • 246
Basarabenii au alta exprimare.Teichit izi.Pana nu i se face pohui. ;)



 Hahahahahahaah ,, esti tare glumet !

soho

  • 246
 In ceea ce priveste frinele ,,, leam schimbat de curind pe cealalta masina ,, adica Honda ,,,, si am mers pe Ate (discuri si placute) , si asi putea spune ca este o diferenta destul de mare fata de ceam avut stok ! Acum nustiu daca asi putea sa merg pe acelasi principiu si la subaru !? Oricum  la frine tre de schimbat : discuri , placute , ulei + furtunase ca se fie o treaba buna !

soho

  • 246
Fara suparare, pu inseamna pentru? Poti sa scrii corect, te rog?
Da ! Pu inseamna Pentru , incerc sa ma acomodez cu legile nescrise :P  8)

celalalt

Basarabenii au alta exprimare.Teichit izi.Pana nu i se face pohui. ;)



 Hahahahahahaah ,, esti tare glumet !
Incerc sa ti iau apararea.Ca de alfel poti sa te exprimi cum vrei tu.Doar ca va fi din ce in ce mai greu sa te faci inteles.Cat despre legi nescrise...nus ce sa zic.La noi cam sunt scrise.
dealtfel...e simplu...vb aia...te pupik pupik dulcik dulcik XO XO XO ...smf

BOXER

  • *
  • 2349
  • +
Daraghie cilaveci, garavariti pa rumânschi, ca sa ne intelegem.
Limba subareza oficiala este romana. Cuvintele care incep cu hu si termina cu i nu se refera la piese de masini.
:)

Soho, mai spune-ne de masina.
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

moguai

  • 2814
Răspuns:
« Reply #48 on: September 27, 2013, 19:45:24 PM »
Ate ca si firma sunt bune, trebuie insa ca sa gasesti aftermarket fix pt masina ta.
Eu am un site al unei firme ce vinde de piese auto,unde mi'am bagat datele despre masina si imi arata piesele aftermarket care se potrivesc la ea. Si la frane am vre'o 10 variante normale si una sport/extreme de la Brembo care e cam dublu la pret fata de orice am pe normal aftermarket.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

soho

  • 246
Daraghie cilaveci, garavariti pa rumânschi, ca sa ne intelegem.
Limba subareza oficiala este romana. Cuvintele care incep cu hu si termina cu i nu se refera la piese de masini.
:)

Soho, mai spune-ne de masina.




mmmmm  Ce asi putea sa mai zic despre masina ,,, e TOTAL diferita fata de ceam avut pina acum , adica prin maina mea au trecut masini italienesti , nemtesti , chiar si japoneze cum ar fi honda ,, dar asta e altceva ,,, te urci ,, conduci si te simti fericit :P l, se uita lumea dupa tine , intorc capu dupa masina parca ar fi straina :) , ca per ansamblu de masina sunt ff multumit , numai ca problema mare si permanenta in Romania sunt piesele ,,, pina am dat de niste discuri de frina cu placute am ametit ,,, :((((  dar ce sai faci ,, placerea de a avea o bestie la casa te cam costa ! Urmeaza in cel mai scurt timp distributia si cauciucuri de iarna ,,, si bine inteles un abonament la Rompetrol :P !!! Si spre primavara o vopsea noua si daca ma mai ajung banutii jante AURIIII si o suspensie pe masura ,, in rest nu prea asi face altceva ,,,, eu sunt adeptul de a pastra masina si tot ce mai am pe linga casa in starea data de fabrica ... in cazul masinii STOCK .... sper cit de recent dupa urmatoarea deplasare sai mai fac citeva poze si sa revin ,,,,, !!!!!
 


PS !!! un casetofon pu legacy meu nu mai gasesc la cineva ? sau ce parere aveti despre un Kit Ipod !?? MS

moguai

  • 2814
asta nu ti`ar placea, in loc de casetofon?
http://www.domo.ro/Car_&_Audio_&_Hi-Fi/Car_Audio/Unitati_radio_CD_-_USB/Pioneer/DVD_auto_2DIN_Pioneer_AVH-X1500DVD
acum, nu stiu daca se potriveste la legacy. pe impreza si forester merg 100%, cu o rama adaptoare. are cineva de pe aici de pe forum montat.
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

soho

  • 246
asta nu ti`ar placea, in loc de casetofon?
http://www.domo.ro/Car_&_Audio_&_Hi-Fi/Car_Audio/Unitati_radio_CD_-_USB/Pioneer/DVD_auto_2DIN_Pioneer_AVH-X1500DVD
acum, nu stiu daca se potriveste la legacy. pe impreza si forester merg 100%, cu o rama adaptoare. are cineva de pe aici de pe forum montat.


Buna ! e f misto aparatu , dar nu se potiveste de nici o culoare pe legacy :((

soho

  • 246
Am gasit un legacy la dezmebrari 2004 , dar nu mai are omu casetofonu ,,, :(
Un amic sio pus pe un seria 5 , un kit pu Ipod si e f multumit , si + la asta e o alta calitate a sunetului de pe pe Ipod .... acum tre sa merg in servise la BMW sa vad ce zic aia , daca se potriveste si daca se apuca ,, si bine inteles sa nu ma cocoseze cu pretu ! :P


Azi imi ajung discurile frina , am gasit Ate cu placute EBC REd stuff ,, o sa vad ce minune am facut si va tin la curent ,,,

soho

  • 246
Usurareeeee ,,, am schimbat pina la urma discurile de frina Ate si placute Ebc RedStuff, am facut deja vreo 4000 km si parerea mea ca se simte o diferenta mare fata de ce aveam eu pe masina !

soho

  • 246
buna tuturor !!! stie cineva cum pot sa dau de acest membru ?? >>spilnerSTI<<

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Trimite-i un mesaj...
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

rzw75

  • *
  • 1674
  • ex
de ce?
ex Impreza '05 Wagon 2,5 RS
ex Forester 2,5 XT
ex Outback 2,5
ex Impreza 2,5 WRX

:) Speed Triple 1050 R

soho

  • 246
e cam greu de dat de el ,,, si de asta !

soho

  • 246
 Buna tuturor !!!
stie cineva detalii despre masinutza asta ,,,, !? http://mercador.ro/oferta/subaru-impreza-wrx-ID1eJtP.html#8a249748db
 este interesat un amic dea meu so ea ,,, si am hotarit sal ajut ,,, ! Ms anticipat !

soho

  • 246
Buna Tuturor !!!
Unde pot gasi piese din dezmembrari pu legacy 2005 : far dreapta ,, sau ambele, oglinda dreapta cu incalzire !!!? ms
« Last Edit: September 26, 2014, 11:31:07 AM by soho »