Posesor de leamuzina cu vreo 2 cai ,,, :) adica Legacy 2.5 GT , 2005 :)
Subaru club Romania

Posesor de leamuzina cu vreo 2 cai ,,, :) adica Legacy 2.5 GT , 2005 :)

celalalt

Aoleo...ce facusi?

soho

  • 246
,,,, nu am facut dekit o paguba in buget :( ,,, mam bukurat prea mult de prima ninsoare ,,, :(( si am nevoie urgent de piese ,,, ka sa nu pierd de tot iarna ,,, :)

moguai

  • 2814
Răspuns:
« Reply #62 on: December 14, 2013, 20:54:30 PM »
Pffff..nasol in general cu dezmembrarile pt subaru, f greu gasesti

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

soho

  • 246
sper sa gasesk ,,, dak nu ,, fac gaura in buget ,,, si nu mai am bani nish de benzina ... :(

soho

  • 246
dezmembrari subaru ,,,, !?? nu mai stie nimeni nimic ?! MS

soho

  • 246
Buna Tuturor !
Asi vrea si eu o parere de la cei mai experimentati si nu numai posesori de Subaru , privitor in alegerea unui ulei de motor pu un Legacy GT , 2005.
Din toate cele studiate asi merge pe Motul , Eneos sau Liqui Moly.
Ms anticipat !

moguai

  • 2814
exista la motul pe site o unealta care iti ofera variantele de ulei pt masina ta (introduci datele acolo), pt toate componentele care folosesc ulei.
nu mai gasesc acum linkul...Mihai Florescu il stie ca la el l`am vazut si eu.
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Pe motul.com are "configuratorul" care'ti ofera diversele variante pentru fiecare model in parte.

Despre Eneos sau Liqui Moly n'am auzit pe nimeni sa'l foloseasca, dar asta nu inseamna ca nu merita luate in calcul

soho

  • 246
    8100 ECO-CLEAN+ 5W-30
     :    8100 ECO-NERGY 5W-30
     :    8100 X-CLEAN 5W-30
     :    6100 SYNERGIE+ 10W-40
     :    4100 TURBOLIGHT 10W-40
     :    8100 X-CLEAN FE 5W-30



Solutii de pe configuratorul Motul ,,, ce parere aveti !?
Ms anticipat.

moguai

  • 2814
Răspuns:
« Reply #69 on: March 25, 2014, 23:11:10 PM »
Cred ca poti merge linistit pe uleiul care il folosesc si baietii pe aici pe sti...vezi pe zona impreza

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

soho

  • 246
Ms mult !

soho

  • 246
Buna !
Am facut schimbul de ulei , pina la urma am ales Motul 5w30 EcoEnergy , sper sa se simta bine "Batrinica Mea" :) ... daca nu,,, incercam altceva ....
Salutari tuturor .
 

soho

  • 246
Buna tuturor !
O mica intrebare , ar trebui sa schimb cauciucurile de vara deja ,,, dar din nefericire am o nelamurire,,,,,
Varianta de dimensiune scrisa in certificat si buna pu legacy este 215/45/17 , (asa am de iarna ) , dar de vara am 225 / 45 / 17 ....  ?
Este o problema majora ?
 ....
PLS help !
 Cu stima !
O zi frumoasa.

moguai

  • 2814
nu. merg fara probleme.
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

soho

  • 246
Am gasit pe un link ,, http://www.tacomaworld.com/forum/tirecalc.php?tires=215-45r17-225-45r17
din punctu meu de vedere f util si asi putea spune ca mam mai linistit ,,,,
Ms oricum.

De la 215 la 225 ar fi putut aparea probleme daca treceai si la jante cu ET mai mare (mai greu la Legacy, care are deja 55).
Calculatoare sunt o gramada pe net, unele si mai cuprinzatoare

soho

  • 246
MMMMMM ,,, in final ,, care ar fi solutia cea mai buna ,, inca 20 mil pe cauciucuri ,sau le mai port vara asta si apoi ,,,

Daca ai banii, normal ca ideal e sa schimbi pneurile, ca banuiesc ca actualele nu's noi.
Daca n'ai banii, intrebarea oricum nu'si are rost!

Ti'am zis ceva neasteptat?  ???

soho

  • 246
Cauciucurile sunt cumparate anul trecut si am facut cel mult 5000 KM....nus nici noi , dar nish uzate , am tot incercat sa le vind ,, sami iau dimensiunea potrivita , dar fara mare succes... :(

moguai

  • 2814
Răspuns:
« Reply #79 on: April 02, 2014, 10:30:14 AM »
Daca ai 225 45 17 n are nici un rost sa le schimbi cu 215 45 17

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.