Service auto pentru Subaru - in Moldova
Subaru club Romania

Service auto pentru Subaru - in Moldova

Service auto pentru Subaru - in Moldova
« on: December 27, 2013, 00:04:51 AM »
Salut tuturor!
Sunt posesorul unui Outback 2010, 2.0 diesel. Va rog sa-mi spuneti daca stiti un service bun in Moldova (eu sunt din Iasi, dar am extins aria pt a gasi niste profesionisti la care sa-mi fac reviziile). Sunt dator si cu niste amanunte: my Subi e inca in garantie pana la anul si singurul service autorizat de SMT (in IS) e cel de la BMW si care la revizia din acest an, cea de 60000km) m-au intrebat "ce anume doriti sa inlocuiti?" dupa care au inceput sa rasfoiasca o carte tehnica sa vada ce anume presupune aceasta revizie...drept urmare m-am hotarat ca de la anul sa apelez la un alt service si v-as fi recunoscator daca mi-ati putea oferi ceva alternative.
Mai mult, aceeasi meseriasi, pe baza unei constatari facute de cei de la SMT din Bucuresti, "inlocuire garnitura intercooler" mi-au sugerat sa sun eu la cei din Bucuresti si sa le cer codul de piesa ca ei nu pot identifica o un astfel de element de inlocuit!!!
Multumesc si Sarbatori fericite!

BOXER

  • *
  • 2352
  • +
Răspuns: Service auto pentru Subaru - in Moldova
« Reply #1 on: December 27, 2013, 01:11:25 AM »
Ai mai putea sa cauti fostele service-uri care aveau licenta prin Radacini.
Este posibil sa mai gasesti mecanici priceputi la Subaru dar nu cred ca vor cunoaste motorul tau diesel.
Din pacate nici cu SMT situatia nu este prea roz, peste cateva luni le expira licenta, masini nu mai importa pe canalul oficial iar mecanicii se pregatesc de plecare.
Pentru moment singurele variante pe care te poti baza ar fi Bucurestiul si Brasovul.

Daca vrei calibrari de injectoare (la ~30.000km) mergi la SMT.
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

shpan

  • 20
  • Tribeca B9 , Justy
Răspuns: Service auto pentru Subaru - in Moldova
« Reply #2 on: February 01, 2014, 17:41:38 PM »
Ma bucur sa aflu ca celor de la SMT Iasi le expira licenta pt.ca sunt absolut de groaza iar de impresii de profesionisti si a tot stiutori sunt plini! Prefer oricand sa ma duc la BV despre care am auzit de bine si carora le-am si facut o vizita doar pt.ca eram prin zona si au fost amabili sa-mi raspunda la cateva intrebari!