Subaru Impretza 1.8 4WD
Subaru club Romania

Subaru Impretza 1.8 4WD

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Subaru Impretza 1.8 4WD
« Reply #20 on: January 02, 2014, 19:42:39 PM »
Am mutat subiectul de la prezentarea membrilor la discutii despre impreza, ca inca nu e ne-ai prezentat nimic.

Revenind la intrebarile tale, cel mai bine este sa urci masina pe un elevator si acolo sa vezi daca sunt scurgeri si alte prostii duse. Ar mai fi bun un test de amortizoare ca alea sunt scumpe si nu in ultimul rand sa il lasi pe proprietar sa dea o tura cu ea si tu sa fii atent la zgomote, apoi tu sa dai o tura cu ea sa vezi daca trage stanga-dreapta si efectiv cum merge motorul, cutia etc. Caseta de directie se duce destul de des la Subaru si e scumpa, dar se poate reconditiona (aici e cu noroc daca iese treaba buna sau nu).
Bafta!

Si mai cauta pe aici pe forum ca au mai fost si altii cu aceleasi intrebari inainte. Poate te ajuta raspunsurile de acolo.

celalalt

Răspuns: Subaru Impretza 1.8 4WD
« Reply #21 on: January 02, 2014, 22:39:39 PM »
Cate optulete poti sa faci cu un 1.8?Asa in cat sa crape diff,cutie etc...

Răspuns: Subaru Impretza 1.8 4WD
« Reply #22 on: January 03, 2014, 00:20:55 AM »
Cate optulete poti sa faci cu un 1.8?Asa in cat sa crape diff,cutie etc...

Sa ne zica malakay :D

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Subaru Impretza 1.8 4WD
« Reply #23 on: January 05, 2014, 10:45:17 AM »
Haha buna asta ! Eu am mers cu motor si transmisie de 1.8 vreo 4 ani si numai in regim de ralliu .... Storceam fiecare ponei lesinat din 1.8 si nu am avut probleme vreodata cu motorul nici cu cutia ... Am schimbat 2 seturi de planetare fata doar pt ca in fiecare iarna zilnic dadeam cerculete si faceam prostii cu masina ...  Dar masina rezista si este foarte fiabila ....
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae