carbuni motor macara geam (Forester cel putin)
Subaru club Romania

carbuni motor macara geam (Forester cel putin)

Re: carbuni motor macara geam (Forester cel putin)
« Reply #20 on: April 23, 2022, 22:21:30 PM »
Si cum geamul a cedat.. norocul fiind ca a ramas pe inchis, m am apucat de cautari si am gasit topicul.

Mai face cineva sau vinde carbuni? 😂

Dupa vreo 2 3 batai in motoras, momentan merge. Pe olx nu gasesc motoras pt geamul de la sofer, iar nou am gasit la cateva sute bune de lei...

cristibna

  • *
  • 723
  • FUN
Re: carbuni motor macara geam (Forester cel putin)
« Reply #21 on: April 28, 2022, 13:32:53 PM »
La SG-uri se potriveste si motorasul de geam de la Impreza din perioada respectiva ( 2002-2007) , asta ca info
La restul nu stiu sa zic :)
2018 Subaru XV 2.0
2016 Honda NC750x DCT
ex 2004 Subaru Forester 2.0X

Re: Răspuns: carbuni motor macara geam (Forester cel putin)
« Reply #22 on: April 29, 2022, 04:45:50 AM »
mda, vad ca nu mai sunt pozele in post. carbunii sunt cam cat varful de la cheia de motor, mi-amintesc ca asa il si pozasem pe unul dintre ei. cotele raman deci valabile, 5x4x4 mm :) ultimul carbune cred ca l-am dat la Constanta acum un an

Eu inca mai am setul de carbuni, nu am avut nevoie de el, cand revin in tara o sa le fac si niste poze, desi avand cotele deja, la un atelier de reparatii electrocasnice ar trebui, cu bunavointa, sa poata fi replicati

Ilie

  • 594
  • Forester sg9 2.5xt
Re: carbuni motor macara geam (Forester cel putin)
« Reply #23 on: April 29, 2022, 11:43:27 AM »
Acu cateva saptamani, a inceputul geamul stanga fata sa nu mai binevoiasca sa coboare, intermitent. Acum a murit de tot. Nu am avut inca timp sa desfac sa vad unde este problema. M’am trezit cu threadul asta sub nas :)