impreza gc8 wrx
Subaru club Romania

impreza gc8 wrx

impreza gc8 wrx
« on: February 24, 2014, 11:01:53 AM »
Salut,

Dupa cum spune si titlul, caut un exemplar in stare buna, cat mai stock. Optiunile sunt destul de limitate in Romanica, nu am gasit decat unul singur in stare de functionare pe internet. Preferabil LHD (de fabrica, nu conversie) si inmatriculat RO.
Astept ofertele voastre.

Multumesc.
« Last Edit: April 15, 2014, 10:13:04 AM by MihaiFlorescu »
Patria Hotilor - comuna Ploiesti

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #1 on: February 24, 2014, 12:11:00 PM »
Succes in a gasi WRX STI GC8 LHD de fabrica

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #2 on: February 24, 2014, 15:59:22 PM »
Nu s-au facut LHD de fabrica? Imi vine greu a crede. In orice caz, daca totusi nu s-au facut decat RHD atunci conversia sa fie de calitate.

Multumesc.
Patria Hotilor - comuna Ploiesti

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #3 on: February 24, 2014, 21:17:52 PM »
Nu s-au facut LHD de fabrica? Imi vine greu a crede. In orice caz, daca totusi nu s-au facut decat RHD atunci conversia sa fie de calitate.

Multumesc.

S-au facut suficient de multe...dar nu o sa gasesti in Romania...arunca un ochi pe mobile.de sa vezi cat costa unul in stare buna !!!
WRC is for boys. Group B was for men!!!

Ex. 03 WRX
99 STI Coupe Race Car
08 Impreza STI

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #4 on: February 24, 2014, 23:05:45 PM »
Sunt curios, vreunul din voi se da cu un gc8 cu RHD? Cat de groaznic este? Nu stiu daca se mai poate face conversie in curte, mai nou am impresiia ca te obliga sa te duci la service.
Patria Hotilor - comuna Ploiesti

KET

  • 3921
Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #5 on: February 24, 2014, 23:39:56 PM »
Se poate si "in curte". Am stat in dreapta in masina lu' malakay, care e acelasi lucru, poate ceva mai bina, ai desi am un STi de care nu ma pot plange, am fost impresionat. Diferenta de greutate, comparativ cu modelele mai noi, face diferenta. Noroc in a gasi ce cauti, dar pregateste cash!  ;)

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #6 on: February 25, 2014, 22:20:19 PM »
Poate eu nu sunt in masura sa iti zic un pret corect la gc pt ca la mine GC e mai mult decat o simpla masina ... dar un wrx in stare decenta fara 5000 E nu cred ca gasesti si asta stoc .. un gc sti  stare buna 7-10 K !
Daca vrei sa faci combinatia perfecta pt un GC d.p.m.d.v pui tot STI new age pe caroseria de GC , aici alti bani  alta distractie !
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #7 on: February 25, 2014, 23:04:27 PM »
E unul in Timisoara..in stare destul de buna.Masina a avut volan pe dreapta

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #8 on: February 26, 2014, 01:38:10 AM »
L-am vazut si eu in trecere pe cel din Timisoara, arata binisor.
Because Subaru, thats why.

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #9 on: February 26, 2014, 14:46:21 PM »
Dar e de vanzare?

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #10 on: February 26, 2014, 14:55:36 PM »
Vorbim de http://www.autovit.ro/subaru-impreza-C31763310.html ? In poze volanul este pe dreapta nu pe stanga. Daca aveti link va rog sa-l postati.

Nu trebuie sa fie tipla, dar macar sa poata merge pe roti pana acasa, sa nu ma mai complic si cu platforma. Urmatoarea destinatie va fi o curte unde se suie pe butuci si se segmenteaza motorul. Nu am constrangeri de timp in sensul ca vreau sa fie gata intr-o luna, dispun de 2-3 ore libere seara si ceva mai mult in weekend, probabil imi va lua 2 ani ca sa prinda viata. De asta nici nu vreau sa dau foarte mult pe ea pentru ca vreau sa invat, avand in vedere ca ultimul motor desfacut a fost acum 10 ani si apartinea unui U650 nu am asteptari ca mai reusesc si sa-l pun la loc intr-un timp prea scurt.

Ca optiune mai era si http://mercador.ro/oferta/subaru-impreza-wrx-sti-ID1kTSL.html#fbc8d9cf53 insa are ceva probleme cu actele, in sensul ca este inmatriculata ca vehicul de curse dar nu dispune de rollcage, sigurante capota, etc. ceea ce ma face sa cred ca a fost inscrisa prin spaga si mi-e teama sa nu am probleme la autentificare. Proprietarul actual o are din noiembrie si nu a inmatriculat-o pe numele lui, ceea ce iarasi ridica niste semne de intrebare...
In plus de asta, este revopsita partial, conversia de la RHD la LHD nu este completa (facuta in curte cred): butoanele pentru geamuri sunt pe usa dreapta, iar A/C nu functioneaza, probabil cine s-a ocupat n-a mai avut rabdare sa traga instalatia electrica. Inseamna ca nu pot verifica nici compresorul cum trebuie. Daca era mai aproape de mine m-as fi dus sa o vad chiar si cu problemutele evidentiate.
Patria Hotilor - comuna Ploiesti

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #11 on: February 26, 2014, 18:26:40 PM »
N-are nici-o treaba daca a fost inmatriculata ca masina destinata competitiilor sportive....daca te lasi de curse si faci masina iar de strada nu mai poti circula cu ea sau cum??
WRC is for boys. Group B was for men!!!

Ex. 03 WRX
99 STI Coupe Race Car
08 Impreza STI

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #12 on: February 26, 2014, 19:10:02 PM »
Din cate stiam, la un moment dat, dac'o inmatriculai ca masina destinata competitiilor sportive, nu plateai TPI. Taxa ptr asta ar fi ~850 euro, dar posibil sa trebuiasca readusa la stadiul initial pentru a o inmatricula. Si nusht daca oricine poate inmatricula o masina ca avand scop folosirea in competitii sportive, ca sa zici ca o trece pe numelelui, dar fara a schimba destinatia
« Last Edit: February 26, 2014, 19:17:53 PM by andrei0241 »

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #13 on: February 26, 2014, 19:37:46 PM »
Nu oricine poate inmatricula o masina de curse...trebuie sa ai licenta de pilot si fisa de omologare fia pentru masina.
WRC is for boys. Group B was for men!!!

Ex. 03 WRX
99 STI Coupe Race Car
08 Impreza STI

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #14 on: February 26, 2014, 19:41:45 PM »
Deci am intuit bine.

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #15 on: February 28, 2014, 15:52:52 PM »
Tare faza cu segmentarea :))
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #16 on: February 28, 2014, 16:55:48 PM »
Tare faza cu segmentarea :))

Poate e putin impropriu spus dar intelegi ce vreau sa zic.  ::)
Topic valabil inca.

Edit: Corect, este nevoie de licenta de pilot, cursul e in jur de 400 de euro daca retin bine, si dureaza vreo doua zile. Daca vrei sa si concurezi ai niste limitari pentru primele 8 etape la VTM. Mai departe nu stiu ca nu m-a interesat.
« Last Edit: February 28, 2014, 17:07:28 PM by raduph »
Patria Hotilor - comuna Ploiesti

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #17 on: February 28, 2014, 19:12:49 PM »
eu am cumparat masina  destinata comp sportive si am inmatric fara probleme si fara licenta si la revanzare nu au fost probleme !
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #18 on: February 28, 2014, 20:03:05 PM »
eu am cumparat masina  destinata comp sportive si am inmatric fara probleme si fara licenta si la revanzare nu au fost probleme !

E vorba de atunci cand inmatriculezi pentru prima oara masina de curse....adica sa-i treci in carte destinatia...apoi la revanzare nu stiu daca e necesar.
WRC is for boys. Group B was for men!!!

Ex. 03 WRX
99 STI Coupe Race Car
08 Impreza STI

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #19 on: March 01, 2014, 01:15:41 AM »
*badpost