Subaru XV 2.0 D - Brasov
Subaru club Romania

Subaru XV 2.0 D - Brasov

Lucian Brasov

  • 1
  • I'm a Subarist!
Subaru XV 2.0 D - Brasov
« on: October 05, 2014, 23:02:01 PM »
Salutare,

Sunt nou pe forum, dar sunt la al patrulea SUBARU (am avut un Forester 2.5 XT MY2006 si 2 Impreza);acum am si eu un XV 2.0 D full-option adus din Germania de dealerul SUBARU din Brasov; este prima data cand mi s-a intamplat sa mi se exfolieze (pe o zona mica, e adevarat) vopseaua de pe bara din fata...In rest, problema cu zgomotele din bord este prezenta si la mine. Am doua intrebari pentru voi: 1. ce parere aveti de comportamentul amortizoarelor spate si 2. Aveti idee cum se pot obtine update-urile pentru hartile sistemului de navigatie? Multumesc anticipat.
« Last Edit: October 06, 2014, 10:10:34 AM by MihaiFlorescu »

sco

  • 736
Subaru XV 2.0 D-
« Reply #1 on: October 06, 2014, 08:39:51 AM »
Salutare,

Sunt nou pe forum, dar sunt la al patrulea SUBARU (am avut un Forester 2.5 XT MY2006 si 2 Impreza);acum am si eu un XV 2.0 D full-option adus din Germania de dealerul SUBARU din Brasov; este prima data cand mi s-a intamplat sa mi se exfolieze (pe o zona mica, e adevarat) vopseaua de pe bara din fata...In rest, problema cu zgomotele din bord este prezenta si la mine. Am doua intrebari pentru voi: 1. ce parere aveti de comportamentul amortizoarelor spate si 2. Aveti idee cum se pot obtine update-urile pentru hartile sistemului de navigatie? Multumesc anticipat.

Salut si bine ai venit.

EU zic ca mai bine iti faci tu un topic al tau, in care sa iti prezinti masina si problemele proprii, sa nu poluezi topicul altuia.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13893
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Subaru XV 2.0 D - Brasov
« Reply #2 on: October 06, 2014, 10:11:14 AM »
Bun venit! Am sectionat eu subiectul si ai propriul tau jurnal de bord acum. Bafta!

Răspuns: Subaru XV 2.0 D - Brasov
« Reply #3 on: October 07, 2014, 12:48:28 PM »
Salutare ,
s-o stapanesti sanatos .
Legat de vopsea - da este foarte proasta . Cea mai mica atingere si se zgarie exterm de usor .
Din pacate , dupa trendul actual , si tabla este f subtire .
Zgomotele din bord se pot rezolva teoretic - depinde ce ,,zornaie " exact .
Legat de update pt navi : politica Subaru este ciudata .Teoretic , daca exista update trebuie sa-l cumperi si este destul de scump .
Eu din ce am vazut , cred ca a aparut un update ( ceva din 2013 ) .
Oricum eu astept sa fac revizia de 30 K si voi vorbi atunci cu cei de la SMT sa vad exact ce si cum .
Daca se poate face ceva te anunt .