Ce tip ce ștergătoare are Foresterul SG?
Subaru club Romania

Ce tip ce ștergătoare are Foresterul SG?

Răspuns: Ce tip ce ștergătoare are Foresterul SG?
« Reply #20 on: January 08, 2015, 16:18:40 PM »
Eu am incercat Alca pe Fiesta, scartaie la fel de tare ca si Valeo (parbrizul e recent schimbat), deci nici o minune ...

celalalt

Răspuns: Ce tip ce ștergătoare are Foresterul SG?
« Reply #21 on: January 08, 2015, 16:20:34 PM »
Clasice sau tip lamela?Eu cu alea lamela am avut probleme.Si da si la mine scartaie la inceput,pana ii dau cu lichid.

Răspuns: Ce tip ce ștergătoare are Foresterul SG?
« Reply #22 on: January 08, 2015, 16:27:43 PM »
Am luat un set Denso la 30lei si inca merg de aproape 9luni. Singura problema e ca cel din dreapta nu atinge coltul parbrizului in zona curbata. Doar originalul o face ca e cumva curbat zice unu de la piese auto. Dar la cat costa unu original, nu ma uit in coltul dreapta jos al parbrizului  ;D
Puteti incerca si Denso eu sunt multumit desi nu cred ca e mare diferenta fata de Bosch sau Valeo.
Legacy 3.0R

Răspuns: Ce tip ce ștergătoare are Foresterul SG?
« Reply #23 on: January 08, 2015, 17:31:24 PM »
Clasice sau tip lamela?Eu cu alea lamela am avut probleme.Si da si la mine scartaie la inceput,pana ii dau cu lichid.

Clasice, nu d'alea tip Aero. Nici n'am vazut d'alea, dar nici nu m'am uitat dupa ele :)

La Forester, pana sa vina gerul, Valeo nu scartaiau nici pe parbriz aproape uscat (cand ploua f incet sau doar imi aruncau cei din fata umezeala de pe strada). O sa vad cum se comporta Alca pe temperaturi mai decente

Forester

  • 3068
  • The other right!
Răspuns: Ce tip ce ștergătoare are Foresterul SG?
« Reply #24 on: January 08, 2015, 17:50:59 PM »
Vezi sa ai parbrizul degresat bine. La mine chiar se comporta admirabil, si deja le am de vreo 3 luni setul asta.
Bucuria mea este ca si la hyundai merg fix aceleasi dimensiuni!  ;D
Forester SG 2.5XT 2006
Ex Forester SG 2.0x 2008

rzw75

  • *
  • 1674
  • ex
Răspuns: Ce tip ce ștergătoare are Foresterul SG?
« Reply #25 on: January 09, 2015, 00:13:49 AM »
eu imi iau doar Bosch de vreo 6-7 ani si sunt super multumit, cred ca le schimb  cam la 2 ani si sterg chiar f bine (le iau de la Radacini)
ex Impreza '05 Wagon 2,5 RS
ex Forester 2,5 XT
ex Outback 2,5
ex Impreza 2,5 WRX

:) Speed Triple 1050 R

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Ce tip ce ștergătoare are Foresterul SG?
« Reply #26 on: January 09, 2015, 08:29:01 AM »
Pe impreza am valeo varianta aia aerotwin sau cum se numeste la ei de aproape 2 ani cred si nu scartaie. In schimb pe corsa am avut bosch din fabrica si au tinut 5 ani. Le-am schimbat in vara tot cu bosch. Sunt perfecte.

Cam 120 lei setul.