Service SMT
Subaru club Romania

Service SMT

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Service SMT
« Reply #240 on: May 12, 2016, 16:52:10 PM »
Tot aniversam pe thread-ul asta un an de cand nu s-a mai interesat nimeni de SMT, poate ne imprietenim acum:



Ati ajuns la preturi decente. Io zic sa mentineti mai mult de 50 de zile oferta. Poate vreo cativa ani asa. :)
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

moguai

  • 2814
Răspuns: Service SMT
« Reply #241 on: May 12, 2016, 18:08:16 PM »
+1  ;D
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Dsign

Răspuns: Service SMT
« Reply #242 on: May 13, 2016, 09:45:59 AM »
Tot aniversam pe thread-ul asta un an de cand nu s-a mai interesat nimeni de SMT, poate ne imprietenim acum:



Ati ajuns la preturi decente. Io zic sa mentineti mai mult de 50 de zile oferta. Poate vreo cativa ani asa. :)

Daca nu se interesa nimeni de SMT de un an, nu mai primeai acest newsletter.  ;D ;D ;D Ne continuam activitatea, incercam sa ne facem treaba cat putem de bine.

Ca sa inlaturam orice dubiu, steluta zice cam asa : 50% reducere la manopera pentru operatiuni de intretinere - revizie, schimb consumabile (placute, discuri, curele de cauciuc, bujii cu scanteie, anvelope, bucse de cauciuc)

Si ca sa inchei, oamenii se mai intereseaza de SMT, pentru ca isi strica masinile prin alte service-uri dubioase. Romanul vrea sa fie vazut in masini mari, scumpe, insa n-are o chioara in buzunar. Merge omul nostru la bunul lui prieten din capatul blocului, ca e mecanic priceput ... Accepta tot felul de compromisuri, sare peste operatiuni obligatorii ... Apoi vine la reprezentanta cu tot felul de povesti, ba ca e defect de fabricatie (la 10 ani de la prima inscriere), ba ca e masina proasta... Deci trebuie sa fie cineva, undeva, suficient de priceput sa scoata la lumina si situatii de-astea  :) Am fost arogant ?!

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Service SMT
« Reply #243 on: May 13, 2016, 10:06:50 AM »
Deloc!
Si ai dreptate cu oamenii, sau , ma rog, cu unii dintre ei.

Insa despre initiativele de marketing si lipsa de apropiere de comunitatea locala ... se stie de multi ani si vad ca nu se schimba nimic.
Anuntul asta trebuia sa fie pus aici de catre SMT, nu tu personal, ci de catre personalul de marketing SMT, care sau cine o mai fi el la ora asta. Acu' las' ca l-am pus io (da nah!... pentru ca mai dati si voi cate o cafea la revizii ... ).

Pana la urma e in interesul tuturor, poate va vin mai multi clienti si decideti sa o lasati asa la 50% si pe viitor.

Si oricum ... Happy B-day Subaru Boxer!



PS: Aia cu interesu' era pentru acest thread ...
« Last Edit: May 13, 2016, 10:08:31 AM by Foreste »
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

Dsign

Răspuns: Service SMT
« Reply #244 on: May 13, 2016, 14:05:17 PM »
Sincer, si eu imi doresc sa fie mai multa flexibilitate. Piata auto e cuprinzatoare, daca nu ajuti omul pe loc, daca nu oferi solutii optime imediat, el pleaca si merge la 2 pasi mai incolo.
Discutam, lucram, incercam...asta pentru ca ne-am adunat aici o mana de pasionati, care nu vin la munca doar pentru un salariu. Mai si reprezentam o marca ce trebuie sa se bata cu prejudecati, ce nu are volum mare de vanzari, etc.

Afirmatiile despre grandomanie sunt valabile si pentru alte marci, nu numai Subaru. Inca nu ne-am invatat sa luam automobilul drept mijloc de transport, inca il folosim ca o prelungire a ...

moguai

  • 2814
Răspuns: Service SMT
« Reply #245 on: May 13, 2016, 14:52:48 PM »
din partea mea, ai tot respectul pt ce faci si ce incerci sa faci la SMT. si oamenii de acolo, desi n am venit des, par f ok. problemele cred ca sunt un nivel mai sus.
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Service SMT
« Reply #246 on: May 16, 2016, 17:48:29 PM »
Am inteles ca e nevoie de vopsitor? Daca aveti recomandari poate primiti o manopera gratuita la vopsit :) Nu stiu contacte, dar cred ca se pot afla daca aveti cunoscuti interesati.

Sese

  • 468
Răspuns: Service SMT
« Reply #247 on: May 17, 2016, 09:43:42 AM »
De fapt, se doreste un conducator pentru atelierul de tinichigerie-vopsitorie din Balta Doamnei. Cineva care sa coordoneze activitatea celor cativa angajati, sa pastreze si sa dezvolte relatia cu societatile de asigurare si cu clientii, samd.
Bunavointa si pasiunea sunt de preferat experientei in domeniu.

In mai multe randuri am citit opinii despre cum ar trebui organizata activitatea la SMT, iata ca acum exista posibilitatea de a va implica direct.
Recomandarile sunt de asemenea bine venite.

Detalii, in pm.


Răspuns: Service SMT
« Reply #248 on: June 28, 2016, 12:47:15 PM »
Sincer, si eu imi doresc sa fie mai multa flexibilitate. Piata auto e cuprinzatoare, daca nu ajuti omul pe loc, daca nu oferi solutii optime imediat, el pleaca si merge la 2 pasi mai incolo.
Discutam, lucram, incercam...asta pentru ca ne-am adunat aici o mana de pasionati, care nu vin la munca doar pentru un salariu. Mai si reprezentam o marca ce trebuie sa se bata cu prejudecati, ce nu are volum mare de vanzari, etc.

Afirmatiile despre grandomanie sunt valabile si pentru alte marci, nu numai Subaru. Inca nu ne-am invatat sa luam automobilul drept mijloc de transport, inca il folosim ca o prelungire a ...

Unde e promptitudinea de care vorbesti?

De 2 saptamani iti tot cer o oferta. Cum vrei sa vin eu la voi sa imi fac masina daca ma ignorati total?


Răspuns: Service SMT
« Reply #249 on: August 20, 2016, 11:13:14 AM »
Sun de doua zile si pe fix si pe numerele de mobil si nu raspunde nimeni....
Mai exista service-ul asta?

BOXER

  • *
  • 2352
  • +
Răspuns: Service SMT
« Reply #250 on: August 20, 2016, 11:18:12 AM »
Da, exista si este singurul din Bucuresti recomandat pentru rezolvarea problemelor.
Au multe masini in lucru si implicit multe apeluri telefonice.

Mergi la service si discuta direct la receptie.
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Service SMT
« Reply #251 on: September 07, 2016, 16:16:05 PM »
Revizia de 80k, totul este foarte bine, mai putin pretul manoperei.
Partea proasta pentru client este ca ... au clienti; pe mine m-au programat la 1 saptamana.

+1 servicii
+1 rabdarea cu care m-au suportat langa masina, cu tot cu intrebarile pe care le-am avut de pus.
-1 pret manopera. (566 RON / revizie + schimbare discuri si placute frana)
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Service SMT
« Reply #252 on: September 16, 2016, 11:42:46 AM »
++ Dani. Multumesc de ajutor!

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Service SMT
« Reply #253 on: September 18, 2016, 18:40:54 PM »
eu nu am treaba cu service-ul smt, adica nu fac nimic pe acolo ... dar Dsign ( dani ) se lupta sa schimbe imaginea smt-ului si sa il aproprie de forum... Felicitari !
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Dsign

Răspuns: Service SMT
« Reply #254 on: October 17, 2016, 18:33:14 PM »
Multumesc pt incredere, multumesc pentru rabdare.

Din fericire pentru noi volumul de munca a crescut.
Din nefericire pentru noi, volumul de munca a crescut cu probleme deosebite, create de altii nepriceputi (asa cum scriam acum cateva postari) si uneori nu avem timp sa ne tratam clientii fideli asa cum ar trebui

Va rog sa ma iertati daca am raspuns tarziu (sau deloc) , nu asta este intentia mea.

Va reamintesc ca grila de intretinere a masinii voastre trebuie respectata intocmai, altfel generati situatii neplacute pentru portofel.

Daca doriti, pot popula acest coltisor de forum cu postari de genul "asa nu", prezentand situatii reale, vazute in service.

@Malakay, felicitari pentru Impreza verde, mi-a placut maxim cum se misca - nu cred ca am apucat sa iti spun live

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Răspuns: Service SMT
« Reply #255 on: October 17, 2016, 18:55:48 PM »
@Dsign: asteptam, eu in mod special, sa ne spui ce ar trebui evitat si totodata cum sa ne "apropiem" mai mult de SMT pe care vreau sa il consider un partener. Pana acum nu mi-a lasat aceasta senzatie si am ales sa merg la Brasov desi asta nu este o practica naturala insa mi-o asum.

Succes in tot ceea ce intreprindeti si la cat mai multi clienti fericiti! 
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Service SMT
« Reply #256 on: October 17, 2016, 20:37:54 PM »
poate ne vedem pe sambata asta pe 22 la adancata track day !!!
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Dsign

Răspuns: Service SMT
« Reply #257 on: October 18, 2016, 12:36:20 PM »
@Dsign: asteptam, eu in mod special, sa ne spui ce ar trebui evitat si totodata cum sa ne "apropiem" mai mult de SMT pe care vreau sa il consider un partener. Pana acum nu mi-a lasat aceasta senzatie si am ales sa merg la Brasov desi asta nu este o practica naturala insa mi-o asum.

Succes in tot ceea ce intreprindeti si la cat mai multi clienti fericiti! 

Astept sa ne spui ce anume te-a deranjat, ce anume ai vrea sa vezi / sa se intample la SMT ca sa ne ridicam la nivelul colegilor de la AK
Te asigur, atat pe tine cat si pe ceilalti colegi de forum ca parerile si comentariile si sugestiile voastre ajung unde trebuie. Acum, ce anume se intreprinde mai departe - nu tine de mine in mod direct.

moguai

  • 2814
Răspuns: Service SMT
« Reply #258 on: October 18, 2016, 14:11:39 PM »
http://www.sab.ro/

nu va bagati? cred ca puteti gasi 2-3 masini sa le duceti la expus....
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Răspuns: Service SMT
« Reply #259 on: October 18, 2016, 16:17:55 PM »
Nu e loc de nentu' Tiriac  :D