Service SMT
Subaru club Romania

Service SMT

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Răspuns: Service SMT
« Reply #60 on: December 28, 2012, 17:43:21 PM »
 ;D Casa moara fetili!
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

Răspuns: Service SMT
« Reply #61 on: December 28, 2012, 21:23:29 PM »
Eu nu mai lucrez la smt dar cand vad cat KKT mananca unii,raman masca!!!
rzw de cate ori ai fost u la smt ???? eu nu team vazut cu masina decat o data la o verificare MOCA!
foreste u ce ai avut de facut la masina asa grav pe mecanica?!?
eu zic sa ne vedem intai kktul din oki si dupa sa incepem sa zgandarim la altii pr curte!

baiatu' meu... in primul rand relax! ca nu esti pe maidan...

si ca sa-ti raspund totusi la intrebare (asta pt ca te cunosc personal) am fost de fiecare daca cand a fost nevoie cu Impreza WRX (aia care e acum la ghe ghe) si de 3 ori cu Outback-ul.
in plus, am mai ajuns la ei intreband de diverse piese sau accesorii de-a lungul celor 4 ani de cand am subaru...

e suficient pentru tine?! daca nu e, te astept cu explicatii mai detaliate (la telefon sau fata in fata ca sa nu o dam in lambada aici pe forum)

hai bahtalo!


prietene vb cum vreau,si eu de obicei stau pe maidan cand scriu ca avem net peste tot,vb aia...
de cate ori ai venit la smt aveai numai figuri de piti...hai sa nu ne kkm pe noi acum
oricum daca va deranjeza preturile mari pe care le au aia asta nu inseamna ca nu se face trb acolo(vb cu nea Relu) parca el ti a spus sa vii la smt....mai stii?!?

1. ce sa zic... atunci ramai pe maidan...unde stai tu de obicei...bine ca ai net...
2. tu poti sa te caci pe tine... ca pe maidan merge si asa...eu pot sa-ti spun ca avand o masina in garantie (impreza wrx) ma steptam la altceva din partea importatorului oficial...
3. intr-adevar si Relu mi-a recomandat sa vin la SMT, dar eu deja ajunsesesm la SMT pentru revizia de 45.000 km... deci stiam de SMT inainte sa-mi zica Relu.
4. pana la urma de unde sa stii tu de cate ori am fost eu la SMT cu masinile mele... ca tu erai pe sub masini de obicei... le reparai...esti mecanic auto...deci acolo iti e locul...daca ai fi facut parte din managementul SMT poate aveai acces si la informatii de genul asta si ai fi putut verifica de cate ori am platit eu la SMT facturi... si erai mai bine informat!

eu zic sa te opresti aici, sa nu-ti para rau mai tarziu. daca vrei mai multe explicatii pentru comentariile mele la adresa SMT , ti le dau personal, te astept azi dupa-amiaza la Unirea ca o sa fiu acolo sa ma intalnesc cu baietii si pot sa-mi pierd 5 min cu tine.
In primul rand ca ne vom intalni o sa iti para rau tie PAPUSE
nu ai dat nici un exemplu ce ceva ce ti sa intamplat din cauza vizitei la smt(mecanica) asa ca singuru care se caca in continuare pe el ca o pzd esti tu.
D.I.S.!!

Răspuns: Service SMT
« Reply #62 on: December 28, 2012, 21:24:30 PM »
Mihai daca vrei imi poti da ban....plm ce stii u ca e bine ca am vb urat.
ms.

celalalt

Răspuns: Service SMT
« Reply #63 on: December 28, 2012, 22:24:35 PM »
Sa mor daca nu duci discutia pe un fagas total gresit.Plus ca ti partea cuiva pe care cred ca nu prea il mai reprezinti.Ca entitate juridica ma refer...Stai calm.... ;)

Răspuns: Service SMT
« Reply #64 on: December 29, 2012, 14:08:38 PM »
Nu tin partea smtului ca nu am actiuni acolo,dar stiu ce treaba se facea fata de alti dealeri unde uitau sa stranga roti si altele iar la smt din cauza ca au preturi mari la piese si manopera lumeaq zice ca e treaba de kkt....la tinikigerie-vopsitorie e alta trb alta locatie...mi se rupe sincer,dar la mecanica unde am lucrat de cand sa deskis eu nu am vazut kixuri......

celalalt

Răspuns: Service SMT
« Reply #65 on: December 29, 2012, 15:22:08 PM »
Marea problema s-a starnit de la tinichigerie,asa cum spui tu si de la claim urile de garantie.Eu acolo m-am izbit ori de incompetenta ori de nepasare....

rzw75

  • *
  • 1674
  • ex
Răspuns: Service SMT
« Reply #66 on: December 29, 2012, 22:56:42 PM »
Dragos eu nu trebuie sa ma justific pentru ce cred si spun despre smt. Dar te astept sa ti explic intre 4  ochi ce cred eu despre smt.
Eu pun punct balacarelilor pe forum, o sa le continuam in privat.

Mihai imi pare rau ca m-am lasat tras atat de jos in polemica asta si am dus la dialoguri de maidan.
ex Impreza '05 Wagon 2,5 RS
ex Forester 2,5 XT
ex Outback 2,5
ex Impreza 2,5 WRX

:) Speed Triple 1050 R

Răspuns: Service SMT
« Reply #67 on: December 30, 2012, 07:24:30 AM »
Cunosc multi posesori de Subaru si nuii care chiar au avut mari neplaceri cu acest service dar nu as vrea nici eu sa imi expun experienta cu ei la un moment dat si nici sa tastez in nestire cu problemele altora.
Chiar si cu reprezentantii lor din tara au avut probleme.
Asta  nu insemna ca pe acolo nu poti sa dai de oameni care stiu cate ceva despre Subaru. Am avut in trecut si experiente cu Radacini , experiente care nu au lasat un gust amar.
Era un mecanic Marian si inca vreo doi care se descurcau foarte bine, iar conducerea avea mintea limpede si nu-si goneau clientii.
« Last Edit: December 30, 2012, 07:27:13 AM by sebastian »

clauedit

  • 294
  • impreza 06R
Răspuns: Service SMT
« Reply #68 on: December 31, 2012, 02:14:17 AM »
Am avut in trecut si experiente cu Radacini , experiente care nu au lasat un gust amar.
Era un mecanic Marian si inca vreo doi care se descurcau foarte bine, iar conducerea avea mintea limpede si nu-si goneau clientii.

In nici un caz la Radacini unde toti sunt priceputi la toate si au preturi de SMT. Am masina de la ei si dupa doi ani am avut o problema la cutia de viteze un zgomot de la 3 rulmenti ce au fost "inlocuiti" pe garantie se intampla in noiembrie 2009 dupa care in ianuarie 2010 am revenit la ei cu acelasi zgomot in cutie timp in care masina a stat 3 luni in service unde s-au "inlociut" iar 3 rulmenti plus un pinion tot pe garantie, toata lucrarea a fost facuta de mecanicul Marian. Dupa aproape un an aceeasi problema numai ca ceva mai rau, adica a trebuit sa schimb si diferentialul central, alti rulmenti, in total 9 piese din cutie la SMT, ca nu mai era in garantie si cei de la Radacini mi-au cerut o gramada de bani pentru o lucrare facuta prost si din punctul meu de vedere nu au schimbat nimic ci doar au incercat sa repare la ciocan cu multa veselina.

Răspuns: Service SMT
« Reply #69 on: December 31, 2012, 07:35:19 AM »
Da eu ma refeream in perioada in care SMT nu exista,
Dar dupa cum se vede s-au "specializat " si astia.... ;D


tar0M

  • 934
  • Impreza WRX 2008
Răspuns: Service SMT
« Reply #71 on: February 15, 2013, 23:48:08 PM »
Acum poti sta langa mecanic pe toata durata reviziei?
Te primesc cu piese aduse de tine?
Pt ca eu am sunat la ei sa imi schimb bujiile si Octavian, foarte flegmatic nu poti bah sa vii cu produse de afara trebuie sa cumperi de aici.


Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Service SMT
« Reply #73 on: February 16, 2013, 09:50:39 AM »
Acum poti sta langa mecanic pe toata durata reviziei?
Te primesc cu piese aduse de tine?
Pt ca eu am sunat la ei sa imi schimb bujiile si Octavian, foarte flegmatic nu poti bah sa vii cu produse de afara trebuie sa cumperi de aici.

Nu-l cunosc pe Octavian asta daca e de la SMT, insa cu Dani Simion se discuta OK.
Eu nu am avut pretentie decat la ulei, filtrul de habitaclu mi-l schib singur, iar restul le iau OEM pentru ca am masina in garantie.
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

Răspuns: Service SMT
« Reply #74 on: February 22, 2013, 22:47:47 PM »
Foreste ma simt asa bine incat cred ca au inceput sa imi creasca actiunile la smt :))))))
Eu nu o sa inteleg niciodata(vb pr prisma consumatorului) de ce tre sa stea clientu langa masina frate???? pe tarom il inteleg O_O
atata timp cat exista vitrina aia sau cum dracu ii zice fiecare nus care e prb.....

BOXER

  • *
  • 2352
  • +
Răspuns: Service SMT
« Reply #75 on: February 22, 2013, 23:06:51 PM »
Foreste ma simt asa bine incat cred ca au inceput sa imi creasca actiunile la smt :))))))
Eu nu o sa inteleg niciodata(vb pr prisma consumatorului) de ce tre sa stea clientu langa masina frate???? pe tarom il inteleg O_O
atata timp cat exista vitrina aia sau cum dracu ii zice fiecare nus care e prb.....

Clientul sta langa masina pentru ca sa nu se foloseasca ciocanul in loc de presa, sau ca sa fie sigur ca a fost parcursa intreaga lista de cereri.
Sunt cazuri in care clientul este calificat in domeniul respectiv (inginer, expert tehnic, inspector itp, etc.).
De cele mai multe ori, in Romania, nu se respecta pasii din manualul de service. Asta este valabil pentru toate marcile.
Mecanicii folosesc calea rapida care da rezultate insa in timp pot aparea mici sau mari probleme.
Cel mai corect mi se pare sa cunosti mecanicul, sa ii spui exact ce vrei, sa urmeze exact procedurile recomandate de producator si sa il rasplatesti pentru ca a fost cooperant.
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

celalalt

Răspuns: Service SMT
« Reply #76 on: February 23, 2013, 08:31:36 AM »
Bart,e bine sa stai langa masina atata timp cat intelegi si ai bunul simy sa nu il deranjezi pe omul care lucreaza.Spre exemplu la prima revizie...aia de 5000  maistru mecanic pusese mana pe bartai barosu ca sa depreseze etrierii sa se uite la placute.Am intrat cu tot cu usa .....trebuia sa mi schimbe doar uleiul...plm

tar0M

  • 934
  • Impreza WRX 2008
Răspuns: Service SMT
« Reply #77 on: February 23, 2013, 10:51:13 AM »
Da Bart fiecare cu nebunia lui.
Dar vad ca sunt mai multi nebuni nu numai eu.

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Service SMT
« Reply #78 on: February 23, 2013, 10:54:17 AM »
Credeai ca esti unic?  ??? ::)
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

celalalt

Răspuns: Service SMT
« Reply #79 on: February 23, 2013, 10:55:51 AM »
Stai mah linistit....tu esti unic... ;D ;D ;D