Service SMT
Subaru club Romania

Service SMT

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Service SMT
« Reply #80 on: February 23, 2013, 14:41:06 PM »
Foreste ma simt asa bine incat cred ca au inceput sa imi creasca actiunile la smt :))))))
Eu nu o sa inteleg niciodata(vb pr prisma consumatorului) de ce tre sa stea clientu langa masina frate???? pe tarom il inteleg O_O
atata timp cat exista vitrina aia sau cum dracu ii zice fiecare nus care e prb.....
Ma crezi ca nu m-am dus langa masina doar ca sa il deranjez pe Ionut ? Ca nu am stat acolo decat cat am discutat chestii tehnice care ma interesau?
Am mai zis: nu sunt expert in mecanica auto, iar ala e un moment in care intrebarile mele isi pot gasi un raspuns. Asta daca omul cu ciocanu' e intelegator, amabil, etc.
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

Răspuns: Service SMT
« Reply #81 on: February 24, 2013, 11:57:38 AM »
Treaba cu ciocanu nu mi se pare o solutie decat daca se rupe presa altfel dca stai pe geam mecanicul care lucreaza la masina sigur va lucra corespunzator iar pe dealta p[arte la smt eu unul sau fostii colegi nu am facut cioclarii sau ciocane aiurea....

celalalt

Răspuns: Service SMT
« Reply #82 on: February 24, 2013, 12:59:15 PM »
Crede ma....avea ditamai barosu...L am intrebat daca masina mea e tren.Ca doar asa am vazut ciocane n frane. Tu sti cu ce se mananca mecanica,dar nu ii mai baga si pe altii in oala ta.Mecanici sunt putini.Ciocanari garla.

AlinI

Răspuns: Service SMT
« Reply #83 on: June 06, 2013, 10:44:00 AM »
Dupa o boacana facuta acum vreo 3 saptamani, am avut de schimbat un far, bara fata si ceva pe sub bara, plus indreptat si revopsit aripa fata si centrat capota motor. Reparatia a fost facuta pe casco la SMT. devizul, daca am vazut bine, a fost in jur de 6200 ron...

ca plusuri:
- foarte exacti ca estimare timp reparatie si timp pentru adus piesele. la constatare mi-au zis ca dureaza 2 saptamani sa aduca piesele si aproximativ 3 zile reparatia si exact atat a durat.
- foarte bine a iesit reparatia...

ca minusuri:
- m-am invartit vreo jumatate de ora sa gasesc tinichingeria de la smt...
- spre ghinionul meu nu mai era disponibila masina de rezerva de la ei.....
'09 Subaru Impreza 2.0 Hatchback

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Service SMT
« Reply #84 on: August 08, 2013, 18:12:53 PM »
revizie la smt.
mecanicii ok, insa binecunoscutul rock-star' m-a dat afara din spatiul de service pe un ton taios si cu o pozitie de cocos incordat! ma gandeam la propria lui sugestie de aici de pe forum, sa-i dau 10 ron spaga. dar nu, era prea nervos!

"Well, it's one for the money,
Two for the show,
Three to get ready,
Now go, cat, go..."


apropo, domnu' rock'n'roll-star: ... stiu ca ne urmaresti! te roade rau, este?!?
« Last Edit: August 08, 2013, 18:24:00 PM by Foreste »
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

moguai

  • 2814
Răspuns: Re: Service SMT
« Reply #85 on: August 08, 2013, 19:27:41 PM »
La cine te referi? Cel de la receptie service? Nu prea pare a rockstar de asta intreb...
Si daca e el, mie mi s'a parut f amabil..

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

celalalt

Răspuns: Service SMT
« Reply #86 on: August 08, 2013, 22:31:31 PM »
Cred ca e Elvis de la garantii...care se crede probabil jupan pe plantatie.

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Service SMT
« Reply #87 on: August 12, 2013, 15:20:20 PM »
La revizia de saptamana trecuta, suruburile care prind aparatorile de plastic de la roara fata - interior, au fost omise cu desavarsire pe ambele parti la remontarea scutului dupa schimbul de ulei.
Am observat ieri cand am spalat masina. Aparatorile fluturau in aer langa roata. Azi m-am dus sa le prinda la loc, ceea ce s-a si intamplat fara sa ma mai puna sa astept la rand. Operativi, desi pe vina lor cum ar veni vorba!
Roakeru' Elvis, caci despre el era vorba si in postul anterior, si el prezent la datorie sa ma dea afara din spatiul de service. Asta chiar se crede stapan pe mosia SMT. Fara ca macar sa intrebe despre ce e vorba si ce caut eu acolo si cu un tupeu care ii arata ce are el mai bun in caracter.

Asa baiete! tu fa pe seful acolo, ca aici te afla lumea!
Imi pare rau, insa nici azi nu am vrut sa-i dau 10 lei "o mica atenție"!

edit: era azi si un domn acolo care astepta deja de 3 ore sa ii intre masina la (ultima) revizie. mi-a marturisit ca se bucura ca e ultima si ca scapa de reviziile la reprezentanta, desi nu inteleg de ce nu a schimbat reprezentanta pana acum! :)
« Last Edit: August 12, 2013, 16:24:29 PM by Foreste »
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

Aldos

  • 276
Răspuns: Re: Service SMT
« Reply #88 on: August 22, 2013, 14:29:39 PM »
La cine te referi? Cel de la receptie service? Nu prea pare a rockstar de asta intreb...
Si daca e el, mie mi s'a parut f amabil..

Tot respectul pentru dl. Simion de la receptie service !
Nu numai ca este amabil, dar stie si cum sa vorbeasca (aviz altor "amatori" de la SMT).

P.S. Si nu spun asta pentru ca stiu ca se uita pe forum :)
Pur si simplu asta este parerea mea despre el.

Clabuc

  • 114
Răspuns: Service SMT
« Reply #89 on: August 22, 2013, 16:47:00 PM »
+1

rzw75

  • *
  • 1674
  • ex
Răspuns: Service SMT
« Reply #90 on: August 23, 2013, 14:40:27 PM »
nu mai e Virgil la receptie service?
ex Impreza '05 Wagon 2,5 RS
ex Forester 2,5 XT
ex Outback 2,5
ex Impreza 2,5 WRX

:) Speed Triple 1050 R

Răspuns: Service SMT
« Reply #91 on: August 23, 2013, 14:46:53 PM »
Nu. Este Daniel.

Dsign

Răspuns: Service SMT
« Reply #92 on: November 25, 2013, 12:15:01 PM »
Multumesc mult pentru aprecieri.

Va stau la dispozitie, in limita timpului disponibil, cu orice info despre service SMT

Nu intra in atributiile mele de serviciu sa raspund pe forum, insa o voi face, repet, in limita timpului. In rest, aveti pe site-ul SMT numerele de contact, adrese de e-mail, etc.

Cu prietenie
Dani S.

KET

  • 3921
Răspuns: Service SMT
« Reply #93 on: November 25, 2013, 12:16:39 PM »
Salut,
Ma intereseaza daca puteti aduce, in cat timp si la ce preturi:
- Set piulite pentru jante OEM STi 2009 (de preferat de culoare rosie/visinie sau negru mat)
- Plasa exact ca cea de pe grila OEM STi 2009
- Capac bara spate carlig remorcare STi 2009 (pozitia 14 in diagrama din acest link http://subaruparts.com/parts/2009/SUBARU/Impreza/WRX%20STI/?siteid=218240&vehicleid=208291&section=BODY%20HARDWARE&group=REAR%20BUMPER&subgroup=BUMPER%20%26%20COMPONENTS&component=Tow%20eye%20cap)
Multumesc.

moguai

  • 2814
Răspuns: Service SMT
« Reply #94 on: November 25, 2013, 14:36:50 PM »
si o alta intrebare:  ce se va intampla cu SMT de la 1 ianuarie 2014?
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Răspuns: Re: Service SMT
« Reply #95 on: November 25, 2013, 14:45:32 PM »
La cine te referi? Cel de la receptie service? Nu prea pare a rockstar de asta intreb...
Si daca e el, mie mi s'a parut f amabil..

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

:D....si in sfarsit incep intrebarile interesante...
Likes: Once Subaru, always Subaru.

What I am doing?
I am looking to stuff through a scope.

celalalt

Răspuns: Service SMT
« Reply #96 on: November 25, 2013, 17:35:25 PM »
Cativa prieteni care lucreaza in domeniu,spuneau ca deja e licens less....Unu dintre ei fiind destul de informat,el lucrand la citroen,pana cand s a decedat si importatorul asta.

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Service SMT
« Reply #97 on: November 26, 2013, 11:52:36 AM »
Citroen Romania s-a inchis, iar importurile si sercice-ul sunt asigurate de importatorul Peugeot ( Eurial )
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Re: Service SMT
« Reply #98 on: November 26, 2013, 12:20:07 PM »
La cine te referi? Cel de la receptie service? Nu prea pare a rockstar de asta intreb...
Si daca e el, mie mi s'a parut f amabil..

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

:D....si in sfarsit incep intrebarile interesante...

La unele intrebari, nici un angajat cu carte de munca la SMT nu-ti va putea raspunde. Stiau de asta vara ce/cum va fi insa nu au cum sa spuna din casa.

Legat de Dani, ii urez bun venit pe Forum si sper sa implice in unele dezbateri. E un tip ok, eu unul il recomand.
« Last Edit: November 26, 2013, 12:24:27 PM by Foreste »
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

Răspuns: Re: Service SMT
« Reply #99 on: November 26, 2013, 12:44:23 PM »
La cine te referi? Cel de la receptie service? Nu prea pare a rockstar de asta intreb...
Si daca e el, mie mi s'a parut f amabil..

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

:D....si in sfarsit incep intrebarile interesante...

La unele intrebari, nici un angajat cu carte de munca la SMT nu-ti va putea raspunde. Stiau de asta vara ce/cum va fi insa nu au cum sa spuna din casa.

Legat de Dani, ii urez bun venit pe Forum si sper sa implice in unele dezbateri. E un tip ok, eu unul il recomand.

Personal nu ma intereseaza decat sa spuna oficial, aceasta locatie nu mai este acreditata Subaru. Singurul loc este X sau Y si ma voi duce acolo cand imi va trebuii stampila pe carte.

SAU ma voi duce in continuare daca toti de la Subaru Bucuresti vor dansa asa:

[ Invalid YouTube link ]
« Last Edit: November 26, 2013, 12:47:32 PM by amidamaru »
Likes: Once Subaru, always Subaru.

What I am doing?
I am looking to stuff through a scope.