Trepidatii masina
Subaru club Romania

Trepidatii masina

Trepidatii masina
« on: January 13, 2015, 23:00:58 PM »
Am si eu o problema legata de Subarul meu Impreza GD/GG din 2001, 2l 125cp,uneori cand plec de pe loc i-mi trepideaza/vibreaza toata masina de parca se rupe in doua,trebuie sa calc neaparat ambreiajul ca sa se opreasca din scuturat ,mentionez ca face doar la plecatul de pe loc,am fost la vreo 3 mecanici din zona sa aflu parerea lor ce ar putea fi dar se pare ca am primit 3 raspusnuri diferite cum ca ar fi  volanta,discul ambreiaj sau senzorul de bataie/detonatie .Dupa ce am puso pe tester mi-a dat senzorul de bataie ca este cu problema,l-am inlocuit totul bine si frumos timp de 3 sapt apoi astazi iar a inceput  sa trepideze....V-ati confruntat cu asa cv ? sincer nu stiu ce mecanic sa mai cred sa nu dau cu banii aiurea...multumesc



Răspuns: Trepidatii masina
« Reply #3 on: January 19, 2015, 23:51:06 PM »
Sal,

Nu e la fel,adica mie imi face doar in viteza 1 la plecarea de pe loc si se scutura toata masina de zici ca se rupe ,acum am obs ca  merge intrerupt  de 2 zile si m-am decis  sa schimb  sapt asta bujiile...de cand o am mai exact 6 luni nu am schimbat decat un senzor de bataie...Poate  am noroc si sunt  bujiile de vina  :)

Răspuns: Trepidatii masina
« Reply #4 on: January 20, 2015, 01:02:05 AM »
Schimba'le, nu strica, dar nici nu o sa ajute!