Alte service-uri
Subaru club Romania

Alte service-uri

moguai

  • 2814
Răspuns: Alte service-uri
« Reply #40 on: March 24, 2017, 07:44:44 AM »
Daca nu vrei si nu vrei SMT sau sa faci un drum la Brasov la Autokino, poti incerca Exelixis, Neortic sau Coasta de Est...daca e o urgenta, astea mai sunt testate de noi.
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Răspuns: Alte service-uri
« Reply #41 on: March 26, 2017, 13:20:34 PM »
Buna ziua,
Ce parere aveti despre serice-ul Subaru Motors Trading  din Bucuresti B.dul Pallady, clitate servicii, preturi?


Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Alte service-uri
« Reply #42 on: March 26, 2017, 17:28:45 PM »
Buna ziua,
Ce parere aveti despre serice-ul Subaru Motors Trading  din Bucuresti B.dul Pallady, clitate servicii, preturi?

http://www.subarufanclub.ro/forum/index.php?topic=231.0
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

Răspuns: Alte service-uri
« Reply #43 on: March 27, 2017, 23:13:58 PM »
Daca nu vrei si nu vrei SMT sau sa faci un drum la Brasov la Autokino, poti incerca Exelixis, Neortic sau Coasta de Est...daca e o urgenta, astea mai sunt testate de noi.

 Salut, nu stiu daca mie mi te adresai, dar eu vreau la SMT. Se pare ca Domnii de acolo nu vor cu mine. Exclus Brasov, nu am timp nici sa merg la SMT, dar pana acolo.
 Iti multumesc pentru sfaturi, oricum. Am sa incerc chiar maine la Colina Motors, recomanda cineva pe aici pe undeva, stau chiar in Popesti, apoi, Costa de Este, daca nu gasesc intelegere....

Răspuns: Alte service-uri
« Reply #44 on: March 30, 2017, 19:08:27 PM »
Dupa indelungi cautari (aproape toate service-urile din Tg-Jiu) am gasit unul care are softuri de diagnoza si nu numai pentru Subaru - service Honda - azi mi-au facut regenerarea la filtrul de particule, resetarea dilutiei la ulei si o testare completa a sistemelor - cost 84 RON cu factura.
Am discutat cu ei si accepta ca la revizii sa aduc materialele folosite (ulei, filtre), platind doar manopera.
Foarte multumit de serviciile lor.

Răspuns: Alte service-uri
« Reply #45 on: March 30, 2017, 20:10:32 PM »
Ce'i aia resetare dilutie ulei? E prima oara cand aud termenul asta ...  ???

andea79

  • *
  • 4007
Răspuns: Alte service-uri
« Reply #46 on: March 30, 2017, 21:10:24 PM »
Ce'i aia resetare dilutie ulei? E prima oara cand aud termenul asta ...  ???
n-ai diesel, nu-i pentru tine :)

Răspuns: Alte service-uri
« Reply #47 on: March 30, 2017, 21:21:02 PM »
Am si'un diesel in ograda, da tot n'auzisem de oil dilution reset asta.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13893
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Alte service-uri
« Reply #48 on: March 31, 2017, 09:53:28 AM »
Faceti topic separat. S-a mai vorbit pe aici de resetarea asta care se face doar la reprezentanta cu uneltele speciale.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13893
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Alte service-uri
« Reply #49 on: June 13, 2017, 20:46:02 PM »
Recomandari pentru un service specializat pe evacuari?

La fostii top gear se asteapta 2 saptamani pentru constatare si apoi programare peste minim o luna pentru eventuala reparatie.
La CSL e elevatorul ocupat de o saptamana si ma tot amana de pe o zi pe alta tot asa doar pentru constatare.

Ultima speranta o am la voi inainte de a lua la rand coloratii de pe soseaua Colentina.

BOXER

  • *
  • 2352
  • +
Re: Alte service-uri
« Reply #50 on: June 13, 2017, 23:20:26 PM »
Pentru reparatii rapide am eu niste orientali descurcareti. Toti care i-au vizitat au plecat multumiti.
Nu stiu cat rezista lucrarile dar pana acum nu s-a plans nici un cunoscut.
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

Radu123

Re: Alte service-uri
« Reply #51 on: June 14, 2017, 09:33:17 AM »

MihaiFlorescu

  • *
  • 13893
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Alte service-uri
« Reply #52 on: June 14, 2017, 09:40:22 AM »
Multumesc! Am primit si in privat recomandari. Acum doar sa reusesc si eu sa ajung undeva. Normal ca atunci cand sunt liber nu e disponibil nimeni, si cand ma aglomerez si nu mai pot sa plec de la servici apar si ocaziile ...

Re: Alte service-uri
« Reply #53 on: August 02, 2017, 09:51:28 AM »
Salut, vreau sa fac o revizie generala a masinii. Cum sunt din Severin, cea mai apropiata reprezentanta e cea din Timisoara. Ma puteti ajuta cu pareri despre Auto Grand Timisoara?
Forester SG 2.0X 2008 MT

Aldos

  • 276
Re: Alte service-uri
« Reply #54 on: October 31, 2017, 10:22:31 AM »
Salut.
O recomandare pentru un schimb de discuri de frana pe spate?
Inclusiv reglajul franei de mana.
Multumesc

moguai

  • 2814
Re: Alte service-uri
« Reply #55 on: October 31, 2017, 15:39:57 PM »
Dani de la SMT mi a zis de AutoHut, eu n am mai fost la ei, poate altii. Personal am mai incercat Coasta de Est de mai multe ori pt maruntisuri de genul discuri, placute, bucsi etc.
« Last Edit: October 31, 2017, 15:40:34 PM by moguai »
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Aldos

  • 276
Re: Alte service-uri
« Reply #56 on: November 01, 2017, 22:53:30 PM »
Multumesc.
Am fost la Coasta de est.
Mi s-au parut foarte ok.

Dsign

Re: Alte service-uri
« Reply #57 on: November 07, 2017, 08:50:11 AM »
Te astept la deblocat/curatat/gresat/reglat. :D N-ai fi primul

Theophilus+Julsey

  • 838
  • 2004 Forester 2.0XT / 2009 Justy IV
Re: Alte service-uri
« Reply #58 on: May 17, 2018, 16:26:18 PM »
Salut, vreau sa fac o revizie generala a masinii. Cum sunt din Severin, cea mai apropiata reprezentanta e cea din Timisoara. Ma puteti ajuta cu pareri despre Auto Grand Timisoara?
Și eu sunt curios/interesat de pareri despre Auto Grand timisoara, de exemplu cât ar costa o verificare generală adică sa văd dacă are ceva de care nu stiu, pentru astfel de verificare primesc prețuri și din alte părți, ca info, dacă nu știe nimeni din timisoara. Multumesc! :)

Re: Alte service-uri
« Reply #59 on: August 21, 2020, 09:28:30 AM »
Am avut ieri placerea sa il intalnesc pe Dan, (WIM pe forum). Contextul intalnirii nu a fost unul cel mai fericit eu avand o lucrare de facut pe care toti posesorii de subaru cred ca o urasc si anume schimbarea rulmentilor din fuzetele spate.
Lucrarea a fost una de mare anvergura fiind nevoie si de inlocuirea unor bucsi, a suruburilor acelea lungi de la fuzeta si a altor maruntisuri care nu l-au lasat pe Dan sa se plictiseasca. Cireasa de pe tort a fost ca am facut si upgrade la sistemul de franare trecand de la franele stoc de subaru Forester 2.5Xt single pot la cele de 2 pot de WRX.
Sa fie povestea completa l-am anuntat pe Dan ca as avea nevoie ca masina sa fie gata rapid, astazi avand in plan sa ies cu ea din oras. A stat peste program in asa fel incat sa fie totul gata la finalul zilei, a lucrat cu grija si la niste costuri mai mult decat civilizate. Ii multumesc mult si lui si colegului lui cu aceasta ocazie si il recomand oricand cu incredere.
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D