Autokino Brasov
Subaru club Romania

Autokino Brasov

MihaiFlorescu

  • *
  • 13890
  • Life is too short to drive a boring car!
Autokino Brasov
« on: June 29, 2010, 14:19:03 PM »
Discutii despre Autokino
« Last Edit: February 04, 2020, 14:54:47 PM by MihaiFlorescu »

scuby

  • 47
  • SUBARU LEGACY 2.0 D MODEL 2008-2009
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #1 on: July 14, 2010, 12:33:25 PM »
e super ok la Brasov . Sunt baieti de treaba, am bagat masina marti si am luato sambata pt. bari fata spate de schimbat si de vopsit 3 usi din 4 .
« Last Edit: November 20, 2010, 13:22:29 PM by MihaiFlorescu »

Răspuns: SMT Brasov
« Reply #2 on: August 25, 2010, 17:36:41 PM »
Experienta mea:

Masina in discutie: IMPREZA 2.0d

1. Cerut oferte de la toti dealerii Subaru din tara.

2. Discutat la SMT Bucuresti si pe cale oficiala si recomandat de un "prieten"...fara rezultate pozitive.

3. Discutat la BRASOV obinut discount 1800 EUR din prima

4. Batut palma pe vechea culoare ROSIE. Dupa 2 luni culoarea nu se mai face, dealerul imi spune si mi-o schimba cu Camelia RED metalizata -> alti 500 EUR pe care el i-a platit.

4.1 Dealrul m-a tinut la curent cu fiecare miscare in privinta acestei masini.

5. Trece timpul de livrare, masina nu vine, dealerul imi ofera masina din parcul propriu sa pot sa plec in concediu, Impreza 2.0 BENZINA Sport + 4 revizii gratuite cat timp Bucurestiul, SMT, a refuzat sa puna masina la dispozitie.

6. Vine masina cu alt pachet de dotari - dealer Brasov suna la Bucuresti si ma sustine in nemultumirea pe care o am. Setul de optiuni este inferior celui comandat initial. SMT da din umeri initial.

7. Purtate discutii la SMT Bucuresti, presiuni exercitate,obtinut linie de credit pt piese in valoare de ~ 1500 EUR.

Asadar, pot fi nemultumit de acest dealer?

Eu, personal, spun ca NU.




Likes: Once Subaru, always Subaru.

What I am doing?
I am looking to stuff through a scope.

Stefan

  • 620
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #3 on: November 20, 2010, 11:42:07 AM »
Sal. Despre cei de la AutoKino Brasov va pot spune si eu ca sunt OK. Inca nu am avut nevoie de service, am fost pe acolo pt revizie si freon. Se comporta destul de bine.

tar0M

  • 934
  • Impreza WRX 2008
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #4 on: February 07, 2011, 23:15:31 PM »
Autokino pentru mine reprezinta perfectiunea in materie de service si prin asta am spus totul.

celalalt

Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #5 on: February 08, 2011, 14:15:45 PM »
Daca nu au si animatoare degeaba...Uite o idee ;)

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #6 on: February 09, 2011, 13:50:55 PM »
Vise taica... Ce animatoare pe prafu' asta? Alea consuma mai mult ca WRX STI.... :D
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #7 on: February 24, 2011, 08:43:24 AM »
autokino nu sunt chiar asa tari am fost cu cineva de curand acolo care are un forester diesel si oamenii au sunat la buc(smt) sa intrebe ce si cum iar seful de atelier parca dani ii zice e paralel rau.
pe langa asta mi sa parut o idiotenie sa bati atata drum numai ca zice unu si altul cum ca autokino rulz....
eu zic ca si in buc la smt sau oriunde ai garantie se face trb buna
cel mai mare minus a lui smt sunt PRETURILE hotii

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: SMT Brasov
« Reply #8 on: May 17, 2011, 13:05:33 PM »
Vanzari:
Sunt absolut OK! E un baiat acolo care chiar stie sa se poarte cu clientul. Si zic asta eu unul fiind "client problema" - type!

Service:
Am o singura patanie cu ei.
Am revenit la service in primii km. pentru o verificare, moment in care se instalau frane Brembo unui Impreza. Cand a dat sa iasa omul din service, se auzea un troncanit pe care un amic care era cu mine l-a sesizat si l-a semnalat mecanicului. Omul in schimb l-a repezit: "Dumneata nu ai alta treaba de facut?" si a facut in continuare semne soferului care datea cu spatele, sa iasa. Afara, ce sa vezi... prezoanele NU erau stranse bine si de aia troncanea. S-a dus mecanicul repede si a luat coarba, le-a strans, dupa care, probabil rusinat, a simtit nevoia sa dea explicatii: "Nu s-au strans bine din prima".   :o
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

celalalt

Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #9 on: May 19, 2011, 15:42:31 PM »
Cine zicea ca sunt astia foarte promti?E a doua oara cand vreau sa fac masina la ei si mi se spune ca voi fi sunat si stau stau si stau.....O vopsire completa a masinii,tot ce e plastic pe sub masina,parbriz o fi putin?  ???
Nu e criza de bani parerea mea..............Cred ca o sa o fac la sc garaju pana la urma......

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #10 on: May 19, 2011, 18:45:13 PM »
Daca vrei iti dau un service foarte bun pe vopsitorie. Face decontarile direct cu asiguratorii.
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

celalalt

Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #11 on: May 19, 2011, 19:29:59 PM »
S-a rezolvat cred.Astept sa stabilim o zi in care sa ma duc acolo.

tar0M

  • 934
  • Impreza WRX 2008
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #12 on: May 19, 2011, 20:02:00 PM »
Celalalt daca vrei te pot ajuta sa rezolvi foarte repede cu Autokino iti dau o persoana de contact.

alias

  • 152
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #13 on: May 23, 2011, 16:02:41 PM »
Baietii astia de la Autokino au doua Foresteruri second de vanzare. Cum ca ar fi masinile clientilor lor. Sunt de incredere? Merita batut drumul pana la Brasov???
Subaru Forester 2.0 MY-->08
ex Subaru Impreza 1.5 MY 08-->
ex Subaru Outback 2.5 2005

MihaiFlorescu

  • *
  • 13890
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Autokino Brasov
« Reply #14 on: May 23, 2011, 16:23:55 PM »
Eu am luat una de la ei cu asa zisa garantie si am bagat in ea mai mult decat pretul de achizitie, aici incluzand reduceri si cadouri de pe la prieteni.
In cazul acela mi s-a prezentat ca fiind o masina buna care are nevoie de cosmetizare si in final am refacut motorul, schimbata toata suspensia si reconditionat franele, radiator, ambreiaj si multe altele.
« Last Edit: February 04, 2020, 14:57:39 PM by MihaiFlorescu »

rzw75

  • *
  • 1674
  • ex
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #15 on: May 23, 2011, 16:58:08 PM »
in weekend am fost eu a Bv cu niste treaba si am vazut si eu Forester-urile 2,5xt
- unul e negru cu piele crem, cutie manuala
- unul e argintiu (fara piele), cutie automata
arata bine dar nu dai pe spate... si ambele au peste 100.000 km... si sunt in jur de 13.000 euro

ala gri e mai ok, dar nu stiu cum de comporta motorul ala de 2,5 turbo cu o cutie automata... parca mi-ar placea sa fie manuala... la asa motor :)

si pe mine ma cam bate gandul la un 2,5 xt ...
ex Impreza '05 Wagon 2,5 RS
ex Forester 2,5 XT
ex Outback 2,5
ex Impreza 2,5 WRX

:) Speed Triple 1050 R

Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #16 on: November 30, 2011, 20:29:55 PM »
Am auzit de cel din Brasov ca e bun si ca multi se duc la el (din cei care au garantie si nu vor sa o piarda).

Nu stiu cat de buni sau nu sunt dar clar preturile sunt (MULT)! sub smt. prefer sa dau 100 RON pe BUC-BV fuel decat sa ma sparg in figuri de Bamboo la smt.

Am si argumente concrete ca si exemple dar nu detaliez acum.

Voi avea revizia de 30000 km unde lucrurile incep sa prinda culoare pentru ca am niste aspecte de raportat in totala neregula la o masina de 27k EUR.

1. imi scartaie dubios de tare bordul de plastic in conditiile in care eu nu fac off-road cu masina :-P - sunt convins ca nu va avea rezolvare asadar mi-am si comandat ca solutie de backup Dynamat Extreme pt usile din fata.

2. Traseul stergatoarelor ma distreaza....se pare ca din cand in cand fac un chef si cel din partea dreapta o mai ia pe ulei si rateaza pozitia corecta de stop.

3. si altele de care nu-mi aduc aminte acum....




Likes: Once Subaru, always Subaru.

What I am doing?
I am looking to stuff through a scope.

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #17 on: November 30, 2011, 22:05:04 PM »
si eu gandeam la fel.
o simpla discutie cu SplinerSTI m-a determinat sa raman la SMT, cel putin pentru revizia de 15 k, programata de altfel pentru luni, 5 dec.!

consider ca ar fi util pentru fiecare sa aflam detalii legate de doua mari aspecte: 1. Pret; 2. Calitate servicii.
asa ca ne-ai face un bine daca ai detalia aspectele pe care le subliniai.

in ceea ce priveste pretul, materialele sunt aceleasi, cu exceptia uleiului care la BV este Motul de 80 ron / l (au si OE Subaru, insa Motul propun ei) si a filtrului de habitaclu pe care in ruptul capului nu dau 320 ron.
diferenta de manopera se acopera din costurile drumului, care NU sunt doar cele cu carburantul (120 ron), impreuna cu timpul pierdut care la mine este o problema.
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #18 on: December 25, 2011, 17:22:27 PM »
Le vom vorbii in particular atunci cand ne intalnim ;)

si eu gandeam la fel.
o simpla discutie cu SplinerSTI m-a determinat sa raman la SMT, cel putin pentru revizia de 15 k, programata de altfel pentru luni, 5 dec.!

consider ca ar fi util pentru fiecare sa aflam detalii legate de doua mari aspecte: 1. Pret; 2. Calitate servicii.
asa ca ne-ai face un bine daca ai detalia aspectele pe care le subliniai.

in ceea ce priveste pretul, materialele sunt aceleasi, cu exceptia uleiului care la BV este Motul de 80 ron / l (au si OE Subaru, insa Motul propun ei) si a filtrului de habitaclu pe care in ruptul capului nu dau 320 ron.
diferenta de manopera se acopera din costurile drumului, care NU sunt doar cele cu carburantul (120 ron), impreuna cu timpul pierdut care la mine este o problema.
Likes: Once Subaru, always Subaru.

What I am doing?
I am looking to stuff through a scope.

celalalt

Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #19 on: December 25, 2011, 17:44:57 PM »
Eu am facut revizia de 60k la brasov si in loc 3000 la bucale m-a dus 1700 cu tot cu bucsile bare stabilizatoare.Drumul a fost facut in timpul saptamanii si nu mi s-a parut o pierdere de timp.Se poate spune ca mi-am luat o zi de vacanta.O viata avem...