Autokino Brasov
Subaru club Romania

Autokino Brasov

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #20 on: December 26, 2011, 01:04:05 AM »
ok, sunt fan Brasov, si nu ma refer aici la StefanBV :P, insa ca procedura fac asa: intreb cat e colo si cat e dincolo si evident ca la diferente din astea de jdemii, ma duc unde e mai ieftin.

Exista o conditie though: se cunoaste din diverse surse ca aia de la BV mai dau unele gherle, chiar io am scris de treaba aia cu prezoanele la care am fost martor ocular.
Pentru chestiuni simple, merge BV din considerente de pret. Pentru probleme mai complicate, il intrebam frumos pe SplinerSTI si ... mai vedem.
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

tar0M

  • 934
  • Impreza WRX 2008
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #21 on: December 26, 2011, 23:20:46 PM »
Diferenta intre SMT si Brasov nu este una de 100 ron sau 200 este una mai mare si merita din plin efortul daca se poate spune asa ca pana la urma este o placere sa te plimbi pe serpentine.
In alta ordine de idei cei de la Brasov nu comenteaza daca vrei sa stai langa masina 1 ora 2 5  cat dureaza revizia.
La SMT nu poti sta langa masina sa vezi daca tutul se face asa cum trebuie.

kaiten

  • 34
  • Impreza 2.0 T-D Sport
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #22 on: February 22, 2012, 23:00:11 PM »
Tocmai am cumparat maisna si am fost la Auto Kino pentru revizie. Cel mai mult mi-a placut atitudinea si faptul ca am stat prin service pe langa maisna in timp ce se lucra la ea.

rzw75

  • *
  • 1674
  • ex
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #23 on: February 23, 2012, 09:33:52 AM »
si eu am fost si sunt multumit de serviciile celor de la Autokino Bv, am fost acolo la revizii si mici reparatii cu Outback-ul si acum cu Forestrul.

oamenii sunt foarte ok si preturile per total sunt sub cei de la bucuresti... si vorba lui Serban... mai bagam si o tura pe serpentine... like a day off  ;D
ex Impreza '05 Wagon 2,5 RS
ex Forester 2,5 XT
ex Outback 2,5
ex Impreza 2,5 WRX

:) Speed Triple 1050 R

Răspuns: SMT Brasov
« Reply #24 on: April 28, 2012, 10:05:33 AM »
Vanzari:
Sunt absolut OK! E un baiat acolo care chiar stie sa se poarte cu clientul. Si zic asta eu unul fiind "client problema" - type!

Service:
Am o singura patanie cu ei.
Am revenit la service in primii km. pentru o verificare, moment in care se instalau frane Brembo unui Impreza. Cand a dat sa iasa omul din service, se auzea un troncanit pe care un amic care era cu mine l-a sesizat si l-a semnalat mecanicului. Omul in schimb l-a repezit: "Dumneata nu ai alta treaba de facut?" si a facut in continuare semne soferului care datea cu spatele, sa iasa. Afara, ce sa vezi... prezoanele NU erau stranse bine si de aia troncanea. S-a dus mecanicul repede si a luat coarba, le-a strans, dupa care, probabil rusinat, a simtit nevoia sa dea explicatii: "Nu s-au strans bine din prima".   :o

 :D :D :D
Orice piese SH impreza wrx-STi + Forester
Contact dan23turcu@yahoo.co.uk

Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #25 on: May 09, 2012, 22:02:09 PM »
eu nu ii inteleg pe retarzii care se duc la reprezentanta atat timp cat masina nu mai este in GARANTIE !!!!
conteza chiar asa mult o stampila pe cartea service,care se poate falsifica pt o suma modica.....

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #26 on: May 10, 2012, 11:29:17 AM »
Sigur ca Dragos a vrut sa zica "inteligenti", "corecti", "calculati". :)
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #27 on: July 19, 2012, 18:25:33 PM »
Mi-am luat masina de la AutoKino si desi sunt din Buc imi fac tot ce tine de masina numai la ei. Sunt super ok baietii din punctul meu de vedere sunt peste SMT (atat profesional iar la preturi nu mai vorbim).

Nu as spune nimic de SMT daca nu ajungeam si la ei, insa am avut recent o prb la masina care nu mi-a permis deplasarea la BV. Cei de la SMT sunt din punctul meu de vedere niste hoti, preturile sunt umflate (din ce am calculat eu adaos-ul lor e cam 120% la piese), manopera e scumpa rau si te incarca la ore. In plus daca ai masina in garantie (un prieten) te trateaza diferit decat pe cei de la care iau bani, adica astepti o groaza pana la programare chiar daca tu nu mai poti sa circuli cu ea.
Am auzit si multe alte lucruri de rau, cu piese busite dupa ce iesi din service, prezoane care iti dispar misterios, etc..

Concluzia mea este: SMT NU, niciodata (tractarea te costa mai ieftin)
Auto-Kino DA.

BOXER

  • *
  • 2349
  • +
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #28 on: August 02, 2012, 18:15:58 PM »
Ce stiti despre vopsitoria lor ? A apelat vreun forumist la ei ?

ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

celalalt

Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #29 on: August 02, 2012, 23:00:32 PM »
Eu.Sunt ok.Fata de SMT care mi-a vopsit bandourile de 3 ori,aici au reusit din prima.Si toata masina.

nimeni

  • 116
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #30 on: August 02, 2012, 23:15:14 PM »
se pricep foarte bine, pe langa masina mea mai stiu si alte persoane care au vopsit la ei si toti au fost foarte multumiti

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #31 on: August 06, 2012, 16:06:58 PM »
Revizie 18 luni sau +10k km. (23.4k) la Auto Kino - Brasov

Service Auto Kino calitate exceptionala si pe gustul meu.
Octavian m-a programat "din scurt" si nu s-a suparat nimeni de acolo, din contra, au foat foarte amabili.
Dany este un tip extraordinar, a facut un gest deosebit cand am marait in legatura cu pretul uleiului Motul, ca atare m-a scutit cateva zile si un drum. Ii multumesc si pe aceasta cale.
Bamse e OK, a lucrat repede si corect.

Confirm satisfactie maxima ... momentan! Stau cu oqiu pe ei sa nu li se urce la cap. :)
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #32 on: August 24, 2012, 12:50:07 PM »
Revizie de 45000 km. Ceva schimbari pe la ea la cererea mea. S-a lucrat per total ok insa mecanicii mi se pa run pic prea grabiti sa te expedieze si nici nu prea vorbesc cu tine. Pentru mine masina este unul dintre "prietenii" mei cei mai apropiati si-mi place sa stiu ce si cum sau evenatuale sfaturi.

Dani este super OK. Octavian in aceiasi nota, A+++.

Bamse si-a uitat o surubelnita la mine in motor care mi-a iesit zilele astea prin partea de plastic de sub masina a  spoiler-ului fata. Ii multumesc pentru surubelnita de calitate superioara Stanley.

In rest mai vedem.  
Likes: Once Subaru, always Subaru.

What I am doing?
I am looking to stuff through a scope.

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #33 on: August 24, 2012, 14:38:19 PM »
[...] Bamse si-a uitat o surubelnita la mine in motor care mi-a iesit zilele astea prin partea de plastic de sub masina a  spoiler-ului fata. Ii multumesc pentru surubelnita de calitate superioara Stanley.

In rest mai vedem.  

Misteaux!
Asta e din seria aia pe care am semnalat-o si eu acum ceva vreme: prezoane nestranse si o roata care troncanea!
Iti dai seama cam ce pateai daca intra surubelnita aia pe la vreo parte exterioara in miscare la motor!
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #34 on: August 24, 2012, 16:36:23 PM »
Misteaux!
Asta e din seria aia pe care am semnalat-o si eu acum ceva vreme: prezoane nestranse si o roata care troncanea!
Iti dai seama cam ce pateai daca intra surubelnita aia pe la vreo parte exterioara in miscare la motor!
[/quote]

De fapt incerc sa nu ma gandesc....ma duc sa vorbesc cu un sobor de preoti astazi, mai pe seara.
Likes: Once Subaru, always Subaru.

What I am doing?
I am looking to stuff through a scope.

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #35 on: October 15, 2012, 19:02:18 PM »
Intra in detalii te rog.
Ce te-a nemultumit?

MihaiFlorescu

  • *
  • 13890
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #36 on: October 29, 2012, 10:02:50 AM »
Eu i-am sunat acum 2 saptamani pentru niste accesorii. Au spus ca nu au nimic in stoc, dar se intereseaza de pret si durata pentru o comanda. Nici acum nu m-au sunat inapoi.

Aldos

  • 276
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #37 on: November 07, 2012, 09:59:16 AM »
Am facut revizia de 60k la ei.
A fost intr-adevar mai ieftin ca la SMT, dar au ceva probleme la relatia cu clientii: una am discutat la telefon si alta a fost realitatea la fata locului.
Mi-au spus un pret estimativ, si acolo au intors foaia cum ca ce mi-a spus el nu includea si filtrul de combustibil, dar pe de alta parte ei recomada schimbarea filtrului la interval de 30k. Cusut cu ata alba.
Am renuntat sa ma enervez si n-am mai insistat.

Baietii de la service sunt OK.
S-au miscat repede si au lucrat bine in general.

Concluzie:
daca iau in calcul costul motorinei, aglomeratia la intrarea in Buc la intoarcere si o zi pierduta, nu este un mare avantaj.
avand in vedere ca am legat deplasarea de rezolvarea altor probleme si placerea drumului, a fost o alegere buna.


BOXER

  • *
  • 2349
  • +
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #38 on: November 07, 2012, 13:32:08 PM »
Sa vezi cand iti maresc pretul discutat initial cu vreo 40%.
Romanii au o vorba despre pomul laudat si este bine sa tinem cont de ea.
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #39 on: November 07, 2012, 14:17:20 PM »
Wrangel, te-am intrebat ceva pe pagina anterioara.
Dupa zici ca iar ma iau de tine fara motiv