6 ani cu subarufanclub - Perla Paltinisului
Subaru club Romania

Poll

Alege locația

Perla Păltinișului
15 (88.2%)
Pănicel
2 (11.8%)

Total Members Voted: 17

Voting closed: November 20, 2015, 11:39:17 AM

6 ani cu subarufanclub - Perla Paltinisului

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
6 ani cu subarufanclub - Perla Paltinisului
« on: November 03, 2015, 09:46:56 AM »
Informațiile de actualitate vor fi mereu trecute și în acest prim post, pentru o mai bună informare. Așadar, conținutul se va modifica pe măsură ce avansăm cu organizarea. Vă rog să acordați atenție actualizărilor. La nevoie, datele de contact se regăsesc la sfârșitul acestui mesaj.


Subariști, iată că am ajuns în fericita poziție de a organiza o nouă întâlnire a membrilor Subarufanclub, întâlnirea de 6 ani.
Ca în fiecare an, vom face tot posibilul pentru a vă pune la dispoziție facilități care să vă satisfacă așteptările și în același timp vă vom ține ocupați cu activități interesante.
Evenimentul va avea loc în perioada 5-7 februarie 2016.


Vă reamintesc condițiile de participare: *** echiparea corespunzătoare a autovehiculelor pe timp de iarnă conform legislației în vigoare *** comportament rutier exemplar *** cheltuielile adiționale cu transportul/mese opționale/acces atracții turistice/activităti opționale vor fi suportate individual de fiecare participant din bugetul propriu *** respectarea ROI impus de centrul de cazare ***


Actualizare 12/11/2015

în urma voturilor exprimate, anul acesta vom sărbători la Păltiniș (propunerea 1 de mai jos).
Putem începe înscrierile oficiale urmând ca în termen de două săptamani de la înscriere, dar nu mai târziu de 7 decembrie să achitați și un avans.
Preț pachet 2 persoane: 790 lei TVA inclus
Preț pachet 1 persoana (camera single): 540 lei TVA inclus


Prețurile sunt valabile pentru un minim de 18 camere. În preț sunt incluse mesele menționate mai jos + apă.



Contact: Mihai Florescu - 0721.233.858



Program:

Vineri
10:00 Plecarea din București parcarea Decathlon Militari
15:00 Estimat că ajungem în Păltiniș - program de voie până seara
19:30 Cina - foc de tabără

Sâmbătă
07:30 - 10:00 Mic dejun
10:00 - 14:00 Program de voie - ski, vizită Sibiu, somn etc.
13:30 - 17:00 Prezentare și testare Subaru Forester cu  Autokino. Autocross pe zăpadă. Poze de grup. Locația aproape de cazare. Vom indica locația exactă.
19:30 - Cina
21:00 - Premiile Subarufanclub pe 2015 - surprize, tombolă, schimbări legate de fan club

Duminică:
07:30 - 10:00 Mic dejun
« Last Edit: January 23, 2019, 10:10:41 AM by MihaiFlorescu »

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: 6 ani cu subarufanclub - pagina oficiala
« Reply #1 on: November 03, 2015, 09:47:10 AM »

Actualizare 5/11/2015

Am dorit să ne încadrăm în bugetul de anul trecut (sub 800 lei pachetul de cameră dublă pentru două nopți cu 2*Mic Dejun si 2*Cină, în complex de 4 stele/margarete) și avem nevoie de voi pentru a alege între două locații potrivite nevoilor noastre. Prețul final va fi comunicat în scurt timp, în încercarea de a negocia un pachet cât mai avantajos.


Propunerea 1
Complex Turistic Perla Păltinișului - http://www.perla-paltinisului.ro/ro/photo.php
+ locația este frumoasă și aflată la o distanță rezonabilă față de marile orașe (în speranța că poate așa vor participa și colegii din Ardeal)
+ apropiere de Sibiu
+ posibilitatea practicării sporturilor de iarnă
+ drumul frumos, virajat, cu peisaje de revistă
+ posibilitatea organizării unor activități indoor si outdoor atât în Păltiniș, cât și în Sibiu

Propunerea 2
Pănicel - Râșnov - http://www.panicel.ro/galerie.html
+ ceva mai scurt drumul pentru cei care au participat în fiecare an la aceste întâlniri
+ loc de petrecut timpul seara perfect
+ probabilitaea de a fi singuri în complex foarte mare
+ parcarea mare si spațiu exterior ce oferă posibilitatea organizării unor activități în aer liber
+ apropiere față de Brașov, Predeal, Bran

« Last Edit: November 13, 2015, 09:08:30 AM by MihaiFlorescu »

KET

  • 3921
Răspuns: 6 ani cu subarufanclub - pagina oficiala
« Reply #2 on: November 03, 2015, 09:56:16 AM »
Eu merg si in Maramures. Dar nu cred ca ar trebui sa se supuna la vot, ca in urma cu doi ani, si sa ne duca pe unde vor cei care au votat dar nu au ajuns.   ;)

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: 6 ani cu subarufanclub - pagina oficiala
« Reply #3 on: November 03, 2015, 09:58:17 AM »
LOL! Chiar asta discutam și eu cu Tom zilele trecute. :D

UXE

  • 1731
Răspuns: 6 ani cu subarufanclub - pagina oficiala
« Reply #4 on: November 03, 2015, 11:39:10 AM »
E posibil sa fie zapada in februarie, maaaare  :-[

Stefan

  • 620
Răspuns: 6 ani cu subarufanclub - pagina oficiala
« Reply #5 on: November 03, 2015, 11:41:04 AM »
Maramures ar fi de vis, dar pentru cei cu copii mai mici drumul este destul de lung. Hunedoara mi se pare cam trist. Frumos este si Poiana Marului in Caransebes, dar din nou drumul este lung.
Daca se doreste ceva mai aproape propun Vila Arinul din Moeciu de Jos (http://www.turistinfo.ro/moeciu/cazare-moeciu/pensiunea_arinul-c18482.html) sau Pensiunea Georgiana din Rucar(http://www.turistinfo.ro/rucar/cazare-rucar/cabana_georgiana-c50103.html).

BOXER

  • *
  • 2352
  • +
Răspuns: 6 ani cu subarufanclub - pagina oficiala
« Reply #6 on: November 03, 2015, 11:54:42 AM »
Este corect ca la vot sa participe doar cei care au fost la intalnire in anii trecuti.
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

Răspuns: 6 ani cu subarufanclub - pagina oficiala
« Reply #7 on: November 03, 2015, 12:13:12 PM »
Daca facem in Maramures va pot ajuta cu logistica, trasee, activitati, eventual carburant bio.
Dar pe de alta parte mi-ar place sa vad si niste locuri unde nu am fost, asa ca vin cu placere unde hotaram.
Forester my09 4Q

STI

  • *
  • 2152
  • Uatzi
    • STIShop.ro
Răspuns: 6 ani cu subarufanclub - pagina oficiala
« Reply #8 on: November 03, 2015, 12:48:42 PM »
dupa cum ziceam si cand ne-am vazut ar intra un paltinis numai ca stim ca e ok cazarea si mancarea si avem si niste drumuri misto pe acolo
Most sports require only one ball, motorsport requires two...

"STIShop.ro"

Make the forum great again!

Răspuns: 6 ani cu subarufanclub - pagina oficiala
« Reply #9 on: November 03, 2015, 13:42:38 PM »
La paltinis am fost de cateva ori pana la relee. e un  drum foarte fain, dar am stat si mancat in Sibiu
Forester my09 4Q

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Răspuns: 6 ani cu subarufanclub - pagina oficiala
« Reply #10 on: November 04, 2015, 09:04:19 AM »
Consider ca orice loc este potrivit pentru o intalnire care are ca scop primordial socializarea.
Intalnirea unor oameni pe care ii leaga pasiunea de automobilism in general si de brand in mod special nu poate decat sa genereze bunadispozitie in randul celor care schimba impresii tehnice si totodata pentru cei care sunt dornici de cunoastere (eu numarandu-ma printre novicii tehnici).
Imi exprim de pe acum adeziunea la decizia organizatorilor si va informez ca pentru mine nu conteaza distanta ci doar continutul evenimentului.
Multumesc si succes in organizare!
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: 6 ani cu subarufanclub - pagina oficiala
« Reply #11 on: November 04, 2015, 11:21:30 AM »
si eu propun sa avem mai mult subaru decat mici si bere :D  in tema pt 6 ani :D
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: 6 ani cu subarufanclub - pagina oficiala
« Reply #12 on: November 04, 2015, 11:31:22 AM »
Văd ca vă place Păltiniș până la urmă așa că nu mai stăm să căutăm MM sau HD. Poate pentru o întâlnire de vară.

Victor, nu înteleg... ???

KET

  • 3921
Răspuns: 6 ani cu subarufanclub - pagina oficiala
« Reply #13 on: November 04, 2015, 13:18:57 PM »
Adica vrea chestii de facut cu masinile, gen intrare pe circuit, facut trasee, etc.

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: 6 ani cu subarufanclub - pagina oficiala
« Reply #14 on: November 04, 2015, 13:19:47 PM »
sa avem activitati / mini concurs ceva legat de subaru .... masinile noastre... sa mergem sa inchiriem niste masini ... sa facem un track ... ceva... nu doar sa ne vedem sa ne imbatam si atat ... ca putem sa ne imbatam si in bucuresti ....
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: 6 ani cu subarufanclub - pagina oficiala
« Reply #15 on: November 04, 2015, 13:20:23 PM »
ket a inteles ... :D
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: 6 ani cu subarufanclub - pagina oficiala
« Reply #16 on: November 04, 2015, 13:39:24 PM »
Check! Știi că am încercat anul trecut cu Prejmer, dar când a fost vorba de plătit 3.000 lei pentru 2 ore cu 0 facilități, nu s-au mai arătat prea mulți interesați.

Hai că o să îmi stoc creierii pentru idei de activități fără cost. Vă aștept și pe voi cu propuneri.

STI

  • *
  • 2152
  • Uatzi
    • STIShop.ro
Răspuns: 6 ani cu subarufanclub - pagina oficiala
« Reply #17 on: November 04, 2015, 14:44:15 PM »
fara cost nu exista man, trebuie alta abordare :) daca mergem in tara nu prea se pune pb de intrat pe circuit sau inchiriat ceva, singura optiune care o avem in zona sibiu, cum am facut anul trecut la bv daca mai vreti sa va duc pe drumurile de raliu de asfalt din zona, asta asa ca prima abordare si in rest ce sa zic mihaitza pune mintea la contributie poate vine vreo idee salvatoare :) , mai exista la sibiu o groapa de macadam unde se tinea super speciala de final de an inainte dar nu stiu daca se poate intra cu imprezele acolo
Most sports require only one ball, motorsport requires two...

"STIShop.ro"

Make the forum great again!

Răspuns: 6 ani cu subarufanclub - pagina oficiala
« Reply #18 on: November 04, 2015, 20:41:52 PM »
Din Sibiu putem merge la Medias - frumos si virajat ;) drum, iar Mediasul e foarte frumos. De mici ma lipsesc si eu :), dar de bere si motorina ba :)). Altfel si la Maramures ma bag. Poate si Ranca??

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: 6 ani cu subarufanclub - pagina oficiala
« Reply #19 on: November 05, 2015, 11:44:40 AM »
Primul post a fost actualizat. Votarea se va încheia în maxim două săptămâni. Îi rog să voteze doar pe cei care știu ca merg.