Subaru Impreza Wrx Sti 2015 in Cluj-Napoca
Subaru club Romania

Subaru Impreza Wrx Sti 2015 in Cluj-Napoca

Husky

  • 26
  • Pentru grup Subaru Cluj 0720871277
    • https://tokensale.welthee.com/referralcode/LucaciCristianWdM0YG
Subaru Impreza Wrx Sti 2015 in Cluj-Napoca
« on: February 11, 2016, 00:55:12 AM »
Salut baieti, acuma am venit de la o plimbare cu masina prin centrul Clujului si m-am intalnit cu proaspatul proprietar al unui Subaru Impreza WRX Sti 2015, e alb modelul are putin peste 2000 km si arata superb. Il las pe noul proprietar sa vina cu detalii, i-am spus sa-si faca cont aici...

KET

  • 3921
Răspuns: Subaru Impreza Wrx Sti 2015 in Cluj-Napoca
« Reply #1 on: February 18, 2016, 13:01:00 PM »
S-a razgandit noul proprietar? Nu vrea sa ni-l arate?...

Răspuns: Subaru Impreza Wrx Sti 2015 in Cluj-Napoca
« Reply #2 on: March 04, 2016, 17:42:55 PM »
Salutare baieti,

Imi cer scuze ca a durat atat, si da, incepand cu data de 8 februarie sunt fericitul posesor al unui Subaru WRX STI 2015. Este primul meu Subaru, desi pasiunea pentru STI e veche de vreo 10 ani... deci, in sfarsit. O sa revin si cu niste poze in zilele urmatoarea, masina fiind in RAR, intr-un "process" de inmatriculare ceva mai complicat, datorita RAR-ului desigur, care insista ca modelul nu se incadreaza la EURO 6  ;D.

Husky! Mersi mult de ajutor si info! Apreciez abordarea unui fan adevarat!

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Răspuns: Subaru Impreza Wrx Sti 2015 in Cluj-Napoca
« Reply #3 on: March 04, 2016, 19:34:04 PM »
Sa o accelerezi sanatos si fara evenimente!
Sotia mea te invidiaza, mai precis fierbe intrucat si ea isi doreste un WRX insa deocamdata strange ban pe ban.
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

lniculescu

  • 40
  • Once Subaru always Subaru :)
Răspuns: Subaru Impreza Wrx Sti 2015 in Cluj-Napoca
« Reply #4 on: March 21, 2016, 08:54:55 AM »
Salutare baieti,

Imi cer scuze ca a durat atat, si da, incepand cu data de 8 februarie sunt fericitul posesor al unui Subaru WRX STI 2015. Este primul meu Subaru, desi pasiunea pentru STI e veche de vreo 10 ani... deci, in sfarsit. O sa revin si cu niste poze in zilele urmatoarea, masina fiind in RAR, intr-un "process" de inmatriculare ceva mai complicat, datorita RAR-ului desigur, care insista ca modelul nu se incadreaza la EURO 6  ;D.

Husky! Mersi mult de ajutor si info! Apreciez abordarea unui fan adevarat!


Salut  si bafta multa cu omologarea la RAR. Vezi daca nu te pot ajuta cei de la SMT/ AK cu niste acte pentru a merge treaba mai repede.
Prin 2006 firma la care lucram a stat aproape 2 luni fara Foresteruri care fusesera importate de reprezentant pe alt model. Cei de la Subaru Constanta au avut 2 modele de Arabia Saudita si noi le-am cumparat. Normal ca ei au "omis" sa ne spuna acest mic amanunt asa ca la final ambele au avut omologare individuala.
Si asa ca aveam masini AWD care nu aveau voie sa traga nimic. Ca asa au considerat normal cei de la RAR.  :-\ :-\
Dupa cite stiam eu, de aia nu se aduce WRX/STI in Europa: nu au cum sa fie EURO6. Si tot de aia au facut Levorgul.  :o
poate te ajuta linkul de aici: http://carleasingmadesimple.com/data/subaru/wrx-sti/european-emission-standards/
Sper sa ma insel si sa te bucuri de masina cit mai repede.  ;)
  
« Last Edit: March 21, 2016, 08:58:02 AM by lniculescu »
Subaru WRX 2016 2.0L 268 BHP CVT
Subaru Outback 2013 2.5L 168 BHP CVT

Sese

  • 468
Răspuns: Subaru Impreza Wrx Sti 2015 in Cluj-Napoca
« Reply #5 on: March 21, 2016, 10:16:27 AM »
Din septembrie 2015 nu mai este permisa inmatricularea de autoturisme noi care nu respecta norma Euro 6.

Masinile pe care noi le importam acum direct vin din zona libera, facem in Romania atat formalitatile vamale cat si pe cele de inmatriculare ( RAR ).
Toate aceste formalitati se fac in baza certificatului de conformitate, asa numitul COC. Acesta se elibereaza nominal pentru fiecare masina. In baza lui se determina, printre altele si norma de poluare a vehiculului.
Nu stiu care sunt actele normative in baza carora se inmatriculeaza autoturisme care nu sunt destinate pietei UE. Ma gandesc ca e putin mai complicat.




ZVZ

Răspuns: Subaru Impreza Wrx Sti 2015 in Cluj-Napoca
« Reply #6 on: March 29, 2016, 19:46:42 PM »
Ciudat, tocmai am vazut un STI '15 inmatriculat B-222-xxx (nu vreau sa fac public numarul proprietarului) intr-o parcare in Buc.

@OT: Sa o stapanesti sanatosi si fara evenimente! :D