FORESTER 2,5 , 2016
Subaru club Romania

FORESTER 2,5 , 2016

puiu

  • 786
Răspuns: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #160 on: July 19, 2016, 06:06:02 AM »
25 grade C sunt caldura nebuna?
:)

Răspuns: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #161 on: July 19, 2016, 06:22:51 AM »
Aici da !! :D  Dar pe la amiaza , pe acolo pe unde am fost au fost cam +35 Gr.C !
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Răspuns: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #162 on: July 19, 2016, 07:07:12 AM »
Pai, daca tot isi pune benzina singura poate invata si procedura "dus masina la spalatorie" corelat cu placerea de a merge la service (sper ca distinsa doamna sa nu citeasca mesajul meu intrucat imi place viata pasnica)  :D
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

puiu

  • 786
Răspuns: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #163 on: July 19, 2016, 09:25:05 AM »
Am inteles. Empatizez.

Răspuns: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #164 on: July 19, 2016, 14:12:17 PM »
Pai, daca tot isi pune benzina singura poate invata si procedura "dus masina la spalatorie" corelat cu placerea de a merge la service (sper ca distinsa doamna sa nu citeasca mesajul meu intrucat imi place viata pasnica si traiul linistit)  :D

Placerea de a spala masina imi este rezervata mie >:( . Dar nu-i problema, avem furtun in garaj.  Pusul benzinei ii rezervat ei. Intotdeauna mai gaseste de cumparat ceva la PECO sii ii place la nebunie sa traga cardul  >:( >:(. (Si eu sper sa nu citeasca ce am scris noi ca altfel s-a dus naibii traiul nostru linistit si viata pasnica   ;D)
« Last Edit: July 19, 2016, 14:14:38 PM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #165 on: July 19, 2016, 14:13:11 PM »
Am inteles. Empatizez.
Merci. Apreciez compasiunea.  ;)
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: Răspuns: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #166 on: July 19, 2016, 14:38:09 PM »
Pai, daca tot isi pune benzina singura poate invata si procedura "dus masina la spalatorie" corelat cu placerea de a merge la service (sper ca distinsa doamna sa nu citeasca mesajul meu intrucat imi place viata pasnica si traiul linistit)  :D

Placerea de a spala masina imi este rezervata mie >:( . Dar nu-i problema, avem furtun in garaj.  Pusul benzinei ii rezervat ei. Intotdeauna mai gaseste de cumparat ceva la PECO sii ii place la nebunie sa traga cardul  >:( >:(. (Si eu sper sa nu citeasca ce am scris noi ca altfel s-a dus naibii traiul nostru linistit si viata pasnica   ;D)
Cât dai să nu îi zic?  ;D

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Răspuns: Răspuns: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #167 on: July 19, 2016, 14:49:38 PM »
Pai, daca tot isi pune benzina singura poate invata si procedura "dus masina la spalatorie" corelat cu placerea de a merge la service (sper ca distinsa doamna sa nu citeasca mesajul meu intrucat imi place viata pasnica si traiul linistit)  :D

Placerea de a spala masina imi este rezervata mie >:( . Dar nu-i problema, avem furtun in garaj.  Pusul benzinei ii rezervat ei. Intotdeauna mai gaseste de cumparat ceva la PECO sii ii place la nebunie sa traga cardul  >:( >:(. (Si eu sper sa nu citeasca ce am scris noi ca altfel s-a dus naibii traiul nostru linistit si viata pasnica   ;D)
Cât dai să nu îi zic?  ;D

@Adi-Canada: eu il tin si tu ii dai, dupa cat te lasa inima... :D ;D
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Răspuns: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #168 on: July 19, 2016, 14:58:36 PM »
Nici turbo nici aspiratul nu accelerează si nu au viteză maximă cât am eu pe jos! Va urez baftă!  ;D

Răspuns: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #169 on: July 19, 2016, 14:59:27 PM »
Eu am o inima tare tare generoasa cand e vorba de  "dat"   !!!!  ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #170 on: July 19, 2016, 15:01:34 PM »
Nici turbo nici aspiratul nu accelerează si nu au viteză maximă cât am eu pe jos! Va urez baftă!  ;D

Te prindem noi. Te luam prin invaluire si iti dam prin flanc si spate ca la Verdun  !!!  ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #171 on: August 26, 2016, 02:51:13 AM »
Am implinit astazi impreuna  10.000 km  , asa ca Forestierul a primit ca cadou pentru bunele prestatii prestate   o verificare binemeritata la reprezentanta    ;D
- schimbat ulei si filtru motor
- verificat presiune pneuri, inclusiv roata de rezerva
- verificat toate fluidele, inclusiv  in diferentiale
- verificat toate luminile, stergatoarele de parbriz si luneta, verificat spritierele fata/spate
- verificat cureaua de distributie
- verificat bateria, alternatorul si tensiunea de incarcare
- verificat instalatia de aer climatizat
- verificat  axle boot  condition (ce dracu'  o fi aia ?? )
- lubrifiat toate balamalele, uns incuietoarele de la usi
- verificat toate componentele de la directie si suspensie
- verificat vizual toata caroseria pentru a identifica elentuale lovituri sau accidentari. Negativ.
- facut un drive test. Totul OK. RAS (rien a signaler   :-X )
         In schimb,  eu am primit din partea casei o cafea pentru  ca ora alocata sa treaca mai usor , si o factura de  103,64 $  can.
In asteptare,  am dat iama prin show room si am facut niste poze la bunaciunile  2017   :D




























































Hastealante sant  ''vechituri''  din 2016   :D




















Malakay  paradise  !   :D























.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #172 on: August 26, 2016, 07:30:30 AM »
Axle boot cred că e burduf planetara la roată
Ii sta bine la STi pe roșu  ;)

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Răspuns: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #173 on: August 26, 2016, 07:30:56 AM »
Da' cam repejor ai parcurs primii 10 mii de km. La cat mai multi de-acum inainte si fara probleme tehnice sau de alta natura iar "soferului" sa-i uram prosperitate ca sa-si poata alege oricare alta bijuterie din cele expuse in magazinul de prezentare si desfacere expus cu aroganta!!!
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Răspuns: Răspuns: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #174 on: August 26, 2016, 07:34:05 AM »
Da' cam repejor ai parcurs primii 10 mii de km. La cat mai multi de-acum inainte si fara probleme tehnice sau de alta natura iar "soferului" sa-i uram prosperitate ca sa-si poata alege alt Forester din cele expuse in magazinul de prezentare si desfacere expus cu aroganta!!!

  ;)

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #175 on: August 26, 2016, 09:36:09 AM »
Am vrut sa zic ca Scotti aduce numai varful de gama, dar apoi am vazut cat de mare este reprezentanta, deci cred ca au acolo tot ce vrei. Foarte tare. Se vede ca acolo Subaru este la moda.

moguai

  • 2814
Răspuns: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #176 on: August 26, 2016, 10:55:05 AM »
nu ati observat esentialul, ca omul a dat 350 ron pe revizie...  ;D
la SMT cat ar fi dat  ???
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Răspuns: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #177 on: August 26, 2016, 10:58:35 AM »
Bag seama ca duduie bine economia canadiana! Japonia produce Quebecois-ii consuma... ;D. STI-ul are deja eticheta-n geam cu "vandut" si daca nu ma-nsel si BRZ-ul bleu are aceeasi soarta.

Combinatia de lemn + piele tenta maro pe Forester mi se pare nefericita. Cred ca de vina este tenta culorii; ar fi mers un verde inchis sau un maro ciocolata. Probabil chestie de gust.
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Răspuns: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #178 on: August 26, 2016, 10:59:28 AM »
nu ati observat esentialul, ca omul a dat 350 ron pe revizie...  ;D
la SMT cat ar fi dat  ???

A luat teapa...dincolo era mai ieftin!  :D
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Răspuns: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #179 on: August 26, 2016, 13:22:22 PM »
Axle boot cred că e burduf planetara la roată
Ii sta bine la STi pe roșu  ;)
Da, si mi e imi place pe rosu,  chit ca Impreza nu e preferata mea. Tot Forester  e the best !   ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !