S-au vandut ca masini 4x4, insa nu pot urca nici macar o rampa. Acestea sunt SUV
Subaru club Romania

S-au vandut ca masini 4x4, insa nu pot urca nici macar o rampa. Acestea sunt SUV

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Eh, sa nu ne credem mai cocosi decat suntem. Si restul pot urca la fel de bine, dar trebuie sa te comporti altfel cu fiecare masina.

La fel si Subaru pica de prost in alte situatii unde intentionat se poate face sa nu treaca testul.

?
« Reply #2 on: May 11, 2016, 17:54:22 PM »
Sa fim seriosi , panta aceea o poate urca si o Dacie papuc  :P
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Intr-adevar, Vendras a reusit sa urce o panta dificila (iarba uda si vreo 45 grade inclinatie, vezi filmuletul pe postul meu) cu al sau CX5 insa el chiar se pricepe...in timp ce XT-ul a urcat-o si coborat-o la pas, cu voie buna "pilotat" de un mare maestru in devenire...
BMW-ul X5, care ne-a insotit, nu a parut interesat de abordarea pantei intrucat "este creat pentru sosele, nu pentru provocari rurale" ca sa citez din clasici in viata. Proprietarul X5-ului este interesat de inlocuirea "nemtoaicei" cu un Outback 2016. De ce oare???  
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
...si eu ii credeam mai seriosi pe americani da' se pare ca avem de-a face cu cascadorii de Buftea, dupa cum sustineti voi ca s-ar putea intampla in acel trial.
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Oricum sunt amuzante comentariile de pe 4t :)

moguai

  • 2814
E un test facut de cei de la Mazda cu un cx5 si un XV unde mazda urca si xv ul nu. Testele astea nu s atat de relevante
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Răspuns:
« Reply #7 on: May 11, 2016, 18:21:10 PM »
Orice test din acesta  X versus Y  e facut sa serveasca  interesul lui X sau lui Y.  Sant pe YouTube o gramada de filmulete in care firme la care nu poti nici sa le pronunti numele, bat Jeep-uri si Subaru-uri la 4X4 de zici ca  au vaselina pe roti !  ;D
« Last Edit: May 11, 2016, 18:35:11 PM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

adinegru

  • 1456
  • 2012 XV CVT
    • Consum XV CVT
Clip vechi furat de pe YouTube. Plus fauna de pe 4tuning, analfabeți și cocalari. :)

Răspuns:
« Reply #9 on: May 11, 2016, 20:26:34 PM »
Pentru masochisti,




Festival Jeep Victotiaville, Quebec  (la 100 km.  de Montreal.  Se tine o data pe an  in octombrie. Nu am fost niciodata,  (nu prea stiu daca am ce cauta pe acolo   :-\ )
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

laddu

  • 225
E un test facut de cei de la Mazda cu un cx5 si un XV unde mazda urca si xv ul nu. Testele astea nu s atat de relevante

Cred ca e cu Forester si CX5 pe zapada, daca la ala te referi. Si urca si foresterul dar dupa ce derapeaza usor. Asta pentru ca testul e facut cu plecare din rampa cu rotile bracate.

moguai

  • 2814
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Răspuns:
« Reply #12 on: May 12, 2016, 13:47:28 PM »
Cand vad filmulete de-astea imi vine sa imi iau un IMS  M 461 !!  Ala nu se oprea niciodata !!!  ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

moguai

  • 2814
:)))) pana se strica
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Răspuns:
« Reply #14 on: May 12, 2016, 14:12:20 PM »
Cand vad filmulete de-astea imi vine sa imi iau un IMS  M 461 !!  Ala nu se oprea niciodata !!!  ;D

Iti donez 243-ul lui socra-miu caci el nu-l mai foloseste intrucat i-a luat fi-sa un Pajero. Da-mi adresa si ti-l pun la cargo ca ne-ncurca prin curte iar pe Elena o bate gandul sa faca masina de epoca din el...

Da' nu zici rau caci prin anii 2000 foloseam 243-ul la vanatoare si niciodata nu am ramas in noroaie cu el.
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Răspuns:
« Reply #15 on: May 12, 2016, 14:32:43 PM »
Nu te juca cu promisiuni de-astea !  Poate chiar il vreau !!
Iti dai seama cat ar voalora o masina de-aia  aici ?? ??   :-\
Oricum nu as da-o,  as tine-o  doar pentru mine.  Ar intoarce privirile mai  ceva ca un Veyron !   ;D
« Last Edit: May 12, 2016, 15:06:49 PM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Răspuns:
« Reply #16 on: May 12, 2016, 15:10:18 PM »
Nu te juca cu promisiuni de-astea !  Poate chiar il vreau !!
Iti dai seama cat ar voalora o masina de-aia  aici ?? ??   :-\
Oricum nu as da-o,  as tine-o  doar pentru mine.  Ar intoarce privirile mai  ceva ca un Veyron !   ;D

A ta sa fie!
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Răspuns:
« Reply #17 on: May 12, 2016, 15:17:22 PM »
Grija mare ca recidivezi !!
Ramane proba scrisa aici !  Si am si martori !!   ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

adinegru

  • 1456
  • 2012 XV CVT
    • Consum XV CVT
Răspuns:
« Reply #18 on: May 12, 2016, 15:24:42 PM »
Iti dai seama cat ar voalora o masina de-aia  aici ?? ??   :-\
- Ce mașină e asta, boss?
- E ediție limitată Land Rover Defender, doar pentru cunoscători. Churchill avea una fix la fel.

sco

  • 736
Cred ca pe XVul ala l-au facut FWD cu scoatere de ceva siguranta... sau era legat din spate, ca nu ii arata tot spatele, spre deosebire de Mazda :)