new Subaru XV 2.0 D, Iasi
Subaru club Romania

new Subaru XV 2.0 D, Iasi

Re: new Subaru XV 2.0 D, Iasi
« Reply #20 on: June 07, 2017, 14:57:50 PM »
@Cancioc:

1. Si eu am observat mici puncte de culoare alba pe portiere si aripi - lovituri usoare de la pietricelele de pe DN1. Colegului Malakay i s-a facut mila de masina si i-a acoperit "ciupiturile" cu cate un punct de vopsea. Poti incerca si tu varianta de provizorat pana la vopsirea intregului element.

2. Nu pune la suflet ce scrie Muttley caci am certitudinea ca mesajul tau l-a prins intr-o conjunctura nefericita a astrelor si a devenit brusc un pesimist...:-)

Mersi! Cand o sa ma duc la prima revizie o sa ii intreb ce-i de facut...

MihaiFlorescu

  • *
  • 13890
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: new Subaru XV 2.0 D, Iasi
« Reply #21 on: June 07, 2017, 15:51:14 PM »
Nu e nimic exagerat in ce zice Muttley. Asa cum sunt telefoanele, laptopurile si alte bunuri de consum, asa au ajuns si masinile. Tehnologii noi apar in fiecare zi, clientul se plictiseste repede si vrea ce e mai "modern".

Stiu pe cineva care isi permite sa schimbe Audi A8 cu ultimul model pentru ca asa ii place sa il aiba mereu pe ultimul aparut si sa fie printre primii care detin asa ceva.

Cat despre solutie, curatat, inhibitor de rugina si reparatie locala pana cand se vopseste intreaga masina. Astea noi nu tin mai mult de 4-5 ani fara revopsire.
Sau altfel sa te intreb: Cat de des iti varuiesti casa? Si tine cont ca nu ploua in ea si nu arunci cu praf si gheata pe pereti.
« Last Edit: June 07, 2017, 15:52:58 PM by MihaiFlorescu »

Re: new Subaru XV 2.0 D, Iasi
« Reply #22 on: August 10, 2017, 09:50:55 AM »
@ Heliotropus

Mersi! Nu pun la suflet asa de usor lucruri  :P