FORESTER DIESEL
Subaru club Romania

FORESTER DIESEL

Răspuns: FORESTER DIESEL
« Reply #40 on: December 28, 2010, 13:18:38 PM »
De fapt asa e, daca gumele actuale sunt ok.
Forester my09 4Q

Răspuns: FORESTER DIESEL
« Reply #41 on: February 09, 2011, 20:46:13 PM »
Salut,

Hai ca sint confuz referitor la cauciucuri !
Eu am cauciucuri 225/55/17 nu cum zice Silviu...

Dar nu-i problema , pentru ca probabil  tot din astea o sa-mi iau de iarna, dar la vara sau la toamna...
Forester Diesel 2010

MihaiFlorescu

  • *
  • 13905
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: FORESTER DIESEL
« Reply #42 on: February 19, 2011, 19:53:31 PM »
Salut,

Vinzi masina? Am vazut anunt pe net :(

Răspuns: FORESTER DIESEL
« Reply #43 on: February 22, 2011, 12:06:54 PM »
Hello!
Nu am mai intrat de mult timp pe forum pentru ca am avut ft multa treaba....

@Marcelutza. Masina a venit din fabrica cu 215/65/15, dar intentionez sa-i iau un set de iarna de 225/oricat/16 si un set de vara cu jante de 245/oricat/17.

@Mihai. Nu sunt foarte sigur daca o sa o vand sau nu. Am primit deja o oferta de 10.000 euro pt preluarea leasing-ului, dar nu as vrea sa o dau. Ideea e ca stau destul de prost cu banii, jumate de salariu se duce pe masina si nu prea imi convine. Este totusi posibil sa fac rost de un imprumut de la un amic si sa o achit sa scap de leasing, situatie in care mai mult ca sigur o sa o pastrez.
Intre timp am elucidat si problema cu zgomotele de la motor. Este Diesel si este normal sa se auda asa, sau cel putin asa mi-au zis la reprezentanta. Oricum intre timp a primit un soft nou de la subaru si in curand o sa primeasca un egr nou ca se pare ca e stricat cel de pe masina (se aprinde uneori led-ul de la catalizator). Ideea este ca desi mi-au zis ca e normal sa se auda asa ca este diesel, dupa resoftare nu s-a mai auzit asa urat... Hmmm...

Subaru Forester Boxer Diesel 2009 :X:)

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: FORESTER DIESEL
« Reply #44 on: February 22, 2011, 12:32:01 PM »
Insemna ca initial ai avut soft fara licenta... ;D ;D ;D
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

celalalt

Răspuns: FORESTER DIESEL
« Reply #45 on: February 22, 2011, 13:58:55 PM »
Undeva candva am scris ca avem masini straine,bune,dar cu service romanesc...Si uite asa se poate lungi pana eventual iese din garantie si costa bani.Succes cu masina si poate nu o sa fi nevoit sa o vinzi.Tu sti care sunt prioritatile

Răspuns: FORESTER DIESEL
« Reply #46 on: February 22, 2011, 14:39:37 PM »
@ stevan. Buna faza.. :)) Cine stie? Mai in gluma, mai in serios, dar in Romania te poti astepta la orice...

@ celalalt. In principiu asa este, dar sa nu generalizam, mai sunt si service-uri bune, cum este service-ul Subaru de la Brasov. Si eu sper sa nu fiu nevoit sa o vand pt ca este o masina impecabila, nu am absolut nimic de reprosat si daca ar fi sa o vand si mai tarziu o sa am bani, cu siguranta tot un subaru o sa imi iau.
Subaru Forester Boxer Diesel 2009 :X:)

MihaiFlorescu

  • *
  • 13905
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: FORESTER DIESEL
« Reply #47 on: January 09, 2012, 12:36:08 PM »
La multi ani!

mvilt

  • 109
Răspuns: FORESTER DIESEL
« Reply #48 on: February 19, 2012, 23:07:49 PM »
Silviu unde ai facut geamurile fumurii  si cat au costat ? Presupun ca demontate si tratate termic nu cu folie ! Au fost probleme cu montatul elementelor ornamentale sau a usilor ?