23-25 feb + Poiana Brasov = intalnirea de 8 ani
Subaru club Romania

23-25 feb + Poiana Brasov = intalnirea de 8 ani

STI

  • *
  • 2152
  • Uatzi
    • STIShop.ro
Re: Pregatiri intalnirea nationala de 8 ani
« Reply #20 on: November 13, 2017, 18:56:36 PM »
am votat pt varianta din Rasnov cam din aceleasi motive ca marr
Most sports require only one ball, motorsport requires two...

"STIShop.ro"

Make the forum great again!

MihaiFlorescu

  • *
  • 13893
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Pregatiri intalnirea nationala de 8 ani
« Reply #21 on: November 13, 2017, 20:44:06 PM »
Marius, mai incearca te rog dupa ce inchizi browserul si deschizi unul fresh. Este primul poll facut pe noua platforma online, dar vad ca deja au intrat ceva voturi.

Daca sunt probleme sa mai spuneti.

Mie imi plac ambele. Cel din Poiana mi se pare o idee mai potrivit ca facilitati si intimitate seara la masa si baut.

Va las sa alegeți.
« Last Edit: November 13, 2017, 20:49:13 PM by MihaiFlorescu »

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: Pregatiri intalnirea nationala de 8 ani
« Reply #22 on: November 13, 2017, 22:25:36 PM »
Am avut șansa de a-mi exprima opinia la scrutinul virtual încă de la orele 16:30; deci funcționează.

Și dacă tot v-ați exprimat alegerea în mod explicit vă anunț că din aceleași rațiuni subliniate de colegul Marr am optat pentru varianta Râșnov.

Singura pretenție pe care o ridic nu este legată de locație ci de participarea a cel puțin acelorași neobosiți iubitori ai mărcii Subaru, inimoși și plini de umor colegi pe care am avut onoarea de a-i cunoaște în cadrul întâlnirii de 7 ani.

@Muttley: în oricare dintre locații se va organiza evenimentul va trebui să-ți cumperi rovignetă  ;D
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Dan_XV

  • *
  • 134
Re: Pregatiri intalnirea nationala de 8 ani
« Reply #23 on: November 14, 2017, 11:32:58 AM »
Votez Râșnov pentru ca echitație (noua pasiune a fiică-mi), și pentru că nu Poiana Brașov. Și oricum sunt in parte de acord cu motivele lui marr.

PS. Poll-ul nu ar trebui sa dea un feed-back daca a luat votul? Ca am apasat pe Râșnov si m-a tratat cu indiferenta.
XV 2.0 CVT MY2016

laddu

  • 225
Re: Pregatiri intalnirea nationala de 8 ani
« Reply #24 on: November 14, 2017, 11:41:21 AM »
Nu stiu de ce nu pot vota...

Eu sunt pentru Rasnov.

marr

  • 2205
Re: Pregatiri intalnirea nationala de 8 ani
« Reply #25 on: November 14, 2017, 12:51:45 PM »
Nu stiu de ce nu pot vota...


Cred ca are un filtru de varsta ! Ori a omului, ori a masinii ...
Eu nu am reusit sa votez nici ieri, nici azi, nici din Chrome, nici din Explorer, nici de pe tableta (Safari) ...

PS: Mihai, din punct de vedere al confortului, pare-se ca, intr-adevar, Mirajul are un plus.
Da' ce ne facem cu accesul intr-un week-end de iarna - DACA e schiaza !
Mai ales ca marea majoritate vom ajunge vineri dupa pranz ...
In varianta in care la vremea aia vor fi rasarit deja ghioceii, nu ar fi o problema majora ...

Pentru cei - eventual - interesati:
Am avut curiozitatea sa caut review-uri pentru cele doua locatii.
Pe "amfostacolo" review-urile pentru Miraj sunt cam vechi - cel mai recent este din 2015. Pentru Panicel, sunt mai recente - inclusiv 2017, dar foarte impartite ( bine, reclamatiile majore sunt fie legate de apa - prea rece sau prea calda - fie de la niste clienti de la revelionul 2016-2017, care se plangeau in special de muzica).
Overall, scorul pentru Panicel Rasnov este mai bun ( 8,4) decat pentru Miraj  (8,1).

Pe Trip Advisor, lucrurile stau invers - Miraj are un scor de 4.0 iar Panicel de 3.5.

ex - Forester Boxer Diesel - MY2008
ex - XV Boxer Diesel - MY2016
ex - Impreza 2.0i CVT - MY2016
XV 2.0i CVT - MY2018
Forester e-Boxer MY2020

MihaiFlorescu

  • *
  • 13893
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Pregatiri intalnirea nationala de 8 ani
« Reply #26 on: November 14, 2017, 14:08:16 PM »
La sfarsit de sezon nu cred ca o sa fie atat de aglomerat, iar intrarea probabil o sa o facem aproape toti prin Rasnov, daca e sa se decida Poiana BV.

Locatiile nu sunt alese dupa review-uri sau search pe google etc. ci dupa experienta si relatia directa cu locatia pe care o are ajutorul nostru din domeniu. In ambele locatii au mai fost organizate evenimente cu grupuri asemanatoare.

Avantajul la Miraj este ca la capacitatea pe care o au este aproape sigur ca vom ocupa intreaga locatie si vom avea restaurantul si parcarea doar pentru noi. Alt avantaj este pentru pasionatii de ski, care pot da o fuga in momentele de timp liber iar drumul pana acolo, daca nu este aglomerat, o sa fie o placere. Dezavantaj este ca desi este la final de sezon, este posibil sa mai fie inca o detinatie cautata, dar nu stiu sa fi fost blocata poiana chiar in fiecare weekend, ci mai ales in timpul vacantelor sau a sarbatorilor.

Panicel are avantajul ca este intr-o zona mai putin considerata a fi destinatie turistica si deci ne putem deplasa catre si de la locatie mai usor. Alt avantaj este ca au parcare destul de mare si posibil activitati in cadrul complexului. Dezavantajul este amplasarea in camp, deci nu ai neaparat ce admira si ca mai detin si o cladire incadrata la 3* dar restaurantul este la comun. Nu ne ofera vin fiert la focul de tabara si mancarea am inteles ca ar fi o idee sub Miraj.

Nu stiu de ce nu merge votul pentru toti. M-am uitat in setari si este permis tuturor membrilor, indiferent de categorie. Mai intreb adminii tehnici :D

EDIT: Gata, mai mult ca sigur puteti vota toti.
« Last Edit: November 14, 2017, 14:15:09 PM by MihaiFlorescu »

Dan_XV

  • *
  • 134
Re: Pregatiri intalnirea nationala de 8 ani
« Reply #27 on: November 14, 2017, 14:39:09 PM »
Confirm. Merge votul din Chrome  ;D
XV 2.0 CVT MY2016

STI

  • *
  • 2152
  • Uatzi
    • STIShop.ro
Re: Pregatiri intalnirea nationala de 8 ani
« Reply #28 on: November 14, 2017, 14:43:13 PM »
sincer dupa alte experiente din alti ani, as prefera optiunea de Miraj daca am putea lua noi tot hotelul cu parcarea, ar fii mult mai ok sa nu fim deranjati... daca e asa cum zice dl Mihaitza
Most sports require only one ball, motorsport requires two...

"STIShop.ro"

Make the forum great again!

Re: Pregatiri intalnirea nationala de 8 ani
« Reply #29 on: November 14, 2017, 14:54:20 PM »
Am votat Miraj pentru ca Rasnov mie nu imi sugereaza nimic din nicio perspectiva. Avand in vedere ca eu locuiesc la 20km distanta de ambele pensiuni si nu ma voi caza ci voi lua parte doar la cina/cinele festive, poate votul meu nu e potrivit, asa ca rog adminii sa il anuleze daca considera.
Track: 2003 Impreza STI JDM
Off-Road&Daily: 2009 Forester 2.0 NA
Ex: 2001Impreza WRX wagon

marr

  • 2205
Re: Pregatiri intalnirea nationala de 8 ani
« Reply #30 on: November 14, 2017, 16:31:28 PM »
Confirm faptul ca acum este OK si pot vota si eu de pe Chrome.
DAR, avand in vedere cele spuse de catre Mihai, nu-mi mai exprim optiunea pentru Rasnov si inclin sa-i dau credit domnului admin.
Daca intr-adevar conditiile sunt mai bune la Miraj si avem posibilitatea de a avea toata locatia doar pentru noi, fara interferente externe ( cum s-a intamplat data trecuta) si avand in vedere si faptul ca la Rasnov sunt doua cladiri avand categorii diferite de cazare ( asta acum am aflat), si ca Poiana este mai ofertanta pentru plimbari scurte si cu niscaiva partii (de o fi zapada)  ... parca nu mai suna chiar atat de bine Rasnovul.
Acu' daca o fi aglomerat, mergem incet ca doar nu ne fugareste nimeni.
Iar de om avea ghinion sa fie drumul blocat - o luam prin padure !

PS: Asa-i cand exprimi o opinie fara a avea toate datele si informatiile ce sa o si fundamenteze ....
Sorry !
ex - Forester Boxer Diesel - MY2008
ex - XV Boxer Diesel - MY2016
ex - Impreza 2.0i CVT - MY2016
XV 2.0i CVT - MY2018
Forester e-Boxer MY2020

john_b

  • 188
Re: Pregatiri intalnirea nationala de 8 ani
« Reply #31 on: November 14, 2017, 23:16:37 PM »
Am votat Miraj pentru ca
- biliard
- tenis de masa
- posibil ski
- ce mai zice admin.

laddu

  • 225
Re: Pregatiri intalnirea nationala de 8 ani
« Reply #32 on: November 15, 2017, 16:51:09 PM »
Am votat si eu.

andrei80

  • 1161
  • 7500rpm, no boost... No more. XT ftw!
Re: Pregatiri intalnirea nationala de 8 ani
« Reply #33 on: November 16, 2017, 10:30:01 AM »
Partikip!
Poiana parca suna mai bine...numai sa incapem toti :)
Nu vad optiunea de a vota... ???
Nevermind, am reusit...
« Last Edit: November 16, 2017, 10:39:05 AM by andrei80 »
Ex Forester XS 2.0 2006 MT
Ex Forester XT 2007 MT
Forester XT 2003 AT

KET

  • 3921
Re: Pregatiri intalnirea nationala de 8 ani
« Reply #34 on: November 17, 2017, 10:02:47 AM »
Am votat si eu Miraj, desi e foarte posibil sa nu ajung. Fac cum a facut Marcelutza de ne-a trimis la Sovata acum cativa ani. :))))))

marr

  • 2205
Re: Pregatiri intalnirea nationala de 8 ani
« Reply #35 on: November 17, 2017, 12:39:29 PM »
In urma discutiilor cu jumatatea mea mai buna, am ajuns la concluzia ca am avut o idee ... cu care nu (mai) sunt de acord !
Asa ca, am votat si eu ( noi) ... Miraj !
ex - Forester Boxer Diesel - MY2008
ex - XV Boxer Diesel - MY2016
ex - Impreza 2.0i CVT - MY2016
XV 2.0i CVT - MY2018
Forester e-Boxer MY2020

Re: Pregatiri intalnirea nationala de 8 ani
« Reply #36 on: November 17, 2017, 22:55:50 PM »
Un Miraj si din partea mea. Mi-ar face placere sa particip si cu aceasta ocazie sa va cunosc.

O seara faina.

cristibna

  • *
  • 723
  • FUN
Re: Pregatiri intalnirea nationala de 8 ani
« Reply #37 on: November 21, 2017, 00:09:09 AM »
Am votat si eu , venim si la aceasta intalnire :)
2018 Subaru XV 2.0
2016 Honda NC750x DCT
ex 2004 Subaru Forester 2.0X

MihaiFlorescu

  • *
  • 13893
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Pregatiri intalnirea nationala de 8 ani
« Reply #38 on: November 21, 2017, 08:44:02 AM »
Bun. Este destul de clar dupa mine unde doreste majoritatea. Nu mai aman si o sa vorbesc pentru pasii urmatori.

Musiu

  • 1156
    • 2007 Forester XT
Re: Pregatiri intalnirea nationala de 8 ani
« Reply #39 on: November 21, 2017, 09:28:35 AM »
Avand in vedere ca este in Poiana, noi vom participa la evenimente insa nu ne vom caza.
2007 Forester XT

Ex:
2007 Forester 2.0 XS
2003 Impreza WRX wagon