Subaru Impreza 2008 2.0 benzina/gpl
Subaru club Romania

Subaru Impreza 2008 2.0 benzina/gpl

Subaru Impreza 2008 2.0 benzina/gpl
« on: May 27, 2018, 22:40:15 PM »
  Salutare tuturor fanilor Subaru.
  De mult m-a tot tentat sa-mi cumpar un Subaru Impreza, dar decisiva a fost cind mi-am avariat Toyota Corolla cu citeva luni in urma. Si am luat decizia , ca de data asta imi cumpar un Subaru Impreza. A inceput cautarea pe OLX , Autovit, Mobile.de si asa mai departe. Am mai fost si in tara sa vad masini , dar pina la urma am gasit-o pe aceasta in germania, asa ca mi-am luat zborul saptamina trecuta si am cumparat-o si am adus-o. Masina este din 2008 cu motor fara turbo pe benzina de 2.0l 150 CP, instalatie GPL Olandeza care se pare ca-mi va da dureri de cap in Romania. E drept ca visam eu la un WRX/STi  :P, dar probabil este mai bine asa, ca probabil nu m-ar tine punguta la intretinerea si alimentarea unui bolid WRX.
  Dar imi place masina de minune, acceleratie, stabilitate minunat. Am schimbat uleiul si filtrele, urmeaza sa schimb kitul de distributie, si se pare ca singura problema pe care o are este compresurul de AC( sper sa gasesc unul second, daca nu sa aduc unul din germania ca pe aici preturile par exorbitante)
  Am facut deja vreo 2500 de kilometrii si sint multumit de masina, probabil altceva decit Subaru n-o sa mai existe pentru mine, si inainte eram pro masini japoneze , dar se pare ca ma fixez pe subaru.
  Orice recomandari de service-uri, meseriasi priceputi , service gpl , mai ales in regiunea Cluj sint bine venite. Si bineinteles mi-ar placea sa intilnesc si sa fac cunostinta cu alti fani Subaru.
Subaru Impreza 2.0 2008

Dan_XV

  • *
  • 134
Re: Subaru Impreza 2008 2.0 benzina/gpl
« Reply #1 on: May 28, 2018, 10:56:34 AM »
Bine ai venit. Poze?
Sa o stapanesti sanatos si sa iti aduca numai bucurii. Poze?
Ai grija cu gpl-ul. Poze?

Si la final sa stii ca nu te credem daca nu ne arati poze
 >:D
XV 2.0 CVT MY2016