subaru Timisoara
Subaru club Romania

subaru Timisoara

subaru Timisoara
« on: May 29, 2018, 15:55:23 PM »
salut!
am aflat cu stupoare ca Subaru timisoara s-a inchis, exact cand mi-am luat eu masina, evident!  :(
cunoasteti cumva mecanici capabili de o diagnoza Subaru Legacy Outback 2.0 D 2009 prin zona?
am incercat deja la cineva dar nu are programul pt masina, doar pt motorul Boxer pe benzina si am inteles ca asta este cam situatia generala...cam greu de gasit un mecanic care sa si stie ce sa faca cu motorul asta...

merci
cheers!
outback 2.0D '09

Re: subaru Timisoara
« Reply #1 on: May 30, 2018, 09:49:27 AM »
Salut
Incearca pe la reprezentantele de masini asiatice (Suzuki, Honda, Toyota)
Daca ajungi pe la Targu Jiu, mergi la service inidan (fost honda).
Au tester pentru dieseluri.
Mai sunt pe la Cluj la Twin Motors, la Sibiu (Trakia) - sau in ungaria - cred ca e cel mai aproape de tine

Re: subaru Timisoara
« Reply #2 on: June 04, 2018, 12:32:10 PM »
Salut
Incearca pe la reprezentantele de masini asiatice (Suzuki, Honda, Toyota)
Daca ajungi pe la Targu Jiu, mergi la service inidan (fost honda).
Au tester pentru dieseluri.
Mai sunt pe la Cluj la Twin Motors, la Sibiu (Trakia) - sau in ungaria - cred ca e cel mai aproape de tine

merci de sugestii!
reprezentantele de asiatice nu fac si subaru dar mi-au zis ceva de Promotor Timisoara iar joi am programare la ei pt diagnoza. Pe telefon mi-au confirmat ca au testere pt subaru 2.0 boxer diesel... Sa vedem cum va fi...
outback 2.0D '09

Re: subaru Timisoara
« Reply #3 on: June 04, 2018, 14:03:43 PM »
un update, poate mai intereseaza pe cineva: subaru timisoara m-au indrumat catre service-ul Eurotim, b-dul 16 decembrie nr 63 (in spate la OMV) Timisoara.
outback 2.0D '09

Re: subaru Timisoara
« Reply #4 on: June 05, 2018, 14:53:22 PM »
Later edit: eurotim nu mai exista si din cate am inteles de fosti clienti, mai bine asa :(

mergem la Promotor.
outback 2.0D '09