Loc de dat cu capul - vol. II
Subaru club Romania

Loc de dat cu capul - vol. II

Muttley

  • 4919
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #800 on: November 09, 2019, 20:21:43 PM »
Daca-i CuNpanasu pe forum eu mor de ulcer si nimic altceva...
WRX SW 2002

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #801 on: November 09, 2019, 22:07:23 PM »
e funny ca prezinti chestia ca si cum ai avea mai multe drepturi sau libertati ca in ro cand de fapt e exact opusul ... :)

Aici e un compromis intre drepturi si obligatii . Unora le convine, unora  nu.  :-\
           Din fericire  fiecare poate alege  unde  ii place sa traiasca.  In  tarile cu apa calda, sau in cele cu apa rece,   sau in cele fara apa.   ::)
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #802 on: November 09, 2019, 22:08:42 PM »
Daca-i CuNpanasu pe forum eu mor de ulcer si nimic altceva...

Mno, si chiar d-o fi, main-de dimineata poti sa-i umbli la avans? >:D

Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #803 on: November 09, 2019, 22:13:44 PM »
Ar trebui sa ii  trimitem invitatie si lui Mircea Badea  , ca si el are un Forester   ;D
« Last Edit: November 09, 2019, 22:18:06 PM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

kay

  • 61
  • Rabdarea e cheia care deschide poarta fericirii!!
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #804 on: November 09, 2019, 23:01:31 PM »
  Asta cu "controlul de rutina",este,asa cum zice Adi hartuire(este timpul meu pe care nu trebuie sa i-l acord lui militica fara un motiv intemeieat-ca de,trebuie sa-si justifice si el activitatea pentru care este platit bine si pensionat la varsta cand ceilati dau randament maxim).Apropo de asta imi aduc aminte cum inainte de 89,eram mic insa m-a marcat, la iesirea de la sectorul de incaltaminte al magazinului gen Unirea din orasul meu(in fiecare oras,resedinta de judet, exista unul)niste nemti au ramas stupefiati cand lucratorul de acolo le-a facut controlul corporal,control de rutina acceptat senin si considerat normal de noi,ceilalti.Cine n-a prins vremurile de atunci sa-si intrebe parintii...
  Iar pentru rablele care circula in numar imens pe strazi si constituie adevarate pericole pentru siguranta circulatiei,mediu,etc,ar trebui verificate RAR-ul care le inmatriculeaza atunci cand sunt aduse de afara(unele chiar din programele rabla de acolo,deja radiate din circulatia tarii respective)si statiile ITP autorizate si subordonate tot de catre RAR,plus inmatricularea celor cu voan pe dreapta.Asa ca sa  lase controalele "de rutina"si sa-i verifice pe cei care pun in legalitate mizeriile respective!!
Nu ai de unde sa stii ce poti deveni,daca nu ai dorinta sa te schimbi!RF

Xander

  • 1252
  • Forester 2.0d ; Xv 2.0ie
    • Forester '09/ XV ‘20
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #805 on: November 09, 2019, 23:27:00 PM »
România e cea mai tare pentru ca Adi-Canada isi dorește sa se întoarcă. :-*
Drumul este mai spectaculos decât destinația.
Forester Boxer Diesel MY09
XV e-Boxer MY20

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #806 on: November 10, 2019, 00:32:36 AM »
Dap.  Mi-am luat  deja  bilet   :D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Serb

  • 881
  • Breathing for a living.
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #807 on: November 10, 2019, 10:11:57 AM »
Daca nu ma insel, abia a ajuns zapada la voi, Adi.
Bucura-te de ea! ;D
Transforma cioara neagra in craiasa zapezii.
« Last Edit: November 10, 2019, 10:12:45 AM by Serb »

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #808 on: November 10, 2019, 14:31:09 PM »
A nins vineri,  dar nu s-a  depus  . The white  shit is back  😣 
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: Un alt cotet numit "Pluto"
« Reply #809 on: November 11, 2019, 10:55:06 AM »
Cu un oarecare interes in teoria unitara a reconstructiei estetico-tehnice a lui Pluto incerc a ma sprijini pe diferite teorii explicative, imprumutate din arsenalul filosofic si stiintific al epocii inteligentei artificiale spre a-ti deslusi intentiile de viitor  ;D

Analizand personalitatea d-lui Gugu, aflata in deplina maturitate tehnico-creatoare ce ne propune (a se citi ne inspaimanta) de cateva zeci de posturi cu o opera autentica, originala, intemeiata pe o ferventa spiritualitate si viziune universala vreau sa ii subliniez curajul, adancimea trairii intr-un univers paralel, fraterna unei impresionante inzestrari creatoare, a unei formatii plastice deosebite dar si a unei serioase culturi in domeniul auto, culturi de paioase, si graminee  :P

Ceea ce se remarca din fiarele de mai sus i-au permis creatorului gugulian sa depaseasca adversitatile, greutatile vietii si sa-si urmeze neabatut destinul tenebros. Intreaga Sa creatie – complexa si pilduitoare in forma, linie, culoare, turbine, saibe, bucse, piulite dar si in imaginatie megalomanica – se plasmuieste in orizontul sinceritatii, a unui acceptat si deplin sacrificiu de sine, de la sine si decat pentru sine  :laugh:
In universul sau conceptual se resimt ecouri ale ethosului ingineriei japoneze impletit cu mana de lucru intalnita in diverse budoare patriciene in care si-a petrecut copilaria, nevoia mesteritului “bine facut”, mostenita de la stramosii sai, vasnici vinificatori pe Valea Loarei, de o aleasa spiritualitate, modestie si seriozitate  :D
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #810 on: November 11, 2019, 18:46:40 PM »
Asta se intampla in tarile cu apa calda  cand nu respecti legea.

https://www.tvanouvelles.ca/2019/11/11/touche-moi-pas-sinon-je-te-cogne
Individul,  procuror , a fost dat afara  din breasla ,  si s-a  ales  cu  6 luni de inchisoare pentru ca  a refuzat sa  se identifice, sa urmeze  ordinele politistilor si  i-a  amenintat.  Si asta  doar pentru ca circula  pe o banda rezervata transportului in comun.
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Serb

  • 881
  • Breathing for a living.
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #811 on: November 11, 2019, 19:08:56 PM »
Sigur nu a fost dat afara fiindca se zburlea la politisti?

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #812 on: November 11, 2019, 19:11:01 PM »
Pai aia a fost cauza  principala.   :)
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Muttley

  • 4919
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #813 on: November 11, 2019, 19:28:22 PM »
Adi, de ce am impresia ca n-ai votat in uichend?
WRX SW 2002

Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #814 on: November 11, 2019, 19:35:56 PM »
Ba'   am votat.  Dar nu spun cu cine   ::)
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Muttley

  • 4919
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #815 on: November 11, 2019, 19:37:33 PM »
Asteptam sa zici ca n-ai votat, ca sa te rog sa ma lasi cu tara aia perfecta in care te-ai dus.
Dar, asa, n-am voie  ::)
WRX SW 2002

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #816 on: November 11, 2019, 19:45:26 PM »
Departe de mine  sa zic ca tara asta e perfecta.  Si pe aici se intampla niste chestii de te crucesti.
Am  aratat doar ce se intampla aici cu cei care  calca pe bec.  Ce e rau in asta ?   :o   
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

andea79

  • *
  • 4007
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #817 on: November 11, 2019, 21:18:11 PM »
Lasati-l ... la modul cel mai sincer nu intelege :)

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #818 on: November 11, 2019, 21:31:48 PM »
Ce bine ca fiecare e acolo unde ii e locul     :-\
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Xander

  • 1252
  • Forester 2.0d ; Xv 2.0ie
    • Forester '09/ XV ‘20
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #819 on: November 11, 2019, 22:54:40 PM »
Ce bine ca fiecare e acolo unde ii e locul     :-\
Oare? Tu tot in negare ai rămas.

Ce scoți tu in evidentă se construiește in minim 50 de ani. Ori România arde etape după care isi da reset și o ia de la capat.
De data asta vom ajunge mai departe, pana la următorul reset.
Cu munca și mai multă inteligenta geopolitică ajungem și noi acolo.
Dacă fugim toți rămâne veorica și ne plângem de la distanță.
Eu zic sa te întorci și îți deschizi o reprezenta Subaru , ii faci concurenta lu’ sese și toată lumea e fericita.
« Last Edit: November 11, 2019, 22:59:11 PM by Xander »
Drumul este mai spectaculos decât destinația.
Forester Boxer Diesel MY09
XV e-Boxer MY20