Loc de dat cu capul - vol. II
Subaru club Romania

Loc de dat cu capul - vol. II

Re: Re: Martori bord
« Reply #880 on: January 03, 2020, 17:48:54 PM »
Incercam sa il incurajez si atat :) , poate nu a avut timp sa citeasca tot forumul. :) Vorbesc in cunostinta de pasionat ...ca noi toti de aici de pe forum.
Ahh...sa nu se inteleaga ca @marr a schimbat bujiile singur..@marr a schimbat bujiile la un service... greseala mea !

Celalalt

  • 1812
  • Mda...
Re: Re: Martori bord
« Reply #881 on: January 03, 2020, 18:43:35 PM »
Nu aia era ideea , dar continuaț...
Aia e...


FXT '03 EJ207 STI 6MT
FXS '07 LINISTIT SI NU PREA
Impreza '95-'01 COTET SPRE H6

andea79

  • *
  • 4007
Re: Re: Martori bord
« Reply #882 on: January 03, 2020, 22:31:40 PM »
sa continuam ce si cu cine ? a zis cineva ceva interesant ?

Celalalt

  • 1812
  • Mda...
Re: Re: Martori bord
« Reply #883 on: January 03, 2020, 23:24:13 PM »
Speram si eu.   >:D
Aia e...


FXT '03 EJ207 STI 6MT
FXS '07 LINISTIT SI NU PREA
Impreza '95-'01 COTET SPRE H6

Celalalt

  • 1812
  • Mda...
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #884 on: January 04, 2020, 05:49:46 AM »
Ala bala portocala
« Last Edit: January 04, 2020, 11:01:21 AM by Make The Forum Fun Again »
Aia e...


FXT '03 EJ207 STI 6MT
FXS '07 LINISTIT SI NU PREA
Impreza '95-'01 COTET SPRE H6

Sese

  • 468
Re: Re: Martori bord
« Reply #885 on: January 04, 2020, 08:57:51 AM »
Eu doar continui sa sper ca pe acest forum este in continuare loc si pentru membri care-si duc masinile la " unele service-uri".

Sau pentru administratorii unor service-uri.

Sa nu ajung si eu ca CVT-istii sau, mai rau, ca fraierii aia de-si iau masini noi.



andea79

  • *
  • 4007
Re: Re: Martori bord
« Reply #886 on: January 04, 2020, 09:27:08 AM »
pai tocmai ... toata lumea i-a spus mai sus sa mearga la service ... unde e conflictul ?

"ca fraierii aia de-si iau luat masini noi" (daca imi permiti sa te citez) nu inteleg ce scrie ... n-am ce face  :)

Theophilus+Julsey

  • 838
  • 2004 Forester 2.0XT / 2009 Justy IV
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #887 on: January 04, 2020, 10:41:58 AM »
Se numește sanctificare post mortem

MihaiFlorescu

  • *
  • 13893
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #888 on: January 04, 2020, 10:56:20 AM »
Editum post submitem.

Celalalt

  • 1812
  • Mda...
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #889 on: January 04, 2020, 10:57:02 AM »
Aha. Am intelesum.
Editum postum , forum ...tum
« Last Edit: January 05, 2020, 03:40:16 AM by Make The Forum Fun Again »
Aia e...


FXT '03 EJ207 STI 6MT
FXS '07 LINISTIT SI NU PREA
Impreza '95-'01 COTET SPRE H6

Celalalt

  • 1812
  • Mda...
Re: Re: Martori bord
« Reply #890 on: January 04, 2020, 11:00:17 AM »
Pai cum asa ? Dupa Craiova , stanga si ai ajuns. E o macara intre blocuri...
« Last Edit: January 05, 2020, 03:38:57 AM by Make The Forum Fun Again »
Aia e...


FXT '03 EJ207 STI 6MT
FXS '07 LINISTIT SI NU PREA
Impreza '95-'01 COTET SPRE H6

MihaiFlorescu

  • *
  • 13893
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #891 on: January 04, 2020, 11:11:34 AM »
Luați de scrieți aici. Acel nou membru caută o îndrumare, nu reaprinderea conflictelor din trecut.

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #892 on: January 04, 2020, 11:24:52 AM »
Eu îs mai nou pe aici.
Posesor de coaja cu multi km și cumpărată aproape de dat la rabla.
Nu înțeleg cum într-o comunitate asa mica apar asa multe flame.am mai fost pe forumuri ale unor mărci cu prezenta mult mai mare în.ro și n-am citit atâtea atacuri.

andea79

  • *
  • 4007
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #893 on: January 04, 2020, 11:30:22 AM »
pai tocmai...suntem putini si ne plictisim...ce-i asa rau flame-ul ? ne distram cum putem ....

Sese

  • 468
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #894 on: January 04, 2020, 12:01:04 PM »
 Ti se pare tie ca exagerez?
Si pe bune, chiar ti se pare ca marr si Adi-Canada sunt aroganti?
Mie mi se pare ca sunt in minoritate si  aroganta si caterinca vine de la voi. Si-mi pare rau, pentru ca si cei care nu se pricep prea bine la tehnica si reparatii au dreptul sa fie aici.

Eu nu stiu sa modific si sa imbuntatesc ceva, asta inseamna ca nu ma calific la pasionat?
In scara ta de valori sunt doar un amarat de utilizator-posesor?

Si ar fi amuzant de n-ar fidureros de nepoliticos. Felul in care unii membri mai noi ai forumului sunt pusi la punct pentru puncte de vedere exprimate intr-o mai mare sau mai mica " cunostiinta de cauza".

Lasati-i si pe ei pe Forum, chiar daca n-au expertiza si pasiunea voastra.


kjz

  • 107
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #895 on: January 04, 2020, 12:47:14 PM »
Ti se pare tie ca exagerez?
Si pe bune, chiar ti se pare ca marr si Adi-Canada sunt aroganti?
Mie mi se pare ca sunt in minoritate si  aroganta si caterinca vine de la voi. Si-mi pare rau, pentru ca si cei care nu se pricep prea bine la tehnica si reparatii au dreptul sa fie aici.

Eu nu stiu sa modific si sa imbuntatesc ceva, asta inseamna ca nu ma calific la pasionat?
In scara ta de valori sunt doar un amarat de utilizator-posesor?

Si ar fi amuzant de n-ar fidureros de nepoliticos. Felul in care unii membri mai noi ai forumului sunt pusi la punct pentru puncte de vedere exprimate intr-o mai mare sau mai mica " cunostiinta de cauza".

Lasati-i si pe ei pe Forum, chiar daca n-au expertiza si pasiunea voastra.

+1

Tin minte ca acum cativa ani cand faceam umpic de research sa imi iau Subaru citeam regulat forumul, si nu era atmosfera asta toxica. Ce s-a intamplat intre timp, habar n-am.

Ceva misto cu "vecete" pot sa inteleg, doar ca e mult mai mult de-atat. Iar in sens invers nu vad atacuri. Dar ma rog, sigur nu inteleg eu tot, ca nu-s destul de "pasionat"  ;D
'14 FXT

andea79

  • *
  • 4007
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #896 on: January 04, 2020, 13:19:06 PM »
pasionatii are slowly dying cu siguranta, ceilalti nu va mai plangeti atat ca nu sunteti chiar asa mimoze ... asta e , ne mai distram si noi pe ultima suta de metri :)

in final cu 3-4 flori nu se face primavara si subaru ne va omori pe toti oricum ... macar amintiri sa avem peste 10 ani

kjz

  • 107
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #897 on: January 04, 2020, 13:24:44 PM »
Eh, am o nemțoaică old-timer din 71', dacă asta e bine mersi la aproape 50 de ani sigur o mai duc și japonezele încă pe-atâta fără probleme  ;)
'14 FXT

andea79

  • *
  • 4007
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #898 on: January 04, 2020, 13:29:11 PM »
nici vorba :)

Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #899 on: January 04, 2020, 16:41:50 PM »
Bai bajeti,  e un inceput de an,  perioada  impacaciunilor si uitarilor,  fiti si voi mai buni  mai crestinilor,      :(

Ti se pare tie ca exagerez?
Si pe bune, chiar ti se pare ca marr si Adi-Canada sunt aroganti?
Mie mi se pare ca sunt in minoritate si  aroganta si caterinca vine de la voi.
 ……………………………………………………………….
Lasati-i si pe ei pe Forum, chiar daca n-au expertiza si pasiunea voastra.

Dupa parerea unora,  daca ai alta parere  esti arogant.  Ma rog,  eu il consider un punct de vedere  comunist.  Adica cine nu e de acord cu noi  e impotriva noastra.    ???  Si da,  ar fi amuzant  daca nu ar fi  exagerat de nepoliticos  din partea unora, mai ales intr-un spatiu public asa cum e  forumul.

Eu propun  sa separam forumul in patru mari sectiuni :   1-sectiunea arogantilor, posesorilor si utilizatorilor de masini noi  ,  2-pasionatilor , tunningistilor si modificatorilor  de  masini,   3-cei care  isi  cumpara  masini cu trei copeici, carpesc ruginiturile  cu alte  ruginituri  , piese  second hand mai vechi decat piesele lor,  cauciucuri imprumutate  de la prieteni  ,  fara catalizator  si cu tobe ciur, circula  apoi cu ele  pe drumurile publice cu 180  km/h si apoi se supara daca le zici ca potrivit statisticilor oficiale  Romania este tara cu cele mai multe accidente  din Europa ,   

pai tocmai...suntem putini si ne plictisim...ce-i asa rau flame-ul ? ne distram cum putem ....

,   si   4-sectiunea unde  cei care au chef sa dea  cu capul,  de flame  si caterinca  se baga pentru a injura si a se lasa injurati. sau pur si simplu vor sa se distreze.

In felul acesta  nu vor mai fi ciocniri si conflicte, iar forumul va fi mai curat.
Si daca tot santem  deja in sectiunea  Loc de dat cu capul,  hai injurati-ma  si  aruncati cu  flame ! 
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !