Loc de dat cu capul - vol. II
Subaru club Romania

Loc de dat cu capul - vol. II

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #920 on: January 23, 2020, 17:44:04 PM »
Eu repet , mai bine faceai un lizing si iti luai si tu o masina noo ca tot omu care se respecta el pe el cand isi ia masina noo .
Ce atata pasiune neinteleasa ? Ce atata surubareala ? #autofzabox sinching ca sa zic asa....
Mai exact , ce iti trebuie tie asta daca mie nu ?
..........................................................

iara incepi,  Serbane ??   ;D  Iar'  te iei de aia  cu lisingu'  ?  Da'ti place shaorma,  asa-i ?    ;D ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Celalalt

  • 1812
  • Mda...
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #921 on: January 23, 2020, 18:44:06 PM »
Nu pot sa zic ca nu te oftici. Nu pot... #autofzăbox

P. S. Am avut si eu leasing. Si probabil o sa mai fac. Dar nu e asta o rusine. Alta e problema neinteleasa pe acest chat.
« Last Edit: January 23, 2020, 18:45:00 PM by Make The Forum Fun Again »
Aia e...


FXT '03 EJ207 STI 6MT
FXS '07 LINISTIT SI NU PREA
Impreza '95-'01 COTET SPRE H6

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #922 on: January 23, 2020, 18:58:33 PM »
Da'  eu nu ma oftic deloc
E loc pentru  toata lumea.   Unii cu lizingu' ................. altii  cu bricolatu'  .................. eu am inteles  asta.
 Pace intre cele doo  popoare  sa fie    :D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #923 on: January 23, 2020, 19:17:22 PM »
Nu am mai gasit topicul  ala cu rapeluri

Se intampla si la case ma  mari :  https://www.tvanouvelles.ca/2020/01/22/toyota-et-honda-rappellent-plus-de-6-millions-de-vehicules
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #924 on: January 23, 2020, 20:41:00 PM »
Pace intre cele doo  popoare  sa fie    :D

fara pace.....am mult popcorn  ;D ;D >:D >:D


WC-te e de 2 lei si ALeHasurile e naspa :D :D ;D ;D

MihaiFlorescu

  • *
  • 13898
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #925 on: January 23, 2020, 20:55:47 PM »
Ce e mă alehas că nu mă prind de 1 an de când tot ziceți

Celalalt

  • 1812
  • Mda...
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #926 on: January 23, 2020, 21:03:17 PM »
Small tractor engine , cum spuneau uni pe alt chat. E ceva cu dizălu...
Aia e...


FXT '03 EJ207 STI 6MT
FXS '07 LINISTIT SI NU PREA
Impreza '95-'01 COTET SPRE H6

Forester

  • 3068
  • The other right!
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #927 on: January 23, 2020, 21:53:38 PM »
ALH e un TDI 1.9 mult vestit de pe volsvaginuri.  ;D ;D
Forester SG 2.5XT 2006
Ex Forester SG 2.0x 2008

puiu

  • 787
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #928 on: January 23, 2020, 23:01:15 PM »
Un fel de 2.0 aspirat de 115 cai (x 5 la capitolul fiabilitate.
Arde si ulei de cartofi prajiti pe post de combustibil, merge cu valvolina de rulmenti in loc de ulei si practic...are cuzineti din vibranium, pistoane din vibranium... e tot facut din vibranium...
Aaa... si consuma cat un 1.5 dci... dar are 130 de cai...
Evident asta scrie intr-o carte de ispirescu

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #929 on: January 23, 2020, 23:50:04 PM »
Cel mai smecher motor de volskvagin din 94-2004.pe la 900k km scoate biela capul prin bloc.sunt câteva duse la 300cp dar au ramas doar blocul original

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #930 on: January 24, 2020, 12:19:55 PM »
Ce parere aveti despre Levorg? Nu vad niciunul prezentat pe forum iar pe strada am vazut unul singur pana acum. Aveam impresia ca este foarte scump sh dar la o mana data pe mobile am observat ca incepe de pe la 15 000 €, ceea ce mi se pare un pret bun. L-as lua in calcul pt la vara cand voi schimba masina. Este ceva neinregula cu modelu? Imi scapa mie ceva? :))

marr

  • 2205
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #931 on: January 24, 2020, 12:46:30 PM »
Si pe mine m-a batut gandul sa iau unul - imediat dupa aparitie. Am renutat datorita garzii la sol ce nu se preta tuturor drumurilor pe care ajung cu treaba. Dar masina mi-a placut.
Modelul nu are nici o hiba de care sa stiu - era doar destul de scumpa noua, mai scumpa decat un XV si aproape de pretul unui Forester. Probabil majoritatea clientilor ce-si doreau un AWD voiau sa fie si SUV (nu neaparat din necesitate ci ca asa-i trendul). Din acest motiv nu a prea avut succes in Europa si - implicit - sunt si putine la vanzare .
Altfel, masina-i mishto si cine a avut ocazia sa o conduca a fost placut impresionat de comportamentul ei (Dragos10 - zi mataluta cum e !).
ex - Forester Boxer Diesel - MY2008
ex - XV Boxer Diesel - MY2016
ex - Impreza 2.0i CVT - MY2016
XV 2.0i CVT - MY2018
Forester e-Boxer MY2020

MihaiFlorescu

  • *
  • 13898
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #932 on: January 24, 2020, 13:10:47 PM »
In Elveția știu că s-a vândut binișor. Probabil și în Italia sau Germania precum și în țările nordice.

Din păcate pentru noi are garda la sol mica și ampatament lung. Cu 13cm Garda la sol sigur dai cu burta de ceva.
« Last Edit: January 24, 2020, 13:12:22 PM by MihaiFlorescu »

Celalalt

  • 1812
  • Mda...
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #933 on: January 24, 2020, 15:02:49 PM »
Nu sunt useri logati. Doar vizitatori. Deci clar spam.
Si mai sesizez o duda.
Cand mai intru si eu pe chat , imi arata in dreptul unor topicuri ca e New post , dau la mesaje necitite si nu arata nimic. Ca deja le-am citit dar el nu stie.
Sau , intru pe mesaj necitit si ma duce cateva postari in urma sau chiar pagini dupa bunul plac , desi le mai citisem altadata fiind logat.
Nu se mai poate trece la cum era el candva simplu si eficient nu ? Ca simple machines mi se pare cam incalcit.
Aia e...


FXT '03 EJ207 STI 6MT
FXS '07 LINISTIT SI NU PREA
Impreza '95-'01 COTET SPRE H6

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #934 on: January 24, 2020, 15:29:53 PM »
Din păcate pentru noi are garda la sol mica și ampatament lung. Cu 13cm Garda la sol sigur dai cu burta de ceva.

Ca si ampatament si garda la sol ar fi cam la fel cu masina actuala, deci nu m-ar deranja prea rau. De motor ce stiti, cum se misca?

marr

  • 2205
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #935 on: January 24, 2020, 16:16:06 PM »
Eu nu l-am condus, insa colegul Dragos10 spunea ca a avut ocazia sa conduca Levorgul unui client de-al lor si a fost placut impresionat de modul in care se misca masinuta.
I-a cerut voie omului sa o calce si ... el zice ca i-a placut ce s-a intamplat.
Daca ar intra pe aici, poate spune mai multe si ”de la sursa” !
ex - Forester Boxer Diesel - MY2008
ex - XV Boxer Diesel - MY2016
ex - Impreza 2.0i CVT - MY2016
XV 2.0i CVT - MY2018
Forester e-Boxer MY2020

Muttley

  • 4920
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #936 on: January 24, 2020, 16:24:03 PM »
Si mai sesizez o duda.
...........

N-am patit niciodata, nimic din ce reclami. Functioneaza toate perfect la mine.
O fi avand a face cu schimbarile repetate de aidiu?
WRX SW 2002

Celalalt

  • 1812
  • Mda...
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #937 on: January 24, 2020, 16:45:37 PM »
Nu nu. Aia e altceva
Aia e...


FXT '03 EJ207 STI 6MT
FXS '07 LINISTIT SI NU PREA
Impreza '95-'01 COTET SPRE H6

MihaiFlorescu

  • *
  • 13898
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #938 on: January 24, 2020, 17:14:32 PM »
Și eu pățesc. E de la trecerile de pe PC pe mobil chiar daca ai browser care face sincronizare. Ceva îi dă cu dauna și nu sincronizeaza tot. Cel puțin așa știu că a fost discuția când am sesizat prima dată asta.

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #939 on: January 24, 2020, 17:46:20 PM »
Ca si ampatament si garda la sol ar fi cam la fel cu masina actuala, deci nu m-ar deranja prea rau. De motor ce stiti, cum se misca?

Levorg este un perfect all-rounder daca nu ai nevoie de garda la sol.
Nu am mers foarte mult cu ea, dar mi s-a parut superba.E sportiva fara a fi prea tare.!1.6 T e impacat bine cu CVT-ul.In scurta distanta parcursa am mers si in oras si nitel de viteza.Ajunge destul de repede la 110 kph, cel putin eu m-am trezit cu viteza aia fara sa imi dau seama.Se poate merge si Sporty cu ea, la oras plus drumuri lungi fara probleme.
Spatiul e arhisuficient, cel putin asa mi s-a parut mie, directia e chiar responsive si sta bine pe viraje.Nu e WRX dar e chiar se comporta superb masina.
Propietarul masinii era chiar foarte multumit de ea.
La service a venit doar pt banalitati.....bucsi, ulei motor, etc.Nu a venit la AK cu probleme mari.
Eu as recomanda masina, dar din pacate cam atat stiu despre ea.Nu stiu daca sunt alte probleme cu ea, sunt destul de rare.

PS: NU CUMPERI CVT DECAT DACA E DOVADA CLARA CA S-A FACUT SCHIMBUL DE ULEI! ;)