Forester 2.0D - 02-2010 - Pantera Neagra
Subaru club Romania

Forester 2.0D - 02-2010 - Pantera Neagra

Re: Forester 2.0D - 02-2010 - Pantera Neagra
« Reply #40 on: June 06, 2019, 16:58:22 PM »
Ma duc sa ies la pensie  ;D
Aia e...

FXT '03 EJ207 STI 6MT
FXS '07 LINISTIT SI NU PREA
Impreza '95-'01 COTET SPRE H6

Serb

• 368
  • Breathing for a living.
« Reply #41 on: June 06, 2019, 17:07:48 PM »
Cu cat trece timpul si investesc in ea cu atat ii creste valoarea.

Parerea mea este ca esti un pic prea optimist aici. Pe de-o parte ii scade valoarea cu trecerea timpului, pe de alta parte tot bagi bani in ea cu tot felul de chestii cu care speri sa o dai la un pret ok. In cel mai bun caz poate o dai cu cat ai luat-o, desi ma indoiesc.

Sau la ce te referi prin a investi in ea?
For many men, the acquisition of wealth does not end their troubles, it only changes them.

Auctor

• 21
  • Dintr-o mie de masini, eu pe tine te-am ales!

Auctor

• 21
« Reply #43 on: June 06, 2019, 17:19:11 PM »
Sau la ce te referi prin a investi in ea?

Am trecut de mult de faza in care "bag bani si scot dublu sau cel putin cat am bagat". Nu a functionat si nu va functiona vreodata.

Pai de exemplu un bullbar gasit, asa aruncat de altcineva, ieftin, montat pe masina, ii creste valoarea :D Un cui de remorcare la fel, mai ales pentru cei care au si rulote si vor sa-si ia maimutele dupa ei :)))

Daca voi cu Subaru n-ati fi fost optimisti cred ca nici nu ar fi existat comunitatea asta :))) In special cei cu diesel :D

Serb

• 368
  • Breathing for a living.
« Reply #44 on: June 06, 2019, 17:33:12 PM »
Nu stiu daca l-ai pus deja pe masina, dar citeste un pic despre bullbar-uri. :) Si despre cat de ok sunt ele pentru pietoni, sau celelalte masini... Nici nu cred ca treci RAR-ul (legal) cu asa ceva pe masina.
Sa iti explic: nu cred ca ti-ar conveni sa boxezi cu cineva care are ascunsa o potcoava in manusa, ca fix asa lovesti cu bullbar-ul alte masini. O din aia pui pe masini de off-road serios, un Forester nu e pentru asa ceva.

Nu prea stiu ce intelegi prin optimism. Facts don't care about your feelings. :)
For many men, the acquisition of wealth does not end their troubles, it only changes them.

Auctor

• 21
« Reply #45 on: June 06, 2019, 20:13:59 PM »
Dar eu nu intentionez sa lovesc pe cineva. Doar îi mai împing pe unii care pun frane bruște :))
In rest sunt un conducător pasnic.
Mi-ar placea sa fie o varianta de/montabila ușor :)
Am văzut niște modele negre foarte mișto :)

Mai îmi plac și pragurile pentru Forester. Cu alea chiar nu pot deranja pe cineva, dar le pot facilita copiilor sa urce.

Mulțumesc pentru grija și sfaturi.

Auctor

• 21
« Reply #46 on: June 13, 2019, 22:36:35 PM »
Efectiv de 1 saptamana incerc sa ajung la un consens cu AutoKino pe tema preturilor , pieselor etc.
Poate am gresit si eu ca nu le-am dat din start lista cu ce au gasit cei de la SMT la verificari si le-am cerut pe bucati preturile.

O sa dureze ceva pana o sa inteleg preturile. Sper sa primesc un total pana la sfarsitu lunii si sa-i fac macar revizia.

Nu cred ca e sanatos ca sefii de service sa se ocupe cu redactat oferte, texte cu clientii, decat daca sunt situatii deosebite.
Ei ar trebui sa avizeze ofertele, sa le aprobe, sa supervizeze angajatii din subordine, nu sa piarda timp cu mailuri. Parerea mea.

Daca nu dau 2 mailuri pe zi nu primesc nici un raspuns. Si asta din cauza ca omul este suprasaturat, nu cred ca-i e greu sa scrie 2 randuri.

SMT nu raspunde la mailuri date in intervalul 16-17.00

Auctor

• 21
« Reply #47 on: June 15, 2019, 00:15:48 AM »
Am reușit să vorbesc la AutoKino și marți cel mai probabil voi avea o imagine concretă asupra costurilor implicate cu revizia, schimbul de discuri + plăcute și cu garniturile.
Și poate o programare cat de curând.

Weekend plăcut tuturor.