Noul Subaru Trezia
Subaru club Romania

Noul Subaru Trezia

STI

  • *
  • 2152
  • Uatzi
    • STIShop.ro
Rspuns: Noul Subaru Trezia
« Reply #20 on: February 27, 2011, 15:12:49 PM »
Oameni buni prea omorati masina fara sa fiti corecti parerea mea. Da ok Trezia este un gunoi daca il compari cu un STI, ceea ce toti iubim si de aia ne aflam aici, dar nu este ok sa compari Trezia cu un STI, la fel cum nu poti compara un Forester cu un STI. O astfel de masina ca sa fie comparata corect si sa vedem ce au facut exact producatorii nostri iubiti trebuie testata cu masini similare din clasa ei directa. Daca am gandii la fel si Honda Jazz e un gunoi daca il compari cu NSX Type R, sau Yaris daca il compari cu o Supra sau tot asa. Si nu cred sa aduca un 4x4 cand bataia pe piata europeana este atat de stramta, cand ne gandim ce ar insemna adaugarea unui 4x4 la costul masinii ne dam seama ca nu ar mai fi deloc competitiva cand batalia se da pe 10 euro diferenta intre masini...
Most sports require only one ball, motorsport requires two...

"STIShop.ro"

Make the forum great again!

tar0M

  • 934
  • Impreza WRX 2008
Răspuns: Noul Subaru Trezia
« Reply #21 on: February 27, 2011, 15:33:11 PM »
Ai dreptate Tom in tot cea ce spui dar nu comparam cu Sti ci doar vroiam sa se pastreze tractiunea 4x4 pe toate modelele.

STI

  • *
  • 2152
  • Uatzi
    • STIShop.ro
Rspuns: Noul Subaru Trezia
« Reply #22 on: February 27, 2011, 15:38:50 PM »
da corect si eu as fi dorit aceeasi chestie, dar in targetul masinii nu ar avea sens sa aiba 4x4 la fel cum nici pentru Justy nu exista aceasta optiune, sau cel putin asa vad eu lucrurile
Most sports require only one ball, motorsport requires two...

"STIShop.ro"

Make the forum great again!

Răspuns: Noul Subaru Trezia
« Reply #23 on: February 27, 2011, 16:45:24 PM »
STI are dreptate....Trezia acopera o nisa,are alt target si anume cei care isi doresc o masina de oras mica,cu consum acceptabil,cu care sa te poti strecura usor,sa o poti parca oriunde,eventual sa o pliezi si sa o iei la subrat.eu am nevoie de o asemenea masina.....ideal ar fi sa uit cand am alimentat ultima oara.asa ca ar trebui comparata cu cele din clasa ei sau cu Justy.probabil ca emblema de Subaru creeaza confuzii si alte asteptari......dar o firma serioasa asa se respecta: arunca pe piata un produs pt fiecare categorie de clienti aratand astfel ca fiecare este important ....uite asa ajungi sa bagi mana in buzunar :D

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Noul Subaru Trezia
« Reply #24 on: November 10, 2011, 22:04:02 PM »
Trezia este defapt un Yaris Verso! Ce alte asteptari sa ai?
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX