FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
Subaru club Romania

FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara

FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #60 on: August 27, 2019, 20:15:22 PM »
Cum se zice pe la noi pe la tara :  Ē'était malade  !!   ;D





















































Va urma
« Last Edit: August 27, 2019, 20:25:43 PM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Serb

  • 881
  • Breathing for a living.
Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #61 on: August 27, 2019, 20:39:56 PM »
Cele mai smechere masini din tot eventul:





Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #62 on: August 27, 2019, 21:05:49 PM »
Cele mai smechere masini din tot eventul:


CORECT!

Pana si in Cacanada se stie ca SG rules! >:D


Frumos eveniment.......daaaaar SK-ul ala negru e prea curat!

Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #63 on: August 27, 2019, 21:40:10 PM »
Antiprogresistii au sarit cu gura  !!!  ;D

Cioara era curata ptr  ca numai ce am ajuns !   :D
Oricum,  CVT urile au dat ceață  la SGuri,  ca de obicei  !   ;D ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

MihaiFlorescu

  • *
  • 13893
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #64 on: August 27, 2019, 22:01:28 PM »
Să ajungă vct-urile la vārsta și km SG-urilor și vedem pe urmă... Ah stai... Nu au cum să ajungă pānă acolo.

Celalalt

  • 1812
  • Mda...
Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #65 on: August 27, 2019, 22:13:42 PM »
Hehe !
Aia e...


FXT '03 EJ207 STI 6MT
FXS '07 LINISTIT SI NU PREA
Impreza '95-'01 COTET SPRE H6

Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #66 on: August 27, 2019, 22:44:52 PM »
......... ........ ..........  zisera   antiprogresistii care  nu au  CVT uri.
 Dar vor avea si ei peste  25  de ani  si sa vezi ce incantati o sa fie  de ele  !!   ;D
(acuma iarasi o sa se supere de mine si o sa urmeze  5 pagini de  offtopic)   :angel:
« Last Edit: August 28, 2019, 00:18:28 AM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #67 on: September 04, 2019, 15:52:25 PM »
Desi nu e despre Subaru, poate unora le place














































.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #68 on: September 04, 2019, 15:54:07 PM »




























.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #69 on: September 04, 2019, 15:58:50 PM »






































































.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #70 on: September 04, 2019, 16:32:54 PM »
Aceste poze imi provoaca emotii rascolindu-mi amintiri, placute desigur caci amintirile sunt singurul paradis din care nu putem fi izgoniti de nimeni  ;)
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #71 on: September 04, 2019, 16:41:25 PM »
Eu am iesit plangand de acolo   :'(  . Mai-mai  ca au trebuit sa ma dea afara    ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #72 on: November 12, 2019, 16:12:19 PM »
Botezul  alb



Si  a venit pana la urma,  fara sa se lase asteptata prea mult.   22  cm  pana  acuma










.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #73 on: November 12, 2019, 16:22:39 PM »
Aseara cu mare graba si frenezie   m-am apucat sa-i  instalez  rotile de iarna  deoarece  au anuntat   15-20  cm  de  white  shit.  Asa  am reusit sa constat ca   (virgula)  cauciucurile de vara sant  Bridgestone  Ecopia  HL 422 plus  iar cele de iarna  Bridgestone  Blizzak,   ambele   225/60/17.  Pana acuma  nici nu stiam  cu ce ghetute e incaltata masina
« Last Edit: November 12, 2019, 17:14:28 PM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Serb

  • 881
  • Breathing for a living.
Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #74 on: November 12, 2019, 16:52:06 PM »
Botezul  alb
...
Si  a venit pana la urma,  fara sa se lase asteptata prea mult.   22  cm  pana  acuma
...

Superb... :'(
Ce n-as da sa fie la fel si in RO, ierni din astea cu zapada. Dixtractie faina!

Bridgestone  Ecopia  HL 422 plus  iar cele de vara  Bridgestone  Blizzak,   ambele   225/60/17

Cred ca a doua pereche de cauciucuri e de iarna, nu?

kkennyy

  • 1763
Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #75 on: November 12, 2019, 17:03:14 PM »
Trimite cateva kg de zapada si incoace :P
Forester XT SJ 2018

Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #76 on: November 12, 2019, 17:23:59 PM »
.........................................
Cred ca a doua pereche de cauciucuri e de iarna, nu?
..................................................................

Oups.  Nu am observat.  My  bad.   Am modificat   :)

Superb... :'(
Ce n-as da sa fie la fel si in RO, ierni din astea cu zapada. Dixtractie faina!
....................................

Ba'  nu  e prea multa distractie.  Mai mult nervi si stress.  Iti ia mai mult decat  dublu  ca timp  ca sa ajungi acolo unde vrei  din cauza  unora care nu stiu sa conduca  sau a celor care au masini  cu garda la sol de 5 cm.  Inebunesti cu nervii si te superi cu stresul cand mergi pe autostrada  cu  4  km/h  (  atunci cand  mergi,  ca mai mult stai )    :o

Trimite cateva kg de zapada si incoace :P

No problem !  10  trenuri pline  iti trimit.  !   :D
Dar ar fi mai eficace  sai iti  pui tu flota de Subaru pe vapor  si  tu sai  hai incoa'   !   ;D
« Last Edit: November 12, 2019, 17:28:25 PM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #77 on: November 12, 2019, 20:47:54 PM »
Domnu' canadian, nu va suparati ca va-ntreb da' abtibildurile cele rosii vi le-au montat in service odata cu schimbul de roti sau ati fost in Chiricahua la vreun descendent al vraciului apas Geronimo care vi le-a si sfintit pentru a nu va deochea masina cea noua?  ;D

Si inca ceva, daca tot a venit iarna in Canada si s-a asternut neaua peste mandrete de Forester SK, ma-ntreb daca ai apa calda la robinet si agent termic in calorifer  :P...macar asa ca sa indepartezi zloata de pe masina  ???
In caz ca nu curge, poate pica iar daca nici una si nici alta iti recomand o strofa dintr-o poezie a Juliettei Bock:

"E iarna,
in sufletul meu este ger.
Ca intr-o lume cu altfel de reguli,
ma incalzesc si pier
asemeni fulgului de zapada.
:'(
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #78 on: November 12, 2019, 21:03:51 PM »
Abtibildurili mi le-a  dat un  guru  , specializat in descantece pentru Forestere  pentru a-mi purta noroc noaptea deoarece sant reflectorizante  ;D
Foresterul SK  mai asteapta pana la primavara ca sa fie  spalat  deoarece apa calda e  pretioasa , o utilizam  numai pentru spalarea proprie si personala  . Chestie de prioritati  .
Tinand cont de  vremea de afara,  in locul poeziei lui Juliette  Bock eu as  baga mai repede poezia lui George Cosbuc  '' Iarna pe ulita''  (sau mai bine zis pe autostrada)  . E mai de actualitate.   :D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #79 on: November 13, 2019, 15:53:19 PM »
Salut Adi, ce model de Blizzak ai? Indicele de greutate este 102 sau 106?  Este prima iarna cand le folosesti? Cum se comporta? Multumesc!
« Last Edit: November 13, 2019, 16:25:51 PM by Sorin03 »